نتایج انتخابات در آذربایجان شرقی اعلام شد/ تعیین تکلیف نمایندگان 9 شهرستان

نتایج اولیه انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های ۱۳ گانه انتخابی آذربایجان شرقی اعلام شد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اعلام کرد: در حوزه انتخابی اهر و هریس بیت الله عبداللهی، بستان آباد نوری قزلجه و بناب حجت الاسلام محمد باقری بنابی به مجلس راه یافتند.

تراب محمدی اظهار کرد: در حوزه انتخابی سراب مجید نصیرپور، کلیبر بهنام رضوانی، مراغه و عجب شیر سید فرید موسوی، ملکان زهرا خدادادی، ورزقان رضا علیزاده و حوزه انتخابی هشترود رضا شهسواری به مجلس راه یافتند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در شهرستان میانه نیز مریم عبدالهی به طور مستقیم به مجلس راه یافت و مهدی اسماعیلی و سید مرتضی حسینی به دور دوم راه یافتند همچنین در حوزه انتخابیه شهرستان شبستر نیز محمود طاهری و حسین غیاثی به دور دوم انتخابات راه یافتند.

وی افزود: در حوزه انتخابیه تبریز نیز به ترتیب روح الله متفکر آزاد، مسعود پزشکیان، علی جعفری آذر، جواد عبادی، علیرضا منادی، رضا صدیقی، علی آجودان زاده، محمد حسین فرهنگی، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، علیرضا نوین، عباس رنجبر و احمد پورخردمند، صابر پرنیان و مسعود زین العابدین در رتبه های اول تا چهاردهم قرار دارند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری یازده اسفند ماه برگزار شد.

آذربایجان شرقی دارای ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه است و این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز پنج عضو دارد.

از جمعیت چهار میلیون و ۱۰۸ هزار و ۷۵ نفری استان، سه میلیون و ۱۸۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات اسفند ماه امسال هستند که از این تعداد ۱۵۸ هزار و ۴۹۹ نفر رای اولی هستند.

آذربایجان شرقی دارای پنج کرسی در مجلس خبرگان رهبری است که ۶ نفر در این دوره از انتخابات حضور دارند.

سه هزار و ۲۳۲ شعبه اخذ رای در ۱۳ حوزه انتخابه استان برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۲ هزار ۴۹۳ شعبه اخذ رای، ثابت و ۷۳۹ شعبه نیز به صورت سیار است.

از این تعداد یک هزار و ۶۶۷ شعبه اخذ رأی شهری و یک هزار و ۵۶۵ شعبه اخذ رأی روستایی است.

یک شعبه اخذ رای هم برای اقلیت‌های دینی در تبریز در نظر گرفته شده است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1879396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =