خطرات تصمیم گیری بر اساس اخبار ارزهای دیجیتال

پیگیری مداوم اخبار ارزهای دیجیتال، یکی از اقدامات هوشمندانه‌ای است که توسط معامله‌گران حرفه‌ای صورت می‌پذیرد. تجربه نیز نشان داده است که آن‌دست از تریدرهایی که به‌طور دائمی تمامی خبرهای گوناگون سیاسی، اقتصادی و نظارتی را دنبال می‌کنند، در تشخیص قیمت ارز دیجیتال موفق‌تر عمل کرده‌اند و سودهای قابل‌وجهی را از بازارهای مربوطه، استخراج کرده‌اند.

تصمیم‌گیری‌های هیجانی ناشی از انتشار خبرهای گوناگون، گاها می‌تواند بسیار خطرناک باشد؛ زیرا برخی از تحلیل‌گران جهانی، گاها سعی دارند با واردسازی شایعات مختلف به بازارها، برای حرکت قیمت ارزهای دیجیتال و روند خرید و فروش را به سمت سودجویی خود تغییر دهند. معامله‌گران همیشه باید منبع تحلیل‌ها و اخبار را به‌طور جدی مورد ارزیابی قرار دهند؛ زیرا پیگیری مداوم اخبار ارزهای دیجیتال برای تشخیص روند قیمت، به اندازه رجوع به منابع معتبر فارسی و خارجی، دارای اهمیت خواهد بود.

تأثیر اخبار ارزهای دیجیتال روی قیمت رمزارزها

همواره تحلیل‌های تکنیکال متعددی توسط تریدرها، برای تشخیص روند نزولی یا صعودی قیمت ارزهای دیجیتال انجام می‌شود. این‌گونه تحلیل‌ها بر پایه توجه به شاخص‌های اقتصادی دولت‌ها، میزان سرمایه‌گذاری‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، وضعیت سقف قیمت توکن‌ها، نمودارهای قیمتی و ... استوار است؛ اما نکته مهمی که بسیاری از تریدرها موردتوجه قرار می‌دهند، بررسی و پیگیری مداوم اخبار ارزهای دیجیتال خواهد بود؛ چراکه همواره انتشار اخبار گوناگون مربوط به حمایت‌ها یا محدودیت‌ها، برای بازار خرید رمزارزها بسیار تکان‌دهنده بوده و احساسات متفاوتی را در سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به‌وجود آورده است.

برخی از کاربران تصور می‌کنند که اتفاقات تأثیرگذار روی قیمت ارز دیجیتال، تنها درون‌مایه‌ای اقتصادی دارند؛ اما این تصور، کاملا اشتباه است و به‌دلیل ماهیت غیرمتمرکز این بازارها، فارغ از اخبار اقتصادی، دیگر اتفاقات مهم نیز از ضریب تأثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. در 15 سال اخیر مواردی نظیر: حمایت‌های صندوق‌های تأمین نقدینگی، وقوع جنگ‌ها، پاندمی کرونا، ریزش بورس آمریکا، پیوستن رمزارزها به شبکه‌های بانکی، سخت‌گیری‌های نظارتی، پیروزی یا شکست رمزارزها در دادگاه‌ها، انتشار پیش‌بینی‌های آینده‌نگرانه توسط تحلیل‌گران مطرح، ارتقا نسخه و سیستم بلاکچین پایه، افتتاح انواع صرافی ارز دیجیتال اختصاصی و ...، همواره به‌عنوان مهم‌ترین اخبار ارزهای دیجیتال مطرح بوده‌اند که بازار رمزارزها را با تکانه‌های مثبت و منفی جدی روبه‌رو کرده‌اند.

معمولا بسته به رشدهای ویژه سالیانه، اطلاعات جهانی هر یک از رمزارزها با حساسیت کمتر یا بیشتری موردتوجه قرار می‌گیرد؛ به‌عنوان مثال بازار پیگیری اخبار دوج کوین و اتریوم در سال 2020، بسیار داغ بود. در ادامه برخی از اخبار تأثیرگذار روی روند قیمت رمزارزهای محبوب نظیر بیت کوین، شیبا و اتریوم را مورد تحلیل قرار می‌دهیم.

اخبار ارزهای دیجیتال چگونه روی قیمت بیت کوین تأثیر گذاشت؟

بخش عمده‌ای از مهم‌ترین اخبار ارزهای دیجیتال، همواره به اخبار بیت کوین اختصاص داشته است. در سال‌های ابتدایی ظهور بیت کوین، انتشار اخباری مبنی بر افتتاح انواع صرافی ارز دیجیتال اختصاصی برای ارائه و چنج این رمزارز، بسیار مورد توجه قرار گرفت. سپس در پی پرداختن بسیاری از مجموعه‌های تلویزیونی و برنامه‌های تحلیلی به BTC، شرکت‌های صنعتی بزرگ و کاربران حقیقی زیادی به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین اقدام کردند و بر همین اساس، قیمت ارز دیجیتال BTC، جهش مثبت عجیبی پیدا کرد.

فرار مردم قبرس از فشارهای اقتصادی بانک‌های دولتی با بیت کوین، به‌ رسمیت‌شناختن BTC توسط بانک مرکزی چین، تنظیم سیاست‌نامه‌های استفاده از این رمزارمز در آمریکا، انتشار تحلیل‌های گسترده مثبت توسط کارشناسان مالی مطرح جهان و ...، از دیگر اخبار بیت کوین بودند که با ایجاد سروصداهای فراوان، به افزایش اعتماد کاربران و البته افزایش قیمت BITCOIN کمک کردند.

خطرات تصمیم گیری بر اساس اخبار ارزهای دیجیتال

بررسی مهم‌ترین اخبار اتریوم در سالیان اخیر

قیمت ارز دیجیتال اتریوم (ETH) در سال 2015، کمتر از 1 دلار بود و تا سال 2017 نیز نهایتا ارزش این توکن، به حدود 10 دلار رسید؛ اما با انتشار تحلیل‌های گسترده راجع‌به آینده درخشان آن‌ها و انتشار اخباری مبنی بر سرمایه‌گذاری شرکت‌های صنعتی بزرگ جهان روی این رمزارز، قیمت هر توکن اتریوم در ژانویه سال 2018، با جهشی باورنکردنی به 1400 دلار رسید. پس از آن شایعات فراوانی مبنی بر آینده نامطلوب ETH و ورود نهادهای نظارتی به موضوع انفجار قیمت این رمزارز، به گوش رسید؛ بدین‌ترتیب قیمت اتریوم در پایان سال 2018، وارد کانال 88 دلار شد!

سال 2020 را می‌توان سالی مثبت برای اخبار اتریوم محسوب کرد؛ زیرا از یک‌سو سازندگان اتریوم با ارائه ورژن eth2.0، قول دادند مسئله مقیاس‌پذیری این رمزارز حل شود و از سوی دیگر، اخبار مرتبط با به‌وجود آمدن نرم‌افزارهای دیفای که وابستگی قابل‌توجهی به ETH دارند، انتشار یافت. بر اساس همین اخبار، ارزش هر توکن اتریوم به بیش از 470 دلار در سال 2020 افزایش یافت. نهایتا معامله‌گران هوشمند در سال 2022 با مطالعه مداوم اخبار ارزهای دیجیتال، از خبرهای مربوط به ادغام نسخه POW با POS استفاده کردند و به‌ لطف افزایش قیمت اتریوم به کانال 1800 دلار، سودهای ویژه‌ای را نصیب خود کردند.

اخبار شیبا؛ جذاب و شدیدا امیدوارکننده

دنبال‌کنندگان اخبار ارزهای دیجیتال، هیچ‌گاه از اخبار شیبا غافل نبوده‌اند؛ زیرا این رمزارز پتانسیل رشد ویژه‌ای خواهد داشت. برخی از مهم‌ترین اخبار شیبا در سالیان اخیر که شدیدا در افزایش قیمت آن‌ها موثر بوده است، عبارت است از:

  • حضور در بازار بایننس و سپس کوین بیس

  • اهدای کمک‌های بشردوستانه با شیبا در زمان پاندمی کرونا

  • افتتاح صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز ShibaSwap

  • استفاده از SHIBA در شبکه پرداخت خدمات مجموعه معتبر NowPayments

جالب است بدانید که انتشار برخی از اخبار نظیر امکان خرید و فروش SHIBA در بازار بایننس، آن‌چنان تأثیرگذار بود که قیمت این رمزارز را در یک شبانه‌روز، با رشد بیش از 110 درصدی مواجه کرد. دوج کوین دیگر رمزارز محبوبی است که همانند شیبا، با تقاضاهای زیادی روبه‌رو است. اخبار دوج کوین امروزه بیش از هر زمان دیگری به اظهارنظرهای ایلان ماسک، وضعیت توییتر و روی‌آوری هرچه بیشتر شرکت‌های الکترونیکی به خرید دوج کوین گره خورده است و بر همین اساس، تریدرها دائما وضعیت ارزش قیمت آن را بررسی می‌کنند.

خطرات تصمیم گیری بر اساس اخبار ارزهای دیجیتال

پیگیری اخبار ارزهای دیجیتال از منابع معتبر ایرانی

طیف گسترده‌ای از کاربران همواره در برخورد با منابع معتبر خارجی، با مشکل ترجمه متون موردنیازشان مواجه هستند؛ همچنین بسیاری از وب‌سایت‌های مرجع، تنها به پوشش خبرهای مربوط به برخی از رمزارزهای خاص می‌پردازند تا مشکل کاربران برای دسترسی به کلیه اخبار جذاب این حوزه، دوچندان شود.

خبر خوب این است که در سرویس اخبار ارزهای دیجیتال وب‌سایت ایرانی والکس، می‌توانید از جدیدترین و معتبرترین اتفاقات حوزه رمزارها به زبان فارسی مطلع شوید. صرافی ارز دیجیتال والکس، یک پلتفرم معاملاتی ایرانی دارای 120 نوع رمزارز است که ده‌ها ابزار تحلیل قیمت و مدیریت دارایی و کیف پول اختصاصی را به کاربران خود اختصاص خواهد داد. این صرافی مدرن، همچنین با ایجاد سرویس اخبار لحظه‌ای، محبوبیت زیادی را در میان تریدرهای حرفه‌ای ایرانی برای خود رقم زده است؛ چراکه معامله‌گران همواره مطمئن هستند، هیچ‌گاه از تحلیل‌ها و اخبار جهانی حوزه رمزارزها جا نمی‌مانند. به‌طورکلی حضور در بازار پیچیده رمزارزها، به‌هیچ عنوان به کاربران آموزش ندیده و با دانش پایین معاملاتی، توصیه نمی‌شود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1844542

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =