۱ نفر
۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶
جنگِ«چارتار» علنی شد

تنش ها در گروه «چارتار» بالا گرفته و پس از انتشار نخستین آلبوم مستقل خواننده گروه «آرمان گرشاسبی»، این جَدَل ها، در روزهای گذشته وارد فاز تند و تیزی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، احسان حائری شاعر و ترانه سرای گروه پس از انتشار آلبوم «از تو گفتم» با صدای آرمان گرشاسبی، در یک پست اینستاگرامی به تندی به این خواننده تاخته و نوشته: «اخیرا تعدادی از ترانه هایم بدون توافق و رضایت من در آلبوم «از تو گفتم» استفاده شده است. باخبرم که آرمان گرشاسبی ترانه های مرا در ارشاد به نام خود ثبت کرده است با آنکه به خاطر نام ممنوعم مدارک شناسایی خواهرم را برای ثبت ترانه ها به او سپرده بودم.

در نظر داشتم از این سرقت به خاطر دوران دوستیها بگذرم و نادیدهاش بگیرم اما در جریان برخورد مشابهی از سمت او با همکاران و دوستان دیگر هم قرار گرفتم. تصمیم گرفتم برای جلوگیری از به کرسی نشستن این گونه ظلم حقیر در حق خود و دیگران برخورد قاطع قانونی کنم. برای اطلاع مردم میگویم که در حال حاضر فرآیند شکایت توسط وکیلم در تهران در حال انجام است. لازم به ذکر است کپی رایت تمام این ترانه ها طبق شماره ی (۱۲۰۶۵۷۱ در Copyright Act به نام من ثبت شده است و حقوق آن محفوظ است. روشن است هرگونه استفاده از آثارم اعم از پخش و اجرایشان را مصداق سرقت میدانم.»

در این بین آرمان گرشاسبی نیز در پاسخ به احسان حائری دقایقی پیش نوشت: «متاسفم که مجبورم در فضای مجازی بخاطر رفع ابهام و روشن شدن ذهن شما توضیحاتی بدهم چرا که طرح مسائل شخصی و کاری در فضای عمومی قطعا کار نادرستی ست.

دوستی و همکاری من و احسان حائری عزیز به سالها قبل برمیگردد من همیشه برای خودش اشعارش و هنرش بیشترین احترام را قائلم اما در مورد بی مهری ها و ناصادقیهایش باید نکاتی را مطرح کنم که خاطر شما عزیزانم آزرده نشود. تمام حق و حقوق مادی و معنوی اشعار احسان حائری که در آلبوم من منتشر شده به ایشان پرداخت شده علاوه بر پرداخت هزار دلار به ازای هر
شعر حقوق معنوی ترانه های ایشان هم رعایت شده و همه ی این اشعار در همه جا به اسم خودش ثبت شده هر زمان که ترانه ای را از احسان خواندم انتشارش قطعا با نام خودش بوده مثل تمامی سالهای همکاری مان بیان این مسائل در اینجا خلاف میلم بود اما برای شما نوشتم که شاید به اشتباه رنجیده خاطر شدید.»

نخستین کنسرت مستقل آرمان گرشاسبی که در آن فقط قطعات آلبومش «از تو گفتم» اجرا خواهد شد، ۱۹ دی ماه در برج میلاد روی صحنه خواهد رفت.

۲۴۵۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1857082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =