برگزاری پیش همایش بین‌المللی گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس پتروشیمی بندر امام

در آستانه پنجاه سالگی پتروشیمی بندر امام، سپهدار انصاری نیک، مدیرعامل این مجموعه پتروشیمی با حضور در مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه، با نویسندگان مقالات و سخنرانان همایش بین‌المللی گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی بندر امام، انصاری نیک، شاخص پنجاه ساله شدن در یک بنگاه پتروشیمیایی را بسیار مهم دانست و افزود: وقتی یک بنگاه، پنجاه ساله می شود باید دستاوردهای زیادی را از آن خود کرده باشد.

مدیرعامل پتروشیمی بندر امام افزود: خوشبختانه این شرکت در طول این پنجاه سال به دستاوردهای اقتصادی، رفاه اجتماعی، اشتغال و تکامل تکنولوژی دست یافته است.

وی با اشاره به اقدامات مؤثر و نقش قرارگاه پشتیبانی پتروشیمی بندر امام در دوران دفاع مقدس، تأکید کرد: پس از جنگ، مأموریت ارزشی شرکت، اشتغال بود که در آن زمان، حدود ۴۰ هزار نفر در دو شیفت روز و شب در این شرکت مشغول به کار بوده‌اند.

انصاری نیک خاطرنشان کرد: در بستر سازندگی و توسعه پتروشیمی بندر امام، در کنار استفاده از کمک‌های فنی شرکت‌های خارجی، بسیاری از شرکت‌های داخلی برتر صنایع نفت و گاز، شکل گرفتند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت، اضافه کرد: توسعه ماهشهر در ابعاد مختلف، از ساخت جاده‌های مواصلاتی تا تأسیس و پشتیبانی از بیمارستان‌ها و حمایت جدی از طرح های محیط زیست، از اقدامات شرکت در این زمینه است.

انصاری نیک، سپس طرح بندر امام نوین را تشریح کرد و گفت: بندر امام نوین، یک شعار نیست، بلکه راهبردی توسعه‌ای است که پس از گذشت پنجاه سال از تاسیس این شرکت، محقق خواهد شد.

وی افزود: کلنگ‌زنی زنجیره کلر آلکالی در دو خط موازی به ارزش یک و نیم میلیارد دلار و افتتاح موزه بندر امام به عنوان یک پایگاه یادگیری اجتماعی و سازùمانی، همزمان با پنجاه سالگی، انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام در پایان خاطرنشان کرد: ما آماده حمایت و پشتیبانی از ایده‌های مختلف مرتبط با تاریخ صنعت، اقتصاد صنعت، تکامل تکنولوژی، ارزش های مختلف بین‌المللی و … مرتبط با بندر امام و صنعت پتروشیمی هستیم.

در ابتدای این نشست، قدیر نصری، رییس مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه، ضمن ارائه گزارش از روند برگزاری همایش و تشکر از حمایت‌های بی دریغ مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام، به تولید مقالات علمی معتبر از اساتید شاخص دانشگاه های برتر، از جمله آکسفورد، صنعتی شریف، تهران، شهید بهشتی و … اشاره کرد.

گفتنی است، این همایش، هفته آینده و همزمان با برنامه بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت، برگزار خواهد شد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1859526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =