احداث باغ بادام خود در زمین های دیم را به ما بسپارید

اگر زمین شما در منطقه ای کم آب یا دیم واقع شده است و اگر به  باغداری علاقه مند هستید می توانید با کاشت نهال بادام دیم به درآمد اقتصادی برسید. البته علاوه بر خشکسالی، شوری و آهک خاک نیز می تواند دلیل خالی ماندن بسیاری از اراضی باشد.

از مقاوم ترین نهال ها به کم آبی، نیمه شوری و آهکی بودن خاک می توان به نهال بادام اشاره کرد، سرمایه گذاری روی نهال بادام در چنین زمین هایی می تواند کم ترین ریسک را داشته باشد. کاشت نهال بادام در زمین های دیمی می‌توان به یکی از لذت بخش ترین کارها برای باغدار تبدیل شود.

البته قبل از آشنایی با ارقام نهال بادام بهتر است بدانید نهال بادام نسبت به گیرایی حساس بوده و ممکن است بسیاری از افراد به دلیل خشک شدن نهال بادام، دیگر از کاشت آن دلسرد شوند. اما آیا می دانستید که با کاشت نهال بادام در فصل پاییز می توانید کم ترین خطا را داشته باشید پس بهتر است از همین الان نسبت به کاشت و احداث باغ بادام اقدام کنید.

دو رقم از بهترین ارقام بادام دیرگل و پربار

نهال بادام فرانیس کلون 435

این نهال بادام علاوه بر مقاومت در برابر کم آبی، نیمه شوری و آهکی بودن خاک می تواند به دلیل دیرگل بودن، مقاومت خوبی در برابر سرمای بهاره از خود نشان دهد و بهترین انتخاب برای کاشت در مناطق کوهستانی و نیمه سردسیر با ارتفاع از سطح دریای 500 تا 2500 متر باشد. این نهال بادام به دلیل باردهی خوشه ای بسیار پربار بوده و جز رقم های تجاری در دنیا محسوب می شود.

نهال بادام فرانسوی به دلیل پیوند روی بادام پایه تلخ، مقاومت بسیار بالایی در برابر کم آبی دارد و در مناطقی با بارش سالانه 550 میلی لیتر می تواند به حالت دیمی رشد و عملکرد مطلوبی داشته باشد. در واقع می توان گفت در زمین کم آب با حداقل امکان می توانید با کاشت نهال بادام کاغذی فرانیس کلون به سود اقتصادی برسید، از دیگر ویژگی های بادام فرانیس می توان به پوست کاغذی محصول آن اشاره کرد که سبب بالا رفتن محبوبیت این محصول در بازار خشکباری شده است.

جالب است بدانید شروع باردهی نهال بادام فرانیس کلون از سال دوم است و جز ارقام زود بازده به شمار می آید، میزان باردهی اقتصادی این رقم پس از گذشت 4 سال به 30 کیلو می رسد. درخت بادام فرانیس کلون رقمی پاکوتاه است و فضای زیادی را اشغال نمی کند به همین سبب می توان این رقم نهال بادام را با فاصله کاشت 4*4 کشت کرد با احتساب کاشت این فاصله استاندارد در هکتار 625 اصله نهال بادام می توان کشت کرد.

احداث باغ بادام خود در زمین های دیم را به ما بسپارید

دقت داشته باشید که نهال بادام فرانیس با وجود مقاومت بالا به کم آبی، در سن پایین و در سال های اول کاشت بایستی هر 10روز یکبار به میزان 30 تا 40 لیتر آبیاری شود. با وجود تعاریفی که از نهال بادام فرانیس شد اما متاسفانه با دلیل داشتن پوست کاملا کاغذی و آجیلی در بسیاری از مناطق دچار حمله پرندگان می شود و باغدار را از کاشت نهال بادام منصرف می کند اما نگران نباشید نهال بادام تونو به دلیل داشت پوست کاملا سنگی توانسته است بر این مشکل غلبه کند.

نهال بادام تونو

نهال بادام تونو منشأ ایتالیایی دارد و به دلیل داشتن ویژگی بارز دیرگل بودن در مناطق کوهستانی و سردسیر بسیار محبوب شده است. بادام تونو علاوه بر سرمای بهاره، قادر است در زمستان تا دمای 25 درجه زیر صفر از خود مقاومت نشان دهید به همین سبب در مناطقی با سطح ارتفاع 2800 متر از سطح دریا قابلیت کاشت را دارد. محصول سنگی و کشیده حاصل از درخت بادام تونو دارای 40 تا 45 درصد مغز است و از سال های دوم کاشت شروع به باردهی می کند و حدودا تا 25 سال می توان از این رقم بادام 35 کیلو محصول برداشت کرد.

همانطور که می دانید اکثر نهال های بادام برای باردهی نیازمند رقم گرده افشان هستند اما نهال بادام تونو تنها نهالی است که برای تبدیل شکوفه های خود به میوه نیازمند رقم گرده افشان نیست، این ویژگی بارز بادام تونو سبب پربار شدن این رقم شده است. همانطور که می دانید نهال بادام تونو به دلیل پیوند روی پایه تلخ، نیازبه مراقبت بالایی ندارد و در برابر کم آبی و آفات و بیماری ها مقاومت بسیار بالایی دارد.

نهال بادام آذر

این نهال بادام منشا ایرانی دارد و جز ارقام دیرگل به حساب می آید به همین دلیل باغداران مناطق کوهستانی که علاقه مند به کاشت بادام نیمه کاغذی هستند می توانند با خیال راحت اقدام به کاشت نهال بادام آذر کند و نگران سر مازدگی شکوفه های آن در فصل بهار نباشند. بادام آذر نیز همانند سایر ارقام بادام خودنابارور است و برای باردهی مطلوب به ارقام بادام سهند، شکوفه و یلداست. نهال بادام آذر به دلیل داشتن محصول نیمه کاغذی به بادام پنجاه پنجاه نیز معروف است. باردهی این رقم از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند و شروع بارد هی اقتصادی آن از سال سوم است. میزان باردهی و عملکرد نهال باد ام آذر در هکتار به 12 تن می رسد به همین دلیل جز ارقام اقتصادی به حساب می آید.

احداث باغ بادام خود در زمین های دیم را به ما بسپارید

خرید نهال بادام

اولین قدم برای احداث باغ انتخاب نهالستانی مناسب برای خرید رقمی با اصالت است. در هنگام خرید نهال بادام حتما دقت داشته باشید خرید نهال خود را از نهالستان های معتبری که دارای مجوز و گواهی اصالت و سلامت هستند انجام دهید تا از باغداری ناامید نشوید. به یقین می توانیم بگوییم برتی خرید نهال با اصالت بادام به رویال نهال آرمین قاسمی مراجعه کنید. رویال نهال یکی از بزرگترین و معتبرترین نهالستان ها در کشور است که به دلیل تولید عمده و حذف واسطه می تواند نهال بادام با اصالت را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهد خرید از این مجموعه عظیم به صورت حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت royalnahal مراجعه کنید.

کارشناسان مجرب رویال نهال از صفر تا صد احداث باغ بادام در کنار شما هستند برای ارتباط با ما با شماره های زیر تماس بگیرید.

09141811520

09201811520

09301811520

04445231520

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1844375

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =