این رمان تصویری است از زندگی یک هنرمند که در پی بحران‌های زندگی‌اش، ناامید می‌شود و دست به خودکشی می‌زند، اما تلاشش برای رفتن از این دنیا، به مانند تلاش برای موفق شدن به عنوان یک رمان‌نویس، با شکست روبه‌رو می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، رمان «دست‌نوشته‌های یک مرده» نوشته میخاییل بولگاکف با ترجمه فهیمه توزنده‌جانی در 232 صفحه با قیمت 5 هزار تومان از سوی انتشارات کتاب‌سرای تندیس روانه بازار نشر شد. سرگئی ماکسودوف یک کارمند ساده موسسه کشتیرانی است و از شرایط زندگی و امرار معاش‌اش سرخورده و یکی از علایق همیشگی‌اش نوشتن است. او شب‌ها روی نگارش نمایش‌نامه‌ای با عنوان برف سیاه کار می‌کند. بعد از مدت‌ها نامه‌ای از مرکز آموزشی تئاتر مستقل مبنی بر ملاقات و پذیرفته شدن نمایش‌نامه‌اش به عنوان یکی از نمایش‌نامه‌های قابل اکران دریافت کند و باعث میشود زندگی‌اش دگرگون شود.

 

این رمان تصویری است از زندگی یک هنرمند که در پی بحران‌های زندگی‌اش، ناامید می‌شود و دست به خودکشی می‌زند، اما تلاشش برای رفتن از این دنیا، به مانند تلاش برای موفق شدن به عنوان یک رمان‌نویس، با شکست روبه‌رو می‌شود. او که شبی بعد از دیدن کابوسی ترسناک، شروع به نوشتن رمان خود کرده، از سوی اطرافیانش به دلیل نوشتن اثری ضعیف، سرزنش می‌شود و همین امر است که خود ترسناک‌ترین کابوس زندگی‌اش را رقم می‌زند.

 

میخائیل‌آفاناسیویچ بولگاکوف، خالق رمان «مرشد و مارگاریتا» در سال 1940 میلادی و در سن 49 سالگی درگذشت. این نویسنده و نمایشنامه‌نویس مطرح روسی، در زمان حیات خویش، بیش از 10 رمان و مجموعه داستان کوتاه و چندین نمایشنامه منتشر کرد. بولگاکوف در میانه نوشتن رمان «دست نوشته‌های یک مرده» بود که آن را کنار گذاشت و شروع به نوشتن «مرشد و مارگاریتا» کرد؛ دو رمان که به بهترین آثار بولگاکوف تبدیل شدند. این نویسنده روسی، نوشتن «دست نوشته‌های یک مرده» را در سال 1936 آغاز کرد، اما تا سال 1965 میلادی، یعنی بیست و پنج سال بعد از مرگ بولگاکوف، در روسیه منتشر نشد. بسیاری بر این باورند که این رمان، رونوشتی از زندگی و دغدغه‌های خود نویسنده است و اگر کسی زندگی‌نامه و رمان نویسنده را در کنار هم مطالعه کند، به شباهت‌های زیادی بین این دو پی می‌برد.

 

ساکنان پایتخت برای تهیه این کتاب‌‌‌ کافیست با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. سایر هموطنان نیز با پرداخت هزینه ارسال پستی، می توانند تلفنی سفارش کتاب دهند.

 

291/60

 

کد خبر 186284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =