همسر خطیب نامدار، شیخ احمد کافی درگذشت

آنا نوشت: همسر خطیب نامدار و روحانی مبارز و انقلابی، شیخ «احمد کافی» درگذشت.

طاهره سادات موسوی شاهرودی همسر خطیب نامدار و پایه گذار مهدیه تهران شیخ احمد کافی پس از طی یک دوره بیماری درگذشت.

این مرحومه مدتی پیش در گفت و گویی، آخرین سفر خانوادگی‌شان با شیخ احمد کافی را اینطور شرح داد: ظهر روز پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۵۷ آقای کافی به‌ منزل آمد و خواست برای سفر مشهد آماده شویم. بنابراین همان روز به‌ سمت مشهد حرکت کردیم که راننده با سرعت بالایی حرکت می‌کرد و هر چقدر همسرم به‌ او تذکر می‌داد، بی‌فایده بود.

نماینده مجلس: مگر ما بچه‌ایم که روس ها سر ما کلاه بگذارند؟ /نه چیزی از چینی‌ها دیدیم و نه از روس‌ها /در برجام روس‌ها بیشترین کارشکنی را کردند

لوازم داخل خودرو هم بوی ماده بیهوشی اتر می‌داد و یک حالت رخوت و خواب آلودگی بر ما غالب بود. بعد از توقف کوتاهی که در شیروان برای اقامه نماز صبح داشتیم، مجدد به‌راه افتادیم. من در خواب بودم که این اتفاق رخ داد، با یک کامیون ارتشی تصادف شدیدی کردیم و شدت تصادف در حدی بود که موتور خودرو چندین متر آن طرف‌تر پرتاب شده بود.

من و بچه‌ها که دچار مشکلات و جراحات زیادی شده بودیم به‌ بیمارستانی در قوچان منتقل می‌شویم اما از همسرم بی‌اطلاع بودم، غافل از اینکه وی را به‌ بیمارستان ارتش منتقل کرده بودند و گویا در راه بیمارستان به‌ قتل می‌رسد.

شیخ احمد کافی از روحانیون و خطیبان نامدار پیش از انقلاب به شمار می‌رود که با سخنرانی‌های پرشور خود به مبارزه با رژیم پهلوی پرداخت، به گونه‌ای که چندین بار به وسیله ساواک به زندان و تبعید محکوم شد. وی علاوه بر مبارزات سیاسی به تاسیس مراکز مذهبی متعدد از جمله ساخت مهدیه تهران پرداخت.

از نعمت‌الله نصیری رئیس ساواک نقل‌شده که طرح تصادف به دستور مستقیم محمدرضا پهلوی بوده است. بنابراین با پخش خبر تصادف کافی یزدی، مردم شهرها و روستاهای دور و نزدیک پیاده و سواره، مسیرهای منتهی به شهر را با حضور خود اشغال کرده بودند.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1861044

برچسب‌ها