تصاویر هواپیمای پیشرفته و جاسوسی بدون سرنشین امریکایی که پس از تجاوز به خاک ایران به دست نیروهای مسلح به زمین نشانده شده است، در شبکه اول سیما پخش شد.

پهپاد جاسوسی آمریکا که توسط نیروهای مسلح کشورمان هدایت و به زمین نشانده شده بود در بخش خبری ساعت 19 شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران توسط فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران رونمایی شد.
سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده در گفت و گو با واحد مرکزی خبر اعلام کرد: اخیرا با اطلاعات جمع آوری شده و مراقبت های دقیق الکترونیکی مشخص شد این هواپیما قصد نفوذ و جاسوسی بر فراز کشورمان را دارد که پس از ورود این هواپیما به فضای شرق کشور، این هواپیما در کمین گاه الکترونیکی نیروهای مسلح قرار گرفت و با حداقل خسارت در ایران به زمین نشانده شد.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: این هواپیما از جهت نوع ساخت و پوشش، رادار گریز طراحی شده و از حیث فناوری آخرین نمونه هواپیماهای پیشرفته ای است که امریکا مورد استفاده قرار می دهد.
 
سردار حاجی زاده با بیان این که فناوری به کار رفته در این هواپیما قبلا در هواپیماهای B2 و F35 نیز استفاده شده است، افزود: هدایت این هواپیما توسط ماهواره و همچنین ایستگاه های زمینی در افغانستان و امریکا صورت می پذیرد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: کارشناسان و متخصصان نظامی به خوبی واقفند که این هواپیما چه اطلاعات تکنولوژیکی ذی قیمتی با خود دارد.

/2727

کد خبر 188365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  70 17
  مرحبا به غیورمردان ایرانی :)
 • ابوالفضل IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  66 16
  واقعا که گل کاشتن.حالا عربستان و قطر هم یه کم به خودشون بیان و دست از کرکری خوندن بردارن و آب به آسیاب اسراییل و آمریکا نریزن.
 • عباس IR ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  29 11
  خدمت دوستاني كه ميگفتن سقوط كرده و اين افتخارو كم اهميت جلوه ميدادن
 • محمد IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  77 17
  کاری به هواپیما ندارم. پولی که میگیرید حلالتان. از مملکت دفاع میکنید خدا نگهدارتان مرزبانان.خودشان میدانند چه اتفاقی افتاده نیازی به گفتن نیست .
 • بدون نام IR ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  53 10
  از الان منتظریم تا یه روز مثه امروز خبر آزمایش موفقیت آمیز پرواز مشابه نمونه طراحی شده از نوع ایرانی رو ببینیم ... به امید اون روز ... برای همه متخصصین و مدافعان این مملکت و ایران و ایرانی دعا می کنیم
 • بدون نام IR ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  42 16
  سلام :شاید این هواپیما نیز بدلیل جاسوسی فرود امده باشد
 • علیرضا IR ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  71 5
  امیدوارم این هواپیما را مثل جاسوس های آمریکایی. با پول معامله نکنید
 • ايليا IS ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  43 18
  خبر هواپيما فوق پيشرفته امريكا كه به دست دولت ايران افتاده خيلي عجيب و حيرت انگيزه! اما در ميان جو شادي آقايون آيا به اين فكر كردن مي تونه به گونه اي اسب تروا ارتش هوشمند امريكا باشه؟!
 • محمد IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  40 27
  من که فکر نمیکنم که امریکا با اون پیشرفت تکنلوژی وپولی که داره این هوا پیما برای اون چیزی باشه شاید این هوا پیما امتحانی برای سایت های الکترونیکی ایران باشه ولی با این وجود برای ما افتخار بسیاری به همراه داشته
 • هادی -ف IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۷
  39 33
  بغض آمریکائیها دراستانه ترکیدن قرارگرفته آنها شبها خواب ندارندیا اگرداشته باشندباکابوس ایران سراسیمه میشوند.کاری که میکنند عربده خوانی باتزی جدیداست.ویابرای اینکه جهان راازاین رسوائی منحرف کنندرجزخوانی نظامی ویاحتی ازسرگیری روابط باایران رایکجوری مطرح میکنندوشایدهم ازمنافقین بخواهندکه باتمام توان مظلوم نمائی کنند .دوست ودشمن ازاینکارایران حیرت زده شده اندوحقیرترین انسانها طبق معمول میخواهند یکجوری این قضیه رابودارنشان دهند.سنگینی این شکست حتی ازبحران اقتصادی آنهابمراتب بیشتراست.آفرین برغیورمردان نیروهای مسلح وآفرین بردانشمندان ایران. ایران باتمام توان باید بامانور برسراطلاعات حاصله ازاین هواپیما جنگ روانی راشروع کند..
 • احسان IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۸
  67 25
  احسنت بر اینها امیدوارم در آینده ی نزدیک روزی بیاد که نیروهای ما تصاویری رو پخش کنن که هواپیمای ما رفته از آمریکا عکس گرفته برگشته.
 • بدون نام IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۸
  39 35
  سلام دوستان منم تبریک میگم ولی دوستان به اینم فکر کنید که اون ها فکر اینجاشو هم کردن نمیذارن اطلاعاتی دست ایران بیوفته این هواپیما از طرف ماهواره هدایت میشه و کنترل از راه دوره مطمئن باشید به محض اینکه دست ایران بیوفته و یا اتفاقی بیوفته تمام اطلاعات سری ومهمشو پاک میکنه و نمیذارن به این راحتی تکنولوژی و اطلاعتش دست کشوری بیوفته از نظر من این هواپیما به محض اینکه گرفته شده اطلاعات مهم و حیاتیش پاک شده
 • بدون نام IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۰
  4 0
  مایه افتخار هر ایرانی هستش
 • جلال IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۰
  0 0
  دستتون درد نکنه...یه کم بیشتر توضیح بدید که بفهمیم این غیور مردان ایرانی چه کار کردند خدا حفظشون کنه