۲۳ هزار بانوی هنرمند از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند

در آستانه فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر به مناسبت این روز فرخنده همچنین تبریک و گرامیداشت روز زن و مقام مادر، میزبان شماری از بانوان هنرمند عرصه سینما و تلویزیون بود. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از روابط عمومی و اطلاع رسانه صندوق اعتباری هنر، سید مجید پور احمدی در این دیدار با تبریک فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین تبریک روز زن و مقام مادر به بانوان هنرمند حاضر در این نشست، گفت: فاطمه زهرا (س) الگوی بی بدیل زنان عالم هستند و بانوان ما باید در مسیر تعالی شخصیت، حضرت زهرا (س) را الگوی خود قرار دهند.

ایشان نام‌گذاری سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) را به‌عنوان روز زن افتخاری بزرگ برای بانوان دانست و خاطر نشان کرد: زنان نقش مهمی را در پویایی جامعه برعهده دارند.

مشاور وزیر فرهنگ در ادامه افزود: باعث افتخار است امروز بانوان جایگاه قابل توجهی در عرصه فرهنگ و هنر دارند و خوشبختانه در سال های اخیر شاهد حضور موثر زنان در فعالیت های فرهنگی و هنری هستیم.

پوراحمدی در ادامه با اشاره به خدمات ارائه شده به بانوان عضو صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: ۳۶ درصد از جامعه تحت پوشش صندوق را بانوان گرامی تشکیل می دهند. بیش از ۲۳ هزار نفر از بانوان هنرمند کشور از خدمات بیمه تأمین اجتماعی و بیش از ۸ هزار نفر از خدمات بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر برخوردار هستند.

وی با اشاره عزم راسخ صندوق اعتباری هنر برای توانمندسازی هنرمندان به خصوص بانوان فعال این حوزه گفت: یکی از مهمترین اهدافی که با جدیت آن را دنبال می کنیم رونق بخشی به اقتصاد فرهنگ و هنر کشور و مساعد نمودن زمینه های خلق آثار و بروز خلاقیت ها است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پایان با اشاره به نگاه ویژه دولت به جامعه بانوان تصریح کرد: در سیاستگذاری های صندوق هنر نقش بانوان مورد توجه قرار گرفته است و مصمم هستیم تا با هم اندیشی بانوان فعال حوزه فرهنگ و هنر اقدامات موثری را در حوزه توانمند سازی عملیاتی سازیم.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1856072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =