اعتراض شدید برادر امام خمینی به انتخابات دور اول مجلس شورای اسلامی در خمین

مطابق شکایات و اطلاعات واصله در خمین انتخابات با تقلب و تزویر و کمک ارگان‌های شهر و فرهنگیان و تهدید به نفع کاندیدای جمهوری اسلامی انجام یافته... متأسفانه بگویم در هیچ دوره به این نحوه عمل نشده و مردم از حکومت اسلامی انتظار ظلم فاحش نداشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز پس از برگزاری نخستین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله پسندیده، برادر امام خمینی، در نامه‌ای که برای ابوالحسن بنی‌صدر، رئیس‌جمهور وقت ایران، فرستاد به تقلبات چشم‌گیری که در جریان انتخابات در شهرستان خمین توسط حزب جمهوری اسلامی انجام گرفت اشاره کرد و از رئیس‌جمهور خواست تا سریعا به مسئله رسیدگی کند.

متن نامه حضرت آیت‌الله پسندیده که در روزنامه اطلاعات، سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۵۸، منتشر شد، بدین شرح بود:
ساحت محترم حضرت آقای بنی‌صدر، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران
مطابق شکایات و اطلاعات واصله در خمین انتخابات با تقلب و تزویر و کمک ارگان‌های شهر و فرهنگیان و تهدید به نفع کاندیدای جمهوری اسلامی انجام یافته و حتی قاضی و دادستان... با ارعاب و زندان جمعی و کشتار در روز رای‌گیری انتخابات را از جریان طبیعی خارج نموده‌اند. هرگاه قادر باشید بازرسی فهمیده و مطلع و بی‌طرف که سابقه اداری داشته باشد باقدرت فورا اعزام، تا جریان را مشاهده و رسیدگی و اگر تخلفی شده مجرم و مرتکب را شناسایی نمایند و طبق قانون عمل فرمایند.
متسافم بگویم در هیچ دوره به این نحوه عمل نشده و مردم از حکومت اسلامی انتظار ظلم فاحش نداشته‌اند. با تجدید احترامات فائقه
سید مرتضی پسندیده

۲۵۹
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1885471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =