ایران هر روز از جانب ده​ها رسانه فارسی زبان از خارج از کشور رصد می​شود.

در ادامه خلاصه برخی از آخرین اخبار رسانه​های خارجی فارسی زبان می​آید:
*دویچه وله*
دفاع اوباما از سیاست هایش علیه ایران
باراک اوباما، رییس‌جمهور ایالات متحده آمریکا از سیاست‌های این کشور در قبال ایران دفاع کرد. این سخنان در واکنش به انتقادات مطرح شده از سوی نامزدان جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری صورت گرفته است.
باراک اوباما در دفاع از عملکرد دولت خود در برابر ایران، تحریم‌های موجود علیه تهران را "شدیدترین نوع آن" از آغاز تا کنون خواند.
رییس‌جمهوری ایالات متحده گفت: « زمانی که ما به شروع به کار کردیم، جهان تقسیم شده بود و ایران به شدت و یکپارچه در حال پیش‌بردن دستور کار خود بود. اما ایران هم اینک منزوی شده و جهان به طور یکپارچه خواهان اعمال شدیدترین تحریم‌ها علیه ایران هستند که این کشور تا کنون تجربه کرده است و این امر تأثیراتی را داخل ایران به همراه داشته است.»
*رادیو فردا*
تردید درباره محل نگهداری مامور سابق اف بی آی
با گذشت نزدیک به پنج سال از ناپدید شدن رابرت لوینسون، مأمور پیشین اف‌بی‌آی در ایران، گزارش‌ها حاکی است که خانواده وی در یک سال گذشته یک پیام ویدیویی و چندین عکس از آقای لوینسون دریافت کرده‌اند.
به گزارش آسوشیتد پرس، خانواده رابرت لوینسون نوامبر سال 2010 یک پیام ویدیویی از آقای لوینسون دریافت کرده‌اند که در این پیام این مأمور پیشین پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، از دولت آمریکا درخواست کرده‌است تا با عمل کردن به خواسته‌های افرادی که وی را ربوده‌اند، شرایط آزادی‌اش را فراهم کنند.رابرت لوینسون فروردین ماه سال 86 زمانی که در قالب یک سفر کاری به ایران رفته بود، در جزیره کیش ناپدید شد.
خانواده لوینسون در یک سال گذشته چندین عکس نیز از آقای لوینسون دریافت کرده‌اند که این پیام ویدیویی و عکس‌های موجود در مورد محل دقیق نگهداری رابرت لوینسون بیش از پیش شبهه ایجاد می‌کنند. به گفته مقامات آمریکایی که نخوسته‌اند نامشان فاش شود، بر اساس تحقیقاتی که بر روی پیام ویدیویی ارسال شده صورت گرفته، به نظر می‌رسد آقای لوینسون نه در ایران که در پاکستان نگهداری می‌شود.
محققانی که این سند را مورد بررسی قرار داده‌اند می‌گویند در پس زمینه این پیام ویدیویی، به طور مبهم صدای موسیقی پشتون به گوش می‌رسد.همچنین این پیام ویدیویی از طریق یک آدرس اینترنتی در پاکستان ارسال شده است.
*رادیو فرانسه*
ژاپن دارائی های یکصد شخصیت حقیقی و حقوقی دیگر ایران را مسدود کرد
با تشدید تحریم های ژاپن علیه جمهوری اسلامی ایران و افزوده شدن این صد شخصیت حقیقی و حقوقی به فهرست پیشین توکیو، شمار بانک های ایرانی که معامله و مبادله با آن ها متوقف شده است از ١٧ به ٢٠ می رسد. دولت ژاپن به پیروی از متحدان آمریکائی و اروپائی خود تصمیم گرفت تحریم های این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران را تقویت کند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از توکیو، دولت ژاپن دارائی های یکصد شخصیت حقیقی و حقوقی ایرانی دیگر را مسدود کرد.  با تشدید تحریم های ژاپن علیه جمهوری اسلامی ایران و افزوده شدن این صد شخصیت حقیقی و حقوقی به فهرست پیشین توکیو، شمار بانک های ایرانی که معامله و مبادله با آن ها متوقف شده است از ١٧ به ٢٠ می رسد.
ژاپن که در سال گذشتۀ میلادی سرمایه گذاری در بخش انرژی ایران را ممنوع کرده است در چهارچوب تشدید تحریم های خود علیه ایران، درعرصۀ انرژی به اقدام تازه ای دست نزده است . ژاپن پس از چین و هند سومین وارد کنندۀ نفت جمهوری اسلامی ایران است.
*رادیو اسراییل*
سفیر آمریکا در اسرائیل: هماهنگی و همکاری دو کشور در قبال ایران، کامل است
دان شپیرو سفیر ایالات متحده در اسرائیل، در یک کنفرانس خبری در تل آویو، اعلام کرد که بین اسرائیل و ایالات متحده، در مورد ایران همآهنگی کامل وجود دارد.
شپیرو در واکنش به ابراز نگرانی وزیر دفاع و رییس ستاد نیروهای مسلح ایالات متحده پیرامون این امر که ممکن است اسرائیل به تنهایی و بدون هماهنگی با آمریکا بخواهد در مورد ایران به اقدامی دست بزند، گفت: «ایالات متحده بیش از هر موضوع دیگر دیدگاه ها و اقدامات خود را در مورد حکومت اسلامی ایران با اسرائیل همآهنگ می کند».
/27219
کد خبر 188448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =