رئیس رسانه ملی: مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی باعث تثبیت نقش نظارتی ساترا بر شبکه نمایش خانگی شد

همشهری آنلاین نوشت:پیمان جبلی درباره تثبیت جایگاه قانونی ساترا گفت: «مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی باعث تثبیت ساترا شد. ساترا وظایف نظارتی و حمایتی خود را انجام می‌دهد.»

نمایشگاه «رصتا» ۲سالی است که توسط ساترا برگزار می‌شود؛ نمایشگاهی برای پلتفرم‌ها، که در آن سعی می‌شود هم‌اندیشی‌هایی میان مدیران پلتفرم‌ها و مدیران ساترا صورت بگیرد. این نمایشگاه روز گذشته با اعلام غرفه‌های برگزیده به‌کار خود پایان داد. پیمان جبلی، رئیس رسانه ملی در این روز مهمان ساترا بود و در حاشیه نمایشگاه با اشاره به وظایف ساترا و برگزاری نمایشگاه به همشهری گفت:«این نمایشگاه یکی از مهم‌ترین دستاوردهای ساترا به شمار می‌رود که با افزایش دوبرابری شرکت‌کنندگان روبه‌رو شده و این اتفاق ارزشمندی به‌حساب می‌آید.»
وی در ادامه افزود: «این نمایشگاه یکی از بهترین و مهم‌ترین دستاوردهای سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی است. در قانون، مسئولیت نظارت بر صوت و تصویر فراگیر و شبکه نمایش خانگی به صداوسیما سپرده شده است و ساترا هم وظایف نظارتی و هم وظایف حمایتی خود را انجام می‌دهد.»
از دیگر موضوعاتی که جبلی درباره‌اش گفت تثبیت جایگاه قانونی ساتراست. وی درباره این موضوع یادآور شد: «مصوبه‌ای که شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مصوب کرد باعث تثبیت جایگاه ساترا شد که البته پیش از اینها هم ساترا جایگاه حقوقی‌اش اثبات شده بود. مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مبنایی برای برنامه هفتم توسعه شد و کمک می‌کند که هم نظارت ساترا و هم حمایت‌ها به شکل بهتر انجام شود.»
رئیس رسانه ملی همچنین در ادامه از ضرورت گردهمایی سکوهای نمایش گفت و اینکه این رسانه‌ها که مجوز ساترا را دارند؛ می‌توانند با مخاطبان خود رودررو صحبت کنند. جبلی تصریح کرد: «در نخستین نمایشگاه رصتا، مجمع رصتا و گردهمایی سکوهای دارای مجوز از ساترا تشکیل شد و امسال سال دوم آن است. یکی از امتیازات این گردهمایی بزرگ رسانه‌های دارای مجوز از ساترا این است که باعث می‌شود سکوها با مخاطبان‌شان و همچنین دست‌اندرکاران امر در سازمان صداوسیما و ساترا برای استفاده دقیق‌تر و جامع‌تر از ظرفیت‌ها، امکانات و توانمندی‌های این حوزه گفت‌وگو کنند و همفکری و هم‌افزایی برای ارتقای تولیداتی که در فضای صوت و تصویر فراگیر تولید می‌شود رقم بخورد.»
جبلی همچنین اضافه کرد: «این نمایشگاه بستری را فراهم می‌کند تا نهادهای مختلف مرتبط با صنعت صوت و تصویر فراگیر و شبکه نمایش خانگی هم‌افزایی داشته باشند.»
جبلی با اشاره به افزایش دوبرابری سکوهای شرکت‌کننده در نمایشگاه امسال توضیح داد: «همین‌که امسال نزدیک به دوبرابر نسبت به سال گذشته از نمایشگاه رصتا استقبال شده و همچنین تعداد مجوزهای صادره از سوی ساترا از ۳۰۰سکو در اسفند سال گذشته به بیشتر از ۴۰۰سکوی امروز رسیده، نشان می‌دهد فعالیت ساترا یک حرکت تکاملی و رو به رشد است و درنهایت همه فعالان این عرصه، چه تنظیم‌گر که صداوسیما است و چه سکوها که تولیدکننده محتواست، باید به‌دنبال تأمین رضایت مخاطب و عرضه محتوای سالم باشند.»

۲۲۰۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1856641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =