آدم مرده درون تابوت کسی است که مانع پیشرفت شما شد

همه از دریافت خبر مرگ یکی از همکارانشان ناراحت می شدند اما پس از مدتی ، کنجکاو می شدند که بدانند کسی که مانع پیشرفت آن ها در اداره می شده که بوده است. این کنجکاوی ، تقریباً تمام کارمندان را ساعت 10 به سالن اجتماعات کشاند.

گروه اندیشه: آنتونی رابینز نویسنده، سخنران، مربی و بازیگر آمریکایی است، شهرت عمده او در ایران به خاطر سلسله کتاب‌هایش در مورد موفقیت است، کتابهایی چون قدرت نامحدود در سال ۱۹۸۷ و به سوی کامیابی در سال ۱۹۹۴ است. از دیگر کتاب های غول درون است که این کتاب نیز با فروش گسترده ای در سراسر جهان روبه رو شده است. رابینز مدیر بنیادی به نام خودش با اهداف بشردوستانه تأسیس کرد. بنیادی که به افراد بی خانمان، زندانیان، معلولین و بسیاری از افراد نیازمند سطح جهان یاری رسانی می‌کند. رابینز بخش قابل توجهی از درآمد خود را در این بنیاد صرف این امور خیریه می‌کند. این بنیاد در تلاش است تا برای افراد آسیب پذیر و ضعیف جهان امکاناتی برای زندگی شادتر و بهتر فراهم کند. داستان زیر یکی از روش های اوست که نشان می دهند پیشرفت یک شرکت، دولت و کشوری به چه چیزی وابسته است. او می نویسد:

یک روز وقتی کارمندان به اداره رسیدند، اطلاعیه بزرگی را در تابلواعلانات دیدند که روی آن نوشته شده بود:

« دیروز فردی که مانع پیشرفت شما در این اداره بود درگذشت!! شما را به شرکت در مراسم تشییع جنازه که ساعت 10 صبح در سالن اجتماعات برگزار می شود دعوت می‌کنیم .»

در ابتدا، همه از دریافت خبر مرگ یکی از همکارانشان ناراحت می شدند اما پس از مدتی ، کنجکاو می شدند که بدانند کسی که مانع پیشرفت آن ها در اداره می شده که بوده است. این کنجکاوی ، تقریباً تمام کارمندان را ساعت 10 به سالن اجتماعات کشاند. رفته رفته که جمعیت زیاد می شد هیجان هم بالا رفت. همه پیش خود فکر می‌کردند: این فرد چه کسی بود که مانع پیشرفت ما در اداره بود؟ به هرحال خوب شد که مُرد.

کارمندان در صفی قرار گرفتند و یکی یکی از نزدیک تابوت رفتند و وقتی به درون تابوت نگاه می کردند ناگهان خشکششان می زد و زبانشان بند می آمد.

آینه‌ایی درون تابوت قرار داده شده بود و هر کس به درون تابوت نگاه می کرد، تصویر خود را می دید. نوشته ای نیز بدین مضمون در کنار آینه بود: « تنها یک نفر وجود دارد که می تواند مانع رشد شما شود و او هم کسی نیست جز خود شما. شما تنها کسی هستید که می‌توانید زندگی‌تان را متحول کنید. شما تنها کسی هستید که می‌توانید بر روی شادی‌ها، تصورات و وموفقیت‌هایتان اثر گذار باشید.شما تنها کسی هستید که می‌توانید به خودتان کمک کنید.»

در ادبیات فارسی ایران زمین آموزه های رابینز در یک بیت شعر، ضرب المثل و ...گفته شده است. به این ضرب المثل توجه کنید:
« کَس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من»

آدم مرده درون تابوت کسی است که مانع پیشرفت شما شد

216216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1858807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =