از کجا بفهمیم زمان سرویس کولر گازی است؟ 3 مزیت سرویس دوره‌ای

یافتن بهترین زمان برای سرویس کولر گازی از جمله موارد مهمی به شمار می‌آید که باید به آن توجه داشته باشید،‌ در غیر این صورت با مشکلات متعددی روبه‌رو خواهید شد.

امروزه به‌کارگیری کولرهای گازی به ما اجازه می‌دهد تا دمای محیط کار یا زندگی خود را دقیقاً به همان شکلی که دوست داریم تنظیم کنیم، البته این دستگاه‌ها زمانی به خوبی کار می‌کنند که سرویس شده‌ باشند.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی چه زمان است؟

بر اساس گفته‌های کارشناسان برتر فعال در زمینه تعمیر این دستگاه‌ها و همچنین دستورالعمل‌های ارائه شده از سوی شرکت‌های سازنده می‌توان بیان کرد که مناسب‌ترین زمان برای انجام این کار «پیش از شروع فصول گرم و پیش از شروع فصول سرد» است. احتمالاً می‌پرسید که منظور دقیق از این عبارت چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که منظور از پیش از شروع فصول گرم در واقع همان اوایل بهار است. عبارت پیش از فصول سرد نیز به اوایل پاییز اشاره دارد؛ بنابراین می‌توان بیان کرد که در طول یک سال شما باید کولرگازی خود را به طور کامل دو بار سرویس کنید. پس دانستیم که بهترین زمان برای سرویس کولر گازی چه زمانی است.

تفاوتی ندارد که کولرگازی شما از چه نوعی بوده و چه برندی آن را ساخته است و یا هم اکنون آن را در چه محلی نصب کرده‌اید؛ زیرا در هر صورت باید فرایند سرویس را جدی بگیرید و به آن عمل کنید. بارها مشاهده شده است که حتی گران‌ترین کولرهای گازی نیز تنها به دلیل سرویس‌ نشدن در زمان مناسب خراب شده‌اند. با انجام این سرویس‌ها در زمان گفته شده می‌توانید اطمینان داشته باشید که هم در طی فصول گرم (بهار و تابستان) و هم در فصول سرد (پاییز و تابستان) عملکرد کولرگازی شما به هیچ عنوان دچار مشکل نمی‌شود و امکان به‌کارگیری بیست و چهار ساعته آن‌ وجود دارد. هر نوع سرویس باید توسط تعمیرکاران حرفه‌ای و افرادی که در این زمینه از مهارت بالایی برخوردار هستند، صورت بگیرد.

از کجا بفهمیم کولرگازی به سرویس نیاز دارد؟

از کجا بفهمیم زمان سرویس کولر گازی است؟ 3 مزیت سرویس دوره‌ای

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی اگرچه معمولاً شروع فصول سرد و گرم است؛ اما در پاره‌ای از موارد شاهد تغییر یافتن این زمان هستیم. طبیعتاً اگر کولر گازی شما مشکل فنی داشته باشد، انجام سرویس باید به عنوان اولویت اصلی در نظر گرفته شود. با توجه به علائم زیر می‌توانید بفهمید که کولر گازی شما نیازمند سرویس است:

  • تغییر در میزان سرمایش یا گرمایش: اولین و مهم‌ترین علامتی که باید به آن توجه کنید، تغییر یافتن مقدار برودت و یا گرمایی است که از سمت کولر ارائه می‌شود. چنانچه که شاهد کاهش هر یک از این موارد نسبت به گذشته هستید، حتماً به فکر سرویس کردن کولرگازی خود باشید.

  • ایجاد سروصدا: مورد دیگری که به عنوان یک علامت اساسی در این زمینه در نظر گرفته می‌شود، سروصدای بیش از حد کولر است. خراب شدن قطعات گوناگون موجود در کولر ممکن است منجر به ایجاد این موضوع شوند و سرویس کردن کولر را به یک لازمه اساسی تبدیل کنند.

  • نشتی دادن کولر: علامت بعدی که نشان‌دهنده ضرورت سرویس کولر بوده،‌ نشستی آب از دستگاه است. حتی اگر میزان نشستی بسیار کم به نظر می‌رسد،‌ باز به تعمیرکاران مراجعه کنید و از آن‌ها بخواهید تا کولرگازی را سرویس کنند.

چرا سرویس کولرگازی مهم است؟

با انتخاب بهترین زمان برای سرویس کولر گازی می‌توانید از مزایای مربوط به این موضوع بهره‌مند شوید. اولین و مهم‌ترین مزیتی که در این زمینه باید به آن اشاره کرد، افزایش میزان عمر مفید دستگاه است. طبیعتاً همه کولرهای گازی به‌مرورزمان دچار مشکلات فنی متعددی می‌شوند؛ اما با انجام سرویس‌ در بازه‌های زمانی تعیین شده می‌توان احتمال این موضوع را به شکل قابل توجهی کاهش دارد و همین امر منجر به افزایش طول عمر دستگاه شما خواهد شد. در ادامه به چند مزیت دیگر در این زمینه اشاره می‌کنیم.

بهبود راندمان دستگاه

از کجا بفهمیم زمان سرویس کولر گازی است؟ 3 مزیت سرویس دوره‌ای

یکی دیگر از مزیت‌های سرویس کردن کولرگازی در زمان مناسب آن است که منجر به افزایش راندمان دستگاه مدنظر شما می‌شود. کولرهای گازی خاصی که برای یک مدت زمان مشخص سرویس نشده‌اند، توان سابق خود را ندارند و همین امر امکان خنک کردن و یا گرم کردن محیط به شکل صحیح را از آن‌ها می‌گیرد. این موضوع گاهی آن‌قدر ادامه می‌یابد که روشن یا خاموش بودن کولر هیچ تفاوتی در دمای محیط به وجود نمی‌آورد!

طی فرایند سرویس کولرگازی،‌ کلیه قطعات آن به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرند تا از عملکرد مناسب آن‌ها اطمینان حاصل شود. این امر شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد؛ اما به طور قطع تأثیر بسیار خوبی بر روی راندمان نهایی دستگاه می‌گذارد. اگر کولرگازی شما نیز برای مدت زیادی سرویس نشده است و قصد دارید دوباره به حالت اولیه خود بازگردد، حتماً با تعمیرکاران مراکز معتبر در تماس باشید تا در بهترین زمان برای سرویس کولر گازی، این سرویس‌ها به شما ارائه شوند.

کاهش میزان مصرف انرژی

در دنیای امروز همه ما به دنبال آن هستیم که انرژی مصرفی مربوط به لوازم خانگی خود را به شکل قابل قبولی کاهش دهیم. انرژی موضوع مهمی به شمار می‌آید و لازم است که به آن دقت داشته باشیم. کولرهای گازی اگر سرویس نشده باشند، نسبت به حالت عادی انرژی بسیار بیشتری مصرف می‌کنند. این عمل منجر به افزایش هزینه‌های انرژی ماهانه شما می‌شود که خود یک نکته منفی به شمار می‌رود.

کاربردی‌ترین راهکار به منظور کاهش مصرف انرژی انواع کولرهای گازی، سرویس کردن آن‌ها است. با یک بررسی ساده می‌توان فهمید که مقدار انرژی به کار گرفته شده در کولرهایی که به موقع سرویس میشوند، بیست یا سی درصد کمتر است. حتی اگر از کولرهای گازی صنعتی بسیار بزرگ استفاده می‌کنید، باید برای کمتر کردن میزان انرژی مصرفی این موضوع را مدنظر خود قرار بدهید. لازم است به منظور بهره‌برداری از این مزیت، از تعمیرکاران بخواهید تا بهترین زمان برای سرویس کولر گازی را برای شما مشخص کنند.

پاک‌سازی تمام آلودگی‌ها

در روند سرویس کولرهای گازی، بخش‌های مختلفی همچون کانال‌های ارتباطی به طور کامل تمیز می‌شوند. این تمیزکاری باعث خواهد شد تا هوای ارائه شده از سمت کولر آلوده نباشد و در نتیجه شما دچار مشکلات تنفسی و یا حساسیت‌های مختلف نشوید. اگر در خانواده شما افرادی بوده که مبتلا به بیماری‌های تنفسی همچون آسم و موارد مشابه آن هستند، حتماً به این امر دقت کنید.

بهترین مرکز سرویس و تعمیر کولرگازی در تهران

از کجا بفهمیم زمان سرویس کولر گازی است؟ 3 مزیت سرویس دوره‌ای

به جرئت می‌توان بیان کرد که مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر روی مدت زمان عمر مفید کولر گازی،‌ انجام سرویس‌های دقیق و به موقع است. عدم توجه به این موضوع مشکلات متعددی را برایتان به بار می‌آورد که هر کدام چالش‌های مختص به خود را دارند. برای یافتن بهترین زمان برای سرویس کولر گازی بهتر است با تعمیرکاران مجرب و معتبر تماس بگیرید. کارشناسان سلام ریپیر این آمادگی را دارند حتی دشوارترین و پیچیده‌ترین مشکلات فنی را حل کنند و لوازم خانگی شما را به حالت اولیه بازگردانند.

اگر به دنبال سرویس کردن کولرگازی خود هستید، از طریق راه ارتباطی زیر با آن در ارتباط باشید.

آدرس سایت:https://salamrepair.com

شماره تلفن: ۰۲۱۹۱۰۱۱۱۵۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =