مروری بر حوادث ایران در سه شنبه 1 آذر 1390

قربانیان سیل در بهبهان به 10نفر رسید/ جست‌و‌جو همچنان ادامه دارد

فارس نوشت: فرماندار بهبهان گفت: قربانیان سیل در بهبهان همچنان رو به افزایش بوده و این آمار به 10 تن رسیده و جست‎و‎جو همچنان ادامه دارد. فرهاد باذلی‎محبوب با اعلام اینکه آمار کشته‎شدگان در حادثه سیل بهبهان تاکنون به 10 تن افزایش یافته است، اظهار داشت: "نصیب‎الله حسن‎زاده"، "علی بهمئی" و "محسن قاسمی"، افراد فوت شده‎ای هستند که دقایقی پیش اجساد آنها کشف و به سردخانه بیمارستان‎های بهبهان منتقل شد. وی در خصوص نام سایر افراد فوت شده نیز گفت: "شراره اسکندری"، "مبینا آروند"، "خلیل آروند"، "محمود کاری"، "امیرعلی محسن‎پور"، "ابراهیم آرین‎پور" و "عباس حمودی" افراد فوت شده‎ای هستند که روز گذشته اجساد آنها در میان گل‎ و‎ لای ناشی از سیل کشف شده ‎بود.
فرماندار بهبهان با بیان اینکه جست‎و‎جو برای یافتن حادثه‎دیدگان احتمالی در منطقه همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: با توجه به شرایط  جوی بد هنوز امکان استفاده از بالگرد برای جست‎و‎جوی هوایی در منطقه میسر نشده و این موضوع نگرانی زیادی برای ما داشته است. وی همچنین از کنترل شرایط بحرانی در منطقه خبر داد و گفت: با تلاش نیروهای همه دستگاه‎های شهرستان، برق و آب در همه روستاها وصل شده و مشکلی در خصوص احتمال شیوع بیماری‎های پس از سیل نداریم. باذلی‌محبوب افزود: مسیر اصلی محور بهبهان ـ رامهرمز نیز به طور کامل باز بوده و در حال حاضر مأموران و نیروهای راه و ترابری در حال تثبیت جاده‎های روستایی منطقه هستند. وی در خصوص اطلاع‎رسانی احتمال وقوع این سیل به روستاییان نیز اظهار داشت: پیش از حادثه و با دریافت خبرها مبنی بر احتمال وقوع سیل، با بخشداران و دهیاران تماس داشته و این موضوع را به آنها اطلاع داده بودیم اما حجم آبی که از بالادست سرازیر شد به حدی بود که در طول 15 کیلومتر از محور بهبهان - رامهرمز آبی با عمق حدود دو متر جریان داشت.
فرماندار بهبهان خاطرنشان کرد: میزان آب سرازیر شده به سوی بهبهان به حدی بود که میزان ذخیره آب در پشت سد مخزنی مارون به یک‎میلیارد مترمکعب رسیده که این میزان از ابتدای ساخت این سد تاکنون بی‎نظیر است. وی در خصوص خودروهای انتقال یافته از محل حادثه به پارکینگ‎های این شهر نیز گفت: مأموران نیروی انتظامی در حال جمع‎آوری آخرین اطلاعات در خصوص این خودروها بوده که با دریافت گزارش آنها، اقدامات لازم در این خصوص را انجام خواهیم داد. باذلی‎محبوب در پایان با تسلیت به خانواده‌های داغدار این حادثه گفت: فردا صبح از ساعت 9 الی 11 برای افراد فوت شده مراسم تشییع جنازه‌ای از میدان هلال احمر به سمت قبرستان بهبهان با حضور اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزار خواهیم کرد.

 

 باند پسرخاله‌های زورگیر متلاشی شد

ایسنا نوشت: مأموران کلانتری 119 مهرآباد جنوبی در 18 تیرماه سال جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی در جریان خبر یک فقره سرقت مسلحانه در جاده قدیم کرج – خیابان فتح نو – مقابل شعبه بانک قرار گرفتند. با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات مقدماتی مشخص شد که سه سارق مسلح به سلاح گرم، با تهدید راننده یک شرکت خصوصی تولیدکننده موادغذایی، اقدام به سرقت خودرو سمند و وجوهات نقد داخل آن کرده و با استفاده از خودرو سمند متعلق به شرکت از محل متواری شده‌اند. با توجه به سرقت خودروی متعلق به شرکت، مشخصات خودرو سمند در اختیار کلیه واحدهای گشت پلیس سطح شهر تهران گذاشته شد که در کمتر از یک ساعت، خودرو سمند متعلق به شرکت به صورت رهاشده توسط عوامل گشت کلانتری یافت آباد کشف شد. با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای انجام تحقیقات تخصصی در اختیار اداره یکم مبارزه با سرقت‌های مسلحانه پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اداره یکم به تحقیق از راننده خودرو سمند پرداختند که این فرد در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: به همراه یکی دیگر از همکاران قسمت مالی شرکت برای انتقال وجوه نقد به بانک مراجعه کردیم هنوز دقایقی از پیاده‌شدن همکارم از ماشین و داخل شدن او به بانک نگذشته بود که ناگهان شخص ناشناسی از سمت پنجره راننده اقدام به پاشیدن افشانه به صورتم کرد و در همان لحظه فرد دیگری از سمت در شاگرد سوار خودرو شد و ضمن تهدید من با اسلحه، مرا مجبور به پیاده‌شدن از خودرو کرده و به همراه همدستش خودروی متعلق به شرکت و پول‌های داخل صندوق که در حدود 10 میلیون تومان بود را سرقت کردند.
با توجه به شیوه و شگرد سرقت انجام‌شده، کارآگاهان اداره یکم اطمینان یافتند که سارقان قبل از هرگونه اقدام برای ارتکاب سرقت نسبت به شناسایی خودرو، سرنشینان داخل آن و همچنین شعبات بانکی اقدام کردند بنابراین در ادامه تحقیقات خود و با مراجعه به شعبه بانکی نزدیک به محل ارتکاب سرقت، به بررسی تصاویر ضبط شده دوربین‌های مداربسته این بانک در روزهای گذشته پرداختند که تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته داخل بانک در مقابل راننده‌ شرکت گذاشته شد و او نیز توانست در میان تصاویر، یکی از سارقان را مورد شناسایی قرار دهد. با شناسایی تصویر «علی» 35ساله از سارقان مسلح، کارآگاهان با مراجعه به بانک اطلاعات پلیس آگاهی دریافتند که این متهم در سال‌های 74 و 81 دستگیر و روانه زندان شده بود. در حالی‌که تحقیقات برای شناسایی مخفی‌گاه «علی» در دستور کار کارآگاهان قرار داشت، چندین پرونده درمورد وقوع سرقت‌های مسلحانه در تهران و کرج به پلیس آگاهی ارجاع داده شد که در آن سارقان مسلح با تهدید سلاح گرم، اقدام به سرقت از چند مغازه، طلافروشی و شرکت خصوصی کرده بودند.
کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود، سرانجام موفق به شناسایی آخرین مخفی‌گاه «علی» در شهر کرج شده و در ادامه تحقیقات و با انجام اقدامات پلیسی، دو همدست دیگر وی به اسامی «منصور» 33 ساله و «طاهر»30 ساله را شناسایی کردند.
با شناسایی دقیق مخفی‌گاه تمامی اعضای این گروه از سارقان مسلح در «کرج» و «نسیم‌شهر»، هماهنگی‌های قضایی با بازپرس پرونده انجام و دو تیم عملیاتی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در دو عملیات همزمان، در ساعت 5 بامداد سوم آبان ماه هر سه عضو گروه دستگیر و در بازرسی از مخفی‌گاه آنان 5 قبضه سلاح کمری و ده‌ها فشنگ جنگی به همراه چندین قبضه سلاح سرد کشف شد.  

 

هکر اطلاعات مخابراتی دستگیر شد

فارس نوشت: رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از دستگیری هکر اطلاعات مخابراتی این استان خبر داد. سرهنگ کوره بلاغی اعلام کرد: براساس تشکیل پرونده شکایت درباره نفوذ غیر مجاز و بهره‌برداری از اطلاعات حفاظت شده شرکت مخابرات اولین اقدامات پلیسی در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: به صورت غیر محسوس آدرس اولیه متهم بررسی و مشخص شد متهم از آدرس مذکور نقل مکان کرده است، لذا با استفاده از امکانات فنی و تخصصی پلیس فتا محل سکونت نامبرده مشخص و طی عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر شد.
این فرمانده انتظامی بیان داشت: طی بازجویی‌های انجام شده متهم اعتراف کرد که حدود یک سال است در فضای مجازی با شخصی آشنا شدم که وی در قبال دریافت مبلغی مشخصات مالکین تلفن‌های همراه را از سیستم استخراج و ارائه می‌کرد، لذا من نیز در فیس‌بوک و فضای مجازی چند وبلاگ زده و شروع به تبلیغ و بازاریابی کرده و مشتریان مبلغی را برای من واریز کرده و اطلاعات درخواستی را اخذ می‌کردند.
کوره بلاغی گفت: در مدت فعالیت این فرد مشخصات بیش از دویست نفر به این روش به مشتریان داده شده بود که متهم پس از بازجویی با صدور قرار بازداشت و روانه زندان شد.
این فرمانده انتظامی گفت: خرید و فروش باگ‌ها و اطلاعات منافذ کشف شده‌ سایت اینترنتی، خصوصاً سایت‌های مهم و حساس و ارائه راهنمایی در این‌باره در انجمن‌ها، اطاق‌های گفت‌وگو و شبکه‌های اینترنتی، خرید و فروش نرم افزارهای غیر قانونی هک و کرک و استخدام افراد برای اقدام به هک و کرک خلاف قانون بوده و جرم محسوب شده و پلیس با شناسایی این دسته از افراد نسبت به معرفی آنان به مراجع قضایی جهت اعمال قانون اقدام خواهد کرد.
 

 

 

ضارب محیط بان ایلامی دستگیر شد

ایسنا نوشت: مدیرکل محیط زیست استان ایلام از دستگیری ضارب محیط بان ایلامی خبر داد. غلامحسین کاظمی افزود: یک محیط بان ایلامی روز یکشنبه در منطقه «کولگ» بر اثر شلیک گلوله از سوی شکارچیان متخلف زخمی شد. وی افزود:‌ این شکارچیان اقدام به شکار 2 راس کل و بز کرده بودند که در نخستین فرصت مورد شناسایی و تعقیب ماموران محیط بانی قرار گرفتند. مدیرکل محیط زیست استان ایلام افزود: ماموران محیط‌ بانی محیط زیست ایلام در تعقیب و گریز موفق به دستگیری یکی از این افراد شدند، اما یکی دیگر از متخلفان اقدام به فرار و تیراندازی به سوی ماموران یگان حفاظت محیط زیست کرد که در این حادثه یکی از محیط ‌بانان اداره کل محیط زیست استان ایلام از ناحیه کتف دست چپ زخمی شد. وی با اشاره به این که محیط بان یاد شده مورد عمل جراحی قرار گرفت و روز سه‌شنبه از بیمارستان ترخیص شد گفت: خوشبختانه حال محیط بان مضروب ایلامی خوب است. مدیرکل محیط زیست استان ایلام در خصوص فرد ضارب نیز با تاکید بر این که هویت این فرد از روز دوشنبه شناسایی و دستگیری آن در دستورکار ماموران انتظامی ایلام قرار گرفت، افزود: فرد یاد شده ساعاتی پیش خود را تسلیم کرده است.

47282

کد خبر 186167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۰
    1 0
    سعید -بهبهان به همه خانوادهاشون تسلیت میگم-خیلی متاسف شدیم از این حادثه واقعا بی سابقه بود در بهبهان