۱ نفر
۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۳
کشف جسد یک مرد ۲۰ روز پس از جنایت

متهم سابقه‌دار که به اتهام سرقت و خرید وسایل سرقتی بازداشت شده بود، در بازجویی‌ها منکر دخالت در قتل پیرمرد و سرقت اموالش شد.

به گزارش خبرآنلاین، اواخر اسفند ۱۴۰۱ مرد جوانی با پلیس تماس گرفت و از مرگ عمویش در خانه ویلایی خبر داد. با گزارش این خبر، بازپرس محمدجواد شفیعی و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل جنایت شدند و جسد پیرمرد را روی تختخواب زیر خرواری از لباس و پارچه مشاهده کردند.

ایران در گزارشی نوشت: معاینات متخصصان پزشکی قانونی حکایت از آن داشت که از زمان مرگ ۲۰ روز می‌گذرد و باتوجه به فساد نعشی علت مرگ مشخص نبود. مرد جوان که ماجرا را به پلیس خبر داده بود در تحقیقات گفت: عمویم به تنهایی در خانه ویلایی‌اش زندگی می‌کرد. چند وقتی از او خبری نداشتیم و هر چه با تلفن همراهش و خانه تماس می‌گرفتیم بی‌فایده بود. پدرم نگران شد و از من خواست سری به عمویم بزنم.

وی ادامه داد: امروز به سراغ او آمدم. هر چه زنگ زدم در را باز نکرد، همسایه‌ها هم گفتند چند روزی است او را ندیده‌اند، به همین دلیل نگرانی‌ام بیشتر هم شد. درنهایت در ورودی را شکسته و وارد شدم. خانه به هم ریخته بود و نشان از آن داشت که اشخاصی وارد شده و برای سرقت آنجا را به هم ریخته بودند. به جستجو در خانه ادامه دادم تا اینکه روی تخت داخل اتاقخواب با کلی لباس و پارچه مواجه شدم آنها را کنار زدم و ناگهان جسد عمویم را دیدم و با پلیس تماس گرفتم.

در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد مقدار زیادی از وسایل خانه مقتول و کتاب‌های گرانقیمت و قدیمی او به همراه سند خانه ویلایی به سرقت رفته است.

چهره‌نگاری از سارقان

در تحقیقات میدانی، یکی از همسایه‌ها گفت: حدود یک هفته قبل خودرویی باری در مقابل خانه مقتول توقف کرد که سه مرد از آن پیاده شده و وسایل داخل خانه را بار زدند؛ من تصور می‌کردم که پیرمرد اسباب‌کشی دارد.

با کمک همسایه‌ها، چهره‌نگاری از سه سارق انجام شد و تصویر چهره‌نگاری سارقان با متهمان سابقه‌دار اداره آگاهی تطبیق داده و درنهایت یکی از آنها شناسایی شد. شایان، متهم سابقه‌داری بود که به اتهام سرقت و خرید وسایل سرقتی بازداشت شده بود. شایان به دستور بازپرس جنایی بازداشت شد اما در بازجویی‌ها منکر دخالت در قتل پیرمرد و سرقت اموالش شد.

در حالی که مرد جوان چنین اظهاراتی داشت، شاهدان و همسایه‌ها او را به عنوان یکی از سارقان خانه پیرمرد شناسایی کردند. به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی پایتخت، مرد جوان در اختیار کارآگاهان اداره دهم قرار داده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1878145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =