مروری بر حوادث ایران در دوشنبه 7 آذر 1390

بازی با کولر جان دو کودک را گرفت

ایسنا نوشت: رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه مشهد از مرگ دو کودک خردسال به علت برق‌گرفتگی ناشی از بازی با کولر خبر داد. دکتر رضا وفایی‌نژاد گفت: تکنسین‌های اورژانس روز گذشته از طریق تماس مردمی در جریان وقوع حادثه‌ای در روستایی در خواف قرار گرفتند. تکنسین‌های اورژانس با حضور در صحنه حادثه با پیکر بی‌جان دو کودک سه و چهارساله مواجه شدند که به علت برق‌گرفتگی جان خود را از دست داده بودند. تکنسین‌های اورژانس با بررسی دریافتند که این دو کودک در حال بازی با کولر برقی و فشار دادن کلیدهای آن بودند که به علت اتصالی برق، دچار برق‌گرفتگی می‌شوند.

 

بازداشت باند 6 نفره اراذل و اوباش معروف در کرج

خبرگزاری مهر نوشت: با تلاش ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان البرز افرادی که با تشکیل یک باند 6 نفره از اراذل و اوباش، با انجام اعمال هنجارشکنانه و تهدید اهالی باعث ایجاد رعب و وحشت شده بودند شناسایی و دستگیر شدند.
سرهنگ نادر سرکاری رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان البرز در تشریح این خبر گفت : در پی در یافت گزارشهای مردمی در خصوص اینکه افرادی با تشکیل یک باند شرارت در شهرک بعثت کرج با بکارگیری سلاح سرد و انجام اعمال هنجارشکنانه به تهدید اهالی و ایجاد رعب و وحشت در آنها شده اند پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی قرار گرفت. با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع ماموران بلافاصله وارد عمل شده و با تشکیل 2 اکیپ عملیاتی از کارکنان مجرب و کار آزموده با انجام یک ماه کار تحقیقاتی و اطلاعاتی درمحل و شناسائی کلیه پاتوقها، مخفیگاه ها و محل سکونت آنها و اطمینان از حضور افراد شرور درمحلهای ازقبل شناسائی شده با هماهنگی مقام قضائی یکی از متهمان به نام «آرمین» که دارای یک واحد صنفی فروش مکمل های غذائی در پاساژی واقع در یکی از خیابانهای کرج بود را شناسایی و پس از 3ساعت که از سوی ماموران تحت مراقبتهای نامحسوس بود در یک فرصت مناسب دستگیر شد .
سرهنگ سرکاری تصریح کرد : با راهنمایی های متهم دستگیر شده 3 نفر دیگر از همدستان وی به نامهای «امیر»، «مسعود» و «هرمز» در یک واحد صنفی نانوایی و 2 نفر دیگر نیز در باشگاه بدنسازی به همراه یک قبضه شمشیر دستگیر شده و در بازرسی از نانوایی سه قبضه قمه کشف و ضبط و متهمان جهت بازجویی های بیشتر به پلیس اطلاعات منتقل شدند. متهمان در بازجویی های ماموران به جرم خود مبنی بر شرارت، عربده کشی و نزاع دسته جمعی اعتراف کردند.

 

«ریچارد شیردل» دستگیر شد/شکار دختران جوان در سایت همسریابی

ایسنا نوشت: رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری یک کلاهبردار که با وعده ازدواج دختران جوان را اغفال می‌کرد، خبر داد. سرهنگ محمدحسن شکریان در تشریح این موضوع گفت: چندی پیش زن جوانی به این پلیس مراجعه و عنوان کرد مدتی قبل در یکی از سایت‌های اجتماعی ثبت‌نام کرده و بعد از مدتی با فردی به اسم «ریچارد شیردل» از طریق اینترنت برای ازدواج آشنا شده است. شاکی در ادامه به ماموران گفت که بعد از چندبار تماس تلفنی برای آشنایی بیشتر با یکدیگر قرار ملاقات گذاشته و «ریچارد» در اولین قرار ملاقاتشان از زن جوان یک میلیون تومان گرفته و پس از آن از او اطلاعی در دست نیست. شکریان اضافه کرد: ماموران بعد از هماهنگی مقام‌قضایی برای شناسایی متهم وارد عمل شدند و در یک تحقیقات جامع توسط کارشناسان متهم را شناسایی کردند. رییس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه داد: ماموران بعد از زیرنظر گرفتن مخفی‌گاه متهم در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر و به مقر انتظامی انتقال دادند. در تحقیقات بیشتر از متهم مشخص شد او افراد دیگری را به همین شیوه اغفال کرده است. 

 

تصادف در محوطه دانشگاه جان دانشجوی دانشگاه آزاد پیشوا را گرفت

 خبرگزاری مهر نوشت: ساعتی پیش، بی دقتی راننده اتوبوس سرویس دانشگاه آزاد اسلامی ورامین – پیشوا هنگام دور زدن در داخل محوطه دانشگاه، حادثه آفرید و منجر به فوت یک دانشجوی دختر ترم اولی زبان و ادبیات انگلیسی شد. این حادثه پس از برخورد یک دستگاه اتوبوس سرویس دانشگاه که در حال دور زدن بود، با آزاده عطاء اللهی متولد 1362 و دانشجوی رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین - پیشوا رخ داد و این اتوبوس پس از عبور چرخهای جلو اتوبوس از روی این دانشجو متوقف شد. با توجه به حضور دانشجویان عضو پایگاه هلال احمر و اعضای بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی در محل حادثه، مراحل امدادرسانی به سرعت آغاز شد، اما به دلیل اینکه دانشجوی جوان در زیر چرخ عقب اتوبوس گیر کرده بود، کار چندانی از دست کسی بر نمی آمد.
پس از مشاهده وضعیت فوق تمامی نیروهای کادر اداری و حراست دانشگاه با حضور در محل حادثه، ضمن پراکنده کردن دانشجویان و هشدار به حفظ فاصله ایمنی برای رسیدن اکسیژن به مصدوم حادثه، ادامه مراحل امدادرسانی به دانشجوی در حال اغما را انجام دادند.در همین حال، حدود هفت دقیقه پس از حادثه، آمبولانس مرکز فوریتهای امدادی شهرستان پیشوا، مأموران آتش نشانی و اندکی بعد، مأموران نیروی انتظامی در داخل محوطه دانشگاه و محل حادثه حاضر شده و با تلاش فراوان و انجام مراحل تخصصی امدادرسانی، ابتدا با تنفس مصنوعی و عملیات احیا، دانشجوی مصدوم را از زیر اتوبوس خارج کردند و پس از انجام مجدد مراحل احیا و تنفس با ماسک، وی را که دیگر نبضی در بدن نداشت، به سوی نزدیکترین بیمارستان انتقال دادند. با توجه به شدت ضربه و عبور اتوبوس از روی این دانشجوی جوان، وی اندکی پس از ورود به بیمارستان به علت شکستگی استخوان، جراحات داخلی و همچنین مختل شدن سیستم تنفسی، فوت کرد. یکی از امدادگران که در صحنه حاضر بود گفت: مرحومه آزاده عطاءاللهی به دلیل شدت جراحات وارده، قبل از خروج از زیر اتوبوس و انتقال به بیمارستان، در دم از دنیا رفته است.

 

معمای قتل مرموز زن تنها

خبرگزاری مهر نوشت: پرونده قتل مرموز زن تنها در خانه‌اش با شناسایی و دستگیری چند مظنون وارد مرحله تازه ای شد. رسیدگی به این پرونده از اواخر آبان امسال همزمان با کشف جسد زن تنهایی در خانه اش در دستور کار ماموران پلیس آگاهی مشهد قرارگرفت. دقایقی بعد تیمی از کارآگاهان همراه قاضی شاکر بازپرس جنایی مشهد در محل جنایت حاضر شده و با جسد زینب 68 ساله روبرو شدند. زن سالمند با یک ضربه کارد به قتل رسیده بود و چند ساعت از مرگ او می گذشت. عامل جنایت نیزبه راحتی وارد خانه مقتول شده و پس از قتل بدون سرقت از محل گریخته بود. با افشای این موضوع ماموران احتمال دادند زینب قربانی جنایتی کور شده است. از سوی دیگر در بازرسی خانه مقداری مواد مخدر کشف شد که این موضوع فرضیه قتل با انگیزه انتقامجویی را نیز مطرح کرد. در ادامه بررسی ها مشخص شد زن تنها آن شب تعدادی از بستگانش را برای میهمانی به خانه اش دعوت کرده بود که میهمانان پس از رسیدن به آنجا به غیبت او مشکوک شده و موضوع را به پلیس اطلاع داده بودند.پس از بررسی های مقدماتی جسد برای تعیین علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد. همچنین با دستور بازپرس شاکر تیمی از کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی تحقیقات در این رابطه را آغاز کردند. ماموران در نخستین گام شناسایی افرادی که به آن خانه رفت و آمد داشتند را در دستور کار قرار داده و موفق به دستگیری چند مظنون در این رابطه شدند. در حال حاضر تیم جنایی تحقیقات از مظنونان را آغاز کرده تا گره از معمای این جنایت مرموز باز کند.

 

انصراف زن از گرفتن اجرت المثل به خاطر ترس از ادامه زندگی

فارس نوشت: زنی در دادگاه خانواده ابتدا اجرت‌المثل 22 ساله خود را خواست اما از ترس پاشیده شدن زندگیش از خیر آن گذشت. این زن با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست اجرت‌المثل خود را به قاضی شعبه 245 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد و در برابر قاضی این شعبه با بیان اینکه حدود 22 سال از زندگی مشترکمان می‌گذرد، گفت: شوهرم خسیس است و حاضر نیست نفقه و اجرت‌المثل مرا بدهد ولی من از خیر گرفتن نفقه‌ام گذشته‌ام و تنها اجرت‌المثلم را می‌خواهم. شوهرم می‌گوید نه نفقه و نه اجرت‌المثل به من می‌دهد بلکه تنها مهریه‌ام که 100 هزار تومان است را می‌پردازد چون تنها این امر را حق من می‌داند. زن بار دیگر در برابر قاضی این پرونده با اشاره به اینکه شوهرم می‌خواهد مهریه‌ام را به نرخ روز بپردازد ولی من تنها اجرت‌المثلم را می‌خواهم، اظهار داشت: طی 22 سال زندگی مشترک با 2 فرزند نتوانستم رفتارش را تغییر دهم. شوهرم لجباز بوده و از روی لجبازی حاضر به پرداخت اجرت‌المثل من نیست بنابراین من راهی جز آمدن به دادگاه ندارم و از درخواستم منصرف نمی‌شوم.
مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با اشاره به اینکه همسرم می‌داند که من با این موضوع موافقت نمی‌کنم بنابراین بی‌جهت به دادگاه آمده است، گفت: در واقع همسرم با این درخواستش تنها زندگیمان را خراب می‌کند و من نسبت به او بدبین می‌شوم. این رفتار همسرم باعث می‌شود که تصور کنم که او مرا برای اموال و گرفتن حقوقش می‌خواهد بنابراین می‌خواهم او برای حفظ زندگیمان از درخواستش منصرف شود.
زن بار دیگر عنوان کرد: اگر شوهرم بخواهد مرا طلاق بدهد و زندگیمان خراب شود هیچ‌گاه حقوقم را نمی‌خواهم بنابراین در حال حاضر نیز از درخواستم منصرف می‌شوم. مرد در انتها بیان کرد: من اجرت‌المثل همسرم را نمی‌دهم ولی خود نیز خواهانم که مهریه او را بپردازم و از همسرم می خواهم که این موضوع را قبول کند. بعد از چند دقیقه سکوت از سوی زن و قاضی، مرد محکوم به پرداخت مهریه زن شد و به دلیل منصرف شدن زن از درخواست اجرت‌المثلش حکمی در این راستا صادر نشده و جلسه خاتمه یافت.

  

مسافرکشی، شگرد مرد دغل باز برای فرار از پرداخت مهریه 514 سکه‌ای

فارس نوشت: زنی در دادگاه خانواده گفت: شوهرم وضع مالی خوبی دارد ولی برای اینکه از پرداخت مهریه 514 سکه‌ای من فرار کند با پیکان مسافر کشی کرده و مدعی است که شغلی ندارد.
این زن با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست مهریه خود را به قاضی شعبه 250 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد و در برابر قاضی این شعبه با بیان اینکه شوهرم حاضر نیست مهریه من که 514 سکه بهار آزادی است را بپردازد، گفت: شوهرم مدعی است که وضع مالی خوبی ندارد ولی من می‌دانم که شوهرم 3 ملک در تجریش داشته و به نام مادرش کرده است. وی در ادامه با اشاره به اینکه حدود 7 سال از زندگی مشترکمان می‌گذرد، افزود: مهریه‌ام را می‌خواهم و اگر شوهرم نخواست که 514 سکه بهار آزادی به من بدهد، حاضرم یکی از املاک او در تجریش را به جای مهریه‌ام قبول کنم. شوهرم برای فرار از پرداخت مهریه من هر کاری انجام می‌دهد حتی حاضر است که ماشینش که یک پیکان است را به نام اقوامش کند. می‌خواهم مهریه‌ام را بگیرم و خیالم راحت شود که دیگر حقی به عهده شوهرم نیست و او به وظیفه‌اش عمل کرده است.
مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با بیان اینکه همسرم پرتوقع است، گفت: من پول یا مالی ندارم که مهریه همسرم را بپردازم بنابراین همسرم باید درک کند. چنانچه همسرم مهریه‌اش را بخواهد باید او را طلاق دهم چون او متوجه نمی‌شود که من وضع مالی مناسبی ندارم و مرا در تنگنا می‌گذارد یعنی برای او اهمیتی ندارم و او تنها به حقش فکر می‌کند. اینکه همسرم مدعی است که مال و ملک دارم دروغ است چون من تنها یک پیکان دارم که با آن مسافر کشی می‌کنم بنابراین نمی‌توانم مهریه همسرم را بپردازم.

47282

کد خبر 186975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
  13 5
  پس زنه واسه پول با مرده عروسی کرده!
  • امیر IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
   10 6
   این روزها زنی رو سراغ داری که بخاطر غیر از پول ازدواج کرده باشه؟ظاهرآ در شرع اسلام مهریه هدیه ای است که مرد به زن می دهدولی این روزها مهریه شده وسیله ای برای کاسبی و تقریبآ همه زنها به مهریه به عنوان یک پشتوانه مالی قوی نگاه می کنند و نه یک هدیه.به نقل از یکی از معصومین که می فرمایند:مهریه نباید آنقدر کم باشد که به اجرت زنا شبیه شود و نه آنقدر بالا که حکم خرید و فروش داشته باشد.حالا خودتان قضاوت کنید در جامعه ای که مبلغ دیه در آن تا همین چند وقت پیش 45 میلیون تومان و در حال حاضر هم تقریبآ 90میلیون شده،مهریه عرف 300 سکه ای با قیمت هر سکه حداقل 600 هزار تومان چقدر خواهد شد.حالا بمانداحمقهای آسمان جلی که بسیار بیشتر از این مبلغ مهریه را می پذیرند،کدام زن است که درمقابل این مبلغ پول وسوسه نشود؟
 • بابک IR ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
  2 1
  از بین این همه خبر حوادثی؟؟؟ فقط خبر مربوط به مهریه توجه را تا کنون جلب کرده.قتل و سرقت و کلاهبرداری هم وجود دارد راجه به آن هم نظر دهید.