۱ نفر
۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱
ویزای کانادا سینگل یا مولتیپل؟

ویزای کانادا یک مجوز ورود به این کشور زیبا و پرطرفدار است. اما کانادا راه‌های مختلفی را برای دریافت ویزا، پیش روی متقاضیان سفر به این کشور قرار داده است که دریافت ویزای مولتی کانادا و ویزای سینگل را شامل می‌شود. تعریف و تفاوت‌های این دو نوع ویزا مطالبی هستند که در ادامه می‌خوانیم. شما می توانید براحتی با خرید ویزای کانادا علی بابا، به این کشور زیبا سفر کنید.

اگر تا به حال به دنبال اخذ ویزای کانادا بوده اید، با اصطلاحات ویزای توریستی، ویزای مولتی، ویزای مولتیپل و ویزای ۵ ساله کانادا روبه‌رو شده‌اید. در صورتی که خودتان بخواهید که برای درخواست ویزای کانادا اقدام کنید، ۱۰۰% این سوال برایتان پیش آمده که برای کدام‌یک از انواع این ویزاها باید اقدام کنید!

ویزای توریستی کانادا

در حال حاضر متداول ترین نوع ویزای کانادا، ویزای ویزیتور و یا همان ویزای توریستی کانادا است. ویزای توریستی کانادا با اهداف گردشگری، تفریح و یا دیدارهای کوتاه مدت از خانواده و بستگان صادر می‌شود. ویزای توریستی کانادا در ۲ نوع یکبار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود. این نوع ویزا، جزو یکی از محبوب‌ترین ویزاهای اقامت کوتاه مدت است و به دارندگان ویزای مولتیپل توریستی، اجازه اقامت بدون وقفه تا ۶ ماه داده می‌شود.

ویزای توریستی کانادا انواع مختلف دارد اما یک نقطه مشترک در تمام آنها دیده می‌شود، اینکه متقاضیان ویزا با دریافت هر کدام از انواع ویزا می‌توانند برای خرید تور کانادا اقدام کرده و به هر نقطه این کشور پهناور سفر کنند. شما می‌توانید به‌راحتی برای ویزای کانادا علی بابا درخواست دهید و همه کارهایتان را به ما بسپارید. در ادامه می‌خواهیم با دو نوع ویزای مولتی کانادا و ویزای سینگل آشنا شویم.

ویزای توریستی کانادا به افراد با اهداف گردشگری، تفریح و یا دیدارهای کوتاه مدت از خانواده و بستگان صادر می‌شود. این ویزا به دو نوع یکبار ورود و چند بار ورود تقسیم می‌شود. دارندگان ویزای مولتیپل توریستی می‌توانند بدون وقفه تا ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشند.

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا به افراد اجازه می‌دهد تا پایان اعتبار ویزای خود به دفعات به کانادا وارد و از آن خارج شوند. اغلب ویزاهای صادر شده از سوی سفارت کانادا به صورت ویزای مولتی صادر می‌شود. برای شهروندان ایرانی با اعتبار 5 ساله پاسپورت، حداکثر اعتبار ویزای مولتی کانادا 5 سال است.

ویزای کانادا سینگل یا مولتیپل؟

نکته مهم

ویزای مولتیپل کانادا نمی‌تواند برای مدت زمان پس از انقضای پاسپورت صادر شود. بنابراین، اگر تاریخ انقضای پاسپورت شما نزدیک است، قبل از اقدام برای ویزای توریستی مولتیپل کانادا، پاسپورت خود را تمدید کنید.

چگونه ویزای مولتیپل کانادا 5 ساله بگیریم؟

اگر قصد دارید از طریق ویزای کاری در کشور کانادا اقامت داشته باشید یا از هر طریقی قصد اقامت دائم یا موقت در خاک این کشور را دارید، بهترین روش استفاده از ویزا مولتیپل کانادا است. برای دریافت این ویزا، ابتدا باید وقت سفارت کانادا را بگیرید. در ایران، سفارت کانادا فعال نیست، اما می‌توانید از طریق مراکز وک کانادا (کارگزاری) در کشورهای همسایه مثل ترکیه یا ارمنستان اقدام کنید.

می‌توانید وقت اقدام برای دریافت ویزا را به دو صورت حضوری یا آنلاین گرفته و برای انگشت نگاری به طور حضوری به سفارت مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کرده و ویزای خود را بدون نیاز به سفر در ایران دریافت کنید.

ویزای سینگل کانادا

ویزای سینگل کانادا به شما اجازه ورود به این کشور را برای یک بار می‌دهد. در لحظه ورود به کانادا، کارمندان مرزی آژانس خدمات مرزی کانادا شرایط و مقررات مربوط به ورود به کشور را بررسی می‌کنند و تاریخ خروج شما از کشور را در پاسپورت شما مهر می‌کنند. در این نوع ویزا، مدت حداکثر اقامت مجاز در کانادا به مدت ۶ ماه است.

یکی از نکات مهم در مورد ویزای سینگل این است که اگر قبل از انقضای ویزای سینگل کشور را ترک کنید و بخواهید دوباره وارد کانادا شوید، نیاز به درخواست ویزای جدیدی دارید. این مسئله معمولاً برای افرادی که از کانادا به ایالات متحده آمریکا سفر می‌کنند یا به منطقه Saint-Pierre et Miquelon (که در جنوب جزیره پرنس ادوارد کانادا واقع شده است) سفر می‌کنند، مستثنی می‌شود. در این دو مورد خاص، ویزای سینگل همچنان اعتبار دارد و نیاز به ویزای جدیدی ندارید.

سخاوت کانادا در صدور ویزا

ویزای مولتیپل کانادا به شما اجازه ورود به کانادا تا پایان اعتبار ویزا را می‌دهد. بسیاری از ویزاهای صادر شده از سوی سفارت کانادا به صورت ویزای مولتیپل صادر می‌شوند. یکی از مزایای ویزای مولتیپل کانادا این است که شما می‌توانید تا زمانی که ویزایتان اعتبار داشته باشد، بارها به کانادا وارد شوید. این ویژگی مهمی است که در ویزاهای دیگر مانند ویزای شنگن وجود ندارد.

مدت زمان صدور ویزای مولتی و سینگل کانادا

با توجه به اعلام رسمی سفارت کانادا، زمان صدور ویزای کانادا حداقل ۲ هفته و حداکثر ۱۸ هفته طول می‌کشد. این مهلت زمانی ممکن است در عمل دقیقاً رعایت نشود. بر اساس تجربیات برخی آژانس‌های مسافرتی، در برخی موارد جواب ویزا سریع‌تر از حداقل زمان مشخص شده داده می‌شود، در حالی که در موارد دیگر ممکن است بیشتر از ۱۸ هفته زمان ببرد. لازم به ذکر است که مدت زمان صدور ویزا برای متقاضیان ویزای مولتیپل و سینگل کانادا یکسان است.

سخن آخر

با توجه به این تفاوت‌ها و مزایا، ویزای مولتیپل کانادا به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی و بدون نگرانی از انقضای ویزا به کانادا سفر کرده و از زیبایی‌های این کشور لذت ببرید. شما می‌توانید با استفاده از خدمات ویزای کانادا علی بابا، به این کشور زیبا سفر کنید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =