آغاز اجراهای بین‌الملل و خیابانی تئاتر فجر

دومین روز جشنواره تئاتر فجر با شروع اجراهای بخش بین‌الملل و نیز آثار بخش مسابقه تئاتر خیابانی سپری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز دوشنبه دوم بهمن ماه ۱۲ نمایش در بخش صحنه‌ای اجرا دارند و با اجرای نمایش «هملت» از کشور ارمنستان، اجراهای بخش بین‌الملل آغاز می‌شود.

بر همین اساس، تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر در این روز میزبان نمایش «رویای اسبی به نام شب رنگ» به نویسندگی مهدی سیم‌ریز و کارگردانی محمد جهان است که از مشهد در جشنواره حضور دارد. این اثر در ۲ نوبت ۱۷ و ۲۰ به صحنه می‌رود.

نمایش «هملت» به کارگردانی هایک اسرافیلیان از کشور ارمنستان، آغازگر اجراهای بخش بین‌الملل است.

در این دوره از جشنواره ۳ نمایش از ارمنستان روی صحنه می‌روند که اولین آنها، «هملت» است. این نمایش با مدت زمان ۵۵ دقیقه در تالار چهارسوی مجموعه تئاترشهر و در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ روی صحنه می‌رود.

تالار قشقایی در دومین روز از جشنواره تئاتر فجر شاهد اجرای نمایش «غلط» به نویسندگی رامین علیزاده و کارگردانی سعید زمانی است که در ۲ نوبت ۱۸:۳۰ به صحنه می‌رود. این نمایش به عنوان اثری در بخش مسابقه دانشجویی در این دوره از جشنواره حضور دارد.

تالار سایه مجموعه تئاترشهر هم میزبان نمایش «روزگار سگی سگی» به نویسندگی و کارگردانی خسرو کشاورز قاسمی است که از تهران در جشنواره حضور دارد و یکی از آثاری است که در بخش ویژه غزه به صحنه می‌رود. این اثر نمایشی با مدت زمان ۵۰ دقیقه در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۹ اجرای خود را انجام می‌دهد.

تالار ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر که در نخستین روز جشنواره میزبان برنامه افتتاحیه بود، در دومین روز این رویداد هنری، میزبان نمایش «بدریه» به نویسندگی بابک خواجه پاشا و کارگردانی مجید اقبالی است که از اهواز در جشنواره حضور دارد . این نمایش به عنوان یکی دیگر از آثار نمایش بخش مسابقه تئاتر ایران، با مدت زمان ۶۵ دقیقه در ۲ نوبت ۱۶:۳۰ و ۲۰ در تالار ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایران‌شهر اجرا می‌شود.

تالار استاد سمندریان این تماشاخانه نیز پذیرای نمایش«گزارش مفتوحه تنگه فنی» به کارگردانی فضل‌الله عمرانی از تهران است که با مدت‌زمان ۸۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۱ روی صحنه می‌رود. این نمایش نیز جزو آثار بخش مسابقه تئاتر ایران است.

اما تالار حافظ در دومین روز جشنواره، میزبان نمایش «کابوس نامه اهل هوا» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا داوری است که از بندرعباس در جشنواره و در بخش مسابقه تئاتر ایران حضور دارد. این اثر نمایشی با مدت زمان ۶۰ دقیقه در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود.

سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی هم کار خود را با اجرای نمایش «اوبرمنش» به کارگردانی افشین حسنی‌کیا ادامه می‌دهد. این نمایش از دانشگاه هنر تهران در جشنواره حضور دارد که با مدت زمان ۶۵ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۸:۳۰ اجرا می‌شود.

نمایش «خفگی» به نویسندگی و کارگردانی شهرام سلطانی تنها نمایش بخش مهمان روز دوم جشنواره تئاتر فجر است که در ۲ نوبت ۱۷ و ۱۵:۳۰ در سالن کوچک مرکز تئاتر مولوی به صحنه می‌رود.

تماشاخانه سنگلج در دومین روز جشنواره هم همچون روز نخست، پذیرای نمایش «تقلیدنامه زال و رودابه» به کارگردانی محمد حاج‌محمدی است که در ۲ نوبت ۱۷ و ۲۰ و با مدت زمان ۱۰۵ دقیقه، از دانشگاه سوره به صحنه می‌رود.

تالار هنر میزبانی خود را از جشنواره چهل و دوم تئاتر فجر با نمایشی از فارسان آغاز می‌کند.

در این تالار نمایش «کل» به کارگردانی مصطفی محمدی‌دوست اجرا می‌شود. این نمایش که مدت زمان آن۴۰ دقیقه است، یک تک اجرا راس ساعت ۱۵ دارد.

تالار محراب در دومین روز جشنواره شاهد اجرای نمایش «روز از نوروزی از نو» به کارگردانی مجتبی مرادی است که از کرمانشاه در بخش فراگیر دومین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر به صحنه می‌رود. این نمایش با مدت زمان ۴۰ دقیقه راس ساعت ۱۷ در تالار جمیله شیخی مجموعه تئاتر محراب اجرا دارد.

بخش خیابانی با اجرای ۷ نمایش آغاز به کار می‌کند

در اولین روز از بخش خیابانی چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر ۷ نمایش در مکان‌های گوناگون اجرا دارند.

در این روز پهنه رودکی از ساعت ۱۶ شاهد اجراهای خیابانی جشنواره است. نمایش‌های «اپی لپسی» نوشته سامان شکیبا و کار علیرضا تاجیک از ورامین، «باشد وقتی دیگر» نوشته پژمان شاهوردی و کار شیوا قاسمی از میناب، نمایش «بازگشت به خان نخست» نوشته مشترک داریوش نصیری و مرتضی وکیلیان و کار داریوش نصیری از دانشگاه سوره و نمایش «هیچی نگو» نوشته و کار علیرضا ناصحی به ترتیب و در فاصله زمانی ۳۰ دقیقه، از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در این مکان اجرا می‌شوند.

سکوی تئاتر خیابانی مجموعه تئاتر شهر نیز از ساعت ۱۶:۳۰ شاهد اجراهای خیابانی جشنواره است.

در این مکان، نمایش‌ «روز تولد من» به نویسندگی موسی هدایتی و صباح سلطانی و با کارگردانی مشترک صادق حسین‌پور و موسی هدایتی از استان کردستان، اجرا می‌شود. این نمایش ساعت ۱۶:۳۰ اجرا دارد.

نمایش «بند ۶» به نویسندگی و کارگردانی میلاد جباری مولانا ساعت ۱۹:۳۰ در موزه عبرت اجرا دارد.

مترو تئاتر شهر هم ساعت ۱۱ ظهر میزبان نمایش «سلام علیکم» نوشته میلاد حسین‌زاده و کار امید جلالی است که یک اجرا هم ساعت ۱۶ در برج آزادی اجرا دارد.

۲۴۵۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1863976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =