پیش بینی شده است بارندگی های پاییزی این هفته هم ادامه داشته باشد. اما در فاصله دو دوره بارندگی، هوای تهران به روزهای خفه کننده برگشت.

مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرده است بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاههای سنجش آلودگی هوا در شهر تهران که پیش از ظهر امروز 21 آبان ماه گزارش شده است، شاخص کیفیت هوا151 و آلاینده اصلی ذرات معلق(PM2.5) است.

این اعداد نشان می دهد کیفیت هوا ناسالم است و افرادی که دارای بیماریهای قلبی و تنفسی هستند، افراد سالخورده و کودکان باید از فعالیت سنگین وطولانی خودداری کنند همچنین به عموم مردم توصیه می شود فعالیت سنگین و طولانی مدت خود رادر هوای آزاد حتی الامکان کاهش دهند.

شاخص استاندارد آلودگی هوا برای منواکسید کربن 113 است که در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. در این خصوص نیز افرادی که بیماریهای قلبی مثل آنژین صدری دارند باید از فعالیتهای سنگین فیزیکی خودداری کنند و از منابع تولید کننده منواکسید کربن مثل معابر و خیابانهای پرتردد با حجم ترافیک بالاحتی الامکان دوری کنند.

همچنین رئیس سازمان محیط زیست از افزایش ذرات معلق در هوا خبر داده است. به گفته محمدجواد محمدی زاده، میزان ذرات معلق در هوا، بیش از سال گذشته است. درواقع امسال اگر بارندگی های پاییزی ادامه دار نباشد، باید روزهای آلوده تری را نسبت به سال گذشته انتظار کشید.

4747

 

کد خبر 184602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =