پس‌لرزه‌های انتشار خاطرات آیت‌الله منتظری در اینترنت/ مخالفت امام جمعه شمیرانات با ادامه ریاست‌جمهوری سیدمحمدخاتمی

مرحوم هاشمی رفسنجانی در بخشی از خاطرات خود نوشته است: رسانه‌های خارجی، بر مبنای اظهارات آیت‌الله منتظری‌ که در اینترنت به‌ صورت خاطرات منتشر شده، سر و صدای زیادی علیه امام و انقلاب به راه انداخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی در یکم دی ماه سال ۱۳۷۹ آمده است:

در خانه بودم. جزوه‌های پیشنهادی مرکز [فرهنگ و] معارف قرآن، در محور تفسیر راهنما - تدوین فرهنگ قرآن، دایره‌المعارف و تفسیر موضوعی- را مطالعه کردم. دیروز و امروز باران داشتیم. عفت و بستگان، برای مراسم چهلم همشیره فاطمه، به قم رفتند. سعید، فاطی و علی برای افطار آمدند. از رستوران شاندیز، کباب‌چنجه گرفته بودند. فاطی‌ گفت، در اجلاس اخیر حزب اعتدال و توسعه، آقای [محمدباقر] نوبخت، [نماینده رشت]، به عنوان دبیرکل انتخاب‌ شده است.

تعریف و تمجیدهای بهروز افخمی از آمریکا/ فشارهایی که از سوی وزارت علوم به بهانه تقلب چند دانشجو وارد می‌شود/ بازخوانی خاطرات آیت‌الله هاشمی

عکسی از رویارویی عجیب آیت الله هاشمی و احمدی نژاد /فریب این لبخندها را نخورید

در ترکیه، بعد از وتوی [احمد نجدت] سزر، [رئیس‌جمهور ترکیه]، پارلمان مجدداً قانون عفو عمومی را تصویب‌ کرده که احتمالاً به اجرا نزدیک‌تر شده است. رسانه‌های خارجی، بر مبنای اظهارات آیت‌الله منتظری‌ که در اینترنت به‌ صورت خاطرات منتشر شده، سر و صدای زیادی علیه امام و انقلاب به راه انداخته‌اند؛ احتمالاً در افکار عمومی مردم ایران، تأثیر منفی خواهد داشت؛ برخورد با امام شناخته می‌شود.

شب، آقای [محسن] دعاگو، امام‌ جمعه شمیرانات آمد. از وضع دادگاه‌ها انتقاد داشت‌ که به مخالفین، اجازه شانتاژ و شعار و دروغ می‌دهند و نیز تضعیف وزارت اطلاعات و ناجا [= نیروی انتظامی] را کار غلط و مخالف مصالح می‌داند و ادامه ریاست‌جمهوری در دور آینده برای آقای [سیدمحمد] خاتمی را صلاح نمی‌داند؛ پیشنهادهایی ارائه داد.

۲۱۹۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1851505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =