انتشار قرآن کریم با ترجمه عبدالمجید معادیخواه

هم‌زمان با سالروز بعثت پیامبر رحمت (ص) ، قرآن کریم با ترجمه عبدالمجید معادیخواه منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،مدیر مسئول نشر ذره با تبریک اعیاد شعبانیه و اعلام این خبر گفت : قرآن کریم، ترجمه عبدالمجید معادیخواه هم‌زمان با سالروز بعثت پیامبر رحمت (ص) در تهران منتشر شد.
این ترجمه پیش از این بصورت کارت، همراه با "فروغ بی‌پایان" (فرهنگ تفصیلی مفاهیم قرآن کریم ) در سال ۱۳۷۸ منتشر شده بود که در بازنشر، تفاوت‌های عمده‌ای در آن صورت گرفته که شرح آن در این مقال نمی‌گنجد.
حسن معادیخواه با اشاره به اهمیت نوآوری در ترجمه فارسی قرآن افزود:دقت موشکافانه مترجم پشتوانه‌ای برای این بازگردانی بوده ، چنان که می‌توان گفت نه دقت راه را برنوآوری بسته و نه با نوآوری‌های شتاب زده در رعایت حریم قرآن کوتاهی شده است.

انتشار قرآن کریم با ترجمه عبدالمجید معادیخواه


وی افزود : از ویژگی‌های این ترجمه، پایبندی به زبان و ادبیات فارسی در عین حال وفادای به متن قرآن کریم است هر چند از افراط مخلِ به روانی فهم قرآن پرهیز شده است. این اصل در زمینه‌های دیگر ، به‌عنوان نمونه اهنگین بودن نثر، رعایت شده است.

انتشار قرآن کریم با ترجمه عبدالمجید معادیخواه


مدیرمسئول انتشارات ذره تاکید کرد این ترجمه قرآن برای استفاده فارسی زبانان و دوستداران قرآن کریم آماده شده و با اعتماد به داوری و نقد مخاطب‌های آشنا ، امیدواریم با همراهی سازنده‌ای زمینه ساز بهبود این بازگردان فارسی در فرایند ویرایش‌های آینده باشند.

۲۲۰۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1873212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =