«گردشگری غذا»؛ میراثی ناملموس که از آن غفلت شده است

رئیس هیئت‌ مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری اصفهان گفت: برخی از ملیت ها دوست دارند که غذای متفاوتی را تجربه کنند که این امر می تواند به عنوان یک میراث ناملموس در اقتصاد گردشگری اصفهان نقش مهمی ایفا کند.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، مجید دانش مبرهن در پاسخ به این سوال که گردشگری غذا تا چه حد می تواند به جذب گردشگران خارجی در اصفهان کمک کند، اظهار داشت: سلیقه غذایی توریست ها با ما متفاوت است اما به این علت که در اصفهان پتانسیل های زیادی در این زمینه وجود دارد و برخی از ملیت ها دوست دارند که غذای متفاوتی را تجربه کنند می تواند به عنوان یک میراث ناملموس در اقتصاد گردشگری اصفهان نقش مهمی ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه باید در این زمینه حرفه ای تر عمل کنیم و رستوران هایی داشته باشیم که همه نوع غذایی را سرو می کنند، بیان کرد: در بسیاری از کشورها گردشگری غذا به عنوان یکی از انواع گردشگری به شمار می آید و این موضوع باید در اصفهان هم که یک شهر گردشگرپذیر محسوب می شود مورد اهمیت قرار گیرد.

رئیس هیئت‌ مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری اصفهان افزود: به این دلیل که گردشگران خارجی به شکل مستمردر استان حضور فعال ندارند، برای همه رستوران های اصفهان به صرفه نیست که غذاهای متنوع داشته باشند.

وی تاکید کرد: برای همه رستوران های اصفهان به صرفه نیست که غذاهای متنوع داشته باشند اما می توانیم با برنامه ریزی برای رفع برخی مشکلات و تعیین رفتارهای خاص، از این پتانسل بالقوه استفاده های زیادی کرده و اقتصاد گردشگری اصفهان را متحول کنیم.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =