مرگ 7 نفر و 16 مجروح، تلفات انفجار در کارخانه فولاد غدیر یزد است.

ایرنا در این باره نوشت: انفجار در کارخانه فولاد غدیر یزد سبب مرگ 7 نفر و مجروح شدن 12 نفر دیگر شد. فرماندار یزد زمان وقوع این حادثه را مقارن ساعت 19 و 15 دقیقه شب گذشته اعلام کرد. عزیز الله سیفی افزود: در پی این انفجار، اورژانس، آتش نشانی و نیروی انتظامی به محل اعزام و به یاری حادثه دیدگان پرداختند. وی با اشاره به اینکه کارخانه فولاد غدیر در انتهای شهرک صنعتی یزد واقع شده است، اظهار داشت: تعدادی از کشته شدگان از اتباع خارجی مقیم استان یزد، تعدادی از استانهای همجوار و یک کشته هم از اهالی یزد است.
فرماندار یزد درباره اقدامات صورت گرفته از سوی مسئولین استان نیز گفت:  استاندار یزد بلافاصله بعد از وقوع این حادثه، طی تماسهایی با بخش های مختلف ضمن دستور رسیدگی سریع به موضوع و بررسی علت انفجار کوره ذوب کارخانه، دستور اسکان خانواده های آسیب دیده و کشته شده را داد. وی گفت: ‌این کارخانه متعلق به بخش خصوصی است و دلیل این انفجار در دست بررسی است. 

واحد مرکزی خبر هم نوشت: مدیر آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد نیز درباره انفجار در کارخانه فولا غذیر گفت : در آتش سوزی کوره کارخانه نورد فولاد غدیر یزد  که دیشب روی داد، هفت نفر کشته و 16 نفر زخمی شدند. پنج نفر در محل حادثه و 2 نفر در بیمارستان جان باختند. آقای میرجلیلی افزود: با اعلام آتش سوزی و انفجار، نیروهای آتش نشانی مستقر در شهرک صنعتی بلافاصله به محل اعزام شدند و آتش سوزی را مهار کردند. مصدومان حادثه که بین 45 تا 85 درصد دچار سوختگی شده اند به بیمارستان سوانح و سوختگی منتقل شدند.
میرجلیلی علت وقوع حادثه را وجود آب در آهن قراضه های پرس شده در کوره ذوب آهن اعلام کرد.
47282

کد خبر 188992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =