صنوف مختلف چهارمحال و بختیاری با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه صنوف مختلف با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند،گفت : گام اول برای پیگیری مشکلات تشکیل یک سندیکا است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،اولین جلسه کمیسیون کشاورزی و صنایع‌تبدیلی ذیل کمیسیون کشاورزی، صنایع‌تبدیلی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست اتاق بازرگانی با موضوع بررسی وضعیت گلخانه‌های استان به ریاست خلیل شریفی- رئیس کمیسیون و سایر اعضا برگزار شد.

شهرام زارع رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه صنوف مختلف با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند، اظهار کرد: گام اول برای پیگیری مشکلات تشکیل یک سندیکا است.

وی با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری دارای پتانسیل‌های فراوان در حوزه کشاورزی است، خاطرنشان کرد: کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران بسیار فعال است، اعضای کمیسیون کشاورزی، صنایع‌تبدیلی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست اتاق بازرگانی استان می‌توانند مشکلات استان در این حوزه‌ها عارضه‌یابی کنند و از ظرفیت این کمیسیون ملی برای حل مشکلات بهره‌مند شوند.

زارع با بیان اینکه طبق گفته فعالان حوزه گلخانه در چهارمحال و بختیاری سود کشت گلخانه‌ای بالا نیست، یادآور شد: عارضه‌یابی این مسئله در دستورکار قرار بگیرد.

فعالیت ۲۰۷ گلخانه فعال درچهارمحال و بختیاری

خلیل شریفی- رئیس کمیسیون کشاورزی، صنایع‌تبدیلی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری نیز با بیان اینکه درصدد هستیم تا مسائل موضوعات کلان را در این کمیسیون پیگیری کنیم، اظهار کرد: باید تلاش کنیم در ابتدا مسائل کلان شناسایی و برای حل آن‌ها راهکار کارشناسی در قالب یک پاورپوینت به دستگاه‌های مرتبط ارائه شود.

وی افزود: در گام اول کمیسیون کشاورزی، صنایع‌تبدیلی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری، مسائل و مشکلات کشت گلخانه‌ای را مورد بررسی قرار دهد.

شریفی با اشاره به اشتغال موجود در چهارمحال و بختیاری در حوزه کشاورزی، گفت: عمده محصولات کشاورزی تولیدی در بخش گلخانه‌ها فلفل دلمه‌ای، خیار، گوجه و گل شاخه بریده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، صنایع‌تبدیلی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۲۰۷ گلخانه فعال در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: سطح زیر کشت گلخانه‌ای در استان ۸۹۵ هزار و ۱۹۳ متر مربع است.

وی بیان کرد: از این تعداد ۱۷۴ گلخانه در چهارمحال و بختیاری خاکی و ۳۲ گلخانه هیدروپونیک است.

شریفی با تاکید بر اینکه از سال ۱۴۰۰ در چهارمحال و بختیاری شاهد جهش احداث گلخانه‌ها بودیم، خاطرنشان کرد: از سال ۶۹ الی ۹۵ حدود ۳۸ گلخانه در استان احداث شده است و طی این چند سال این عدد به ۲۰۷ رسید.

رئیس کمیسیون کشاورزی، صنایع‌تبدیلی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در حوزه صادرات محصولات گلخانه‌ای وضعیت خوبی نداریم.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =