مروری بر حوادث ایران در دوشنبه 21 آذر 1390

دستگیری پنج ایرانی در مالزی به اتهام قاچاق هروئین

ایسنا نوشت: پنج مرد ایرانی به اتهام قاچاق هروئین در مالزی دستگیر شدند. یک سخنگوی پلیس مالزی گفت که پنج مرد ایرانی در ارتباط با موادمخدر دستگیر شده‌اند. به گفته وی اتهام این افراد قاچاق هروئین و جاسازی آنها درون پاکت‌های سیمان بوده است. این مقام مالزیایی سن افراد دستگیر شده را بین 20 تا 30 سال اعلام کرده و گفت که همگی آنها طی عملیاتی در یک انبار سیمان در ایالت پنانگ واقع در شمال مالزی دستگیر شده‌اند. پلیس مالزی با بررسی برخی از پاکت‌های سیمان موجود در انبار موفق شد، 2 کیلوگرم هروئین از درون چهار کیسه سیمان خارج کند. قاچاق موادمخدر در مالزی به یکی از مهمترین چالش‌های دولت این کشور تبدیل شده است و این در حالی است که قاچاقچیان موادمخدر در مالزی با مجازات اعدام روبرو هستند.

 

فروش 130 میلیون ریال ساعت سرقتی به قیمت 10 میلیون ریال در کرج

سایت پلیس نوشت: سارقان یک مغازه ساعت فروشی پس از سرقت ساعتهایی که ارزش آنها 130 میلیون ریال برآورد شده بود و فروش آنها به قیمت 10 میلیون ریال به یک مالخر با هوشیاری ماموران انتظامی شهرستان کرج و سرعت عمل آنها شناسایی و دستگیر شدند. سرهنگ عبدالرضا خیرخواهان- فرمانده انتظامی شهرستان کرج- در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریتهای پلیسی 110 مبنی بر سرقت از مغازه ساعت فروشی بلافاصله اکیپی از ماموران انتظامی کلانتری 39 گلشهر به آدرس مورد نظر اعزام و طی بررسی های انجام شده مشخص شد که تعدادی ساعت به ارزش تقریبی 130میلیون ریال از مغازه مورد نظر به سرقت رفته است. ماموران کلانتری با تشکیل یک تیم ویژه عملیاتی و انجام تحقیقات محسوس و نامحسوس و اطلاع به کلیه کلانتریها سرانجام سرنخهایی از ساعتهای سرقتی به دست آورده و مشخص شد که سارق یا سارقین ساعت های سرقتی را به شخص دیگری به نام شاهین به مبلغ 1 میلیون تومان فروخته اند که بلافاصله نامبرده طی یک عملیات غافلگیرانه و جهت تحقیقات بیشتر به کلانتری منتقل شد.
خیرخواهان افزود: متهم دستگیر شده در بازجویی های ماموران اقرار کرد که به عنوان مالخر ساعتها را از دو نفر به نامهای سعید و بیژن به مبلغ یک میلیون تومان خریداری کرده است که با راهنماییهای مالخر و انجام کارهای اطلاعاتی مخفیگاه سارقان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی دو عملیات جداگانه متهمان دستگیر و اعتراف کردند که ساعت های سرقتی را که دارای ارزش 13 میلیون تومان بود به ناچار به پایین ترین قیمت یعنی یک میلیون تومان فروختیم. متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

 

سرقت خودروی چند صد میلیونی بازیکن تیم ملی فوتبال

خبرگزاری مهر نوشت: خودروی چند صد میلیون تومانی بازیکن سرشناس تیم ملی سرقت شد. صبح امروز یکی از بازیکنان تیم ملی و یکی از دو باشگاه سرشناس پایتخت با مراجعه به پلیس تهران از سرقت خودروی چند صد میلیونی خود خبر داد. این بازیکن در شکایت خود مدعی شد چندی قبل خودرویی را به کشور وارد کرده و پس از اخذ پلاک موقت اقدام به تردد در سطح شهر کردم. پس از گذشت مدتی فردی با مراجعه به من ادعا کرد می تواند برایم پلاک دائم بگیرد. وقتی به حرفهای مرد شیاد اعتماد کردم خودروام را برای شماره گذاری در اختیارش قرار دادم. با گذشت چند روز خبری از او نشد و او با چرب زبانی خودروام را به سرقت برد. گفتنی است با شکایت بازیکن سرشناس تیم ملی ماموران پلیس تحقیقات خود را در این باره آغاز کردند.

 

اخاذی از مغازه داران در پوشش مامور قلابی در جنوب تهران

سایت پلیس نوشت: رئیس کلانتری 116 مولوی، از دستگیری یک جاعل عناوین دولتی طی روز گذشته در خیابان صاحب جمع تهران خبر داد. رییس کلانتری 116 مولوی در تشریح این خبر گفت: ماموران این کلانتری روز گذشته،حین گشت زنی در خیابان "صاحب جمع" به فردی که ملبس به لباس یکی از ارگان های دولتی بود ولیکن حرکات مشکوک داشت، مظنون شدند. این مقام مسوول افزود: متهم به نام احمد به هنگام دستگیری و برای فرار از قانون، خود را مأمور قلابی یکی از ارگان های دولتی معرفی کرد. در بازرسی بدنی از متهم، یک عدد دستبند، یک دستگاه بی سیم قلابی و یک قبضه چاقو کشف و ضبط شد.
رییس کلانتری 116 مولوی خاطرنشان ساخت: در بررسی به عمل آمده، مشخص شد متهم جاعل عناوین دولتی است و در هیچ یک از ارگان های دولتی مشغول به کار نمی باشد. متهم ضمن انتقال به کلانتری، در بازجویی های به عمل آمده به جرم خود مبنی بر اخاذی با جعل عنوان مامور وزارت بازرگانی اقرار کرد و گفت معتاد می باشد و برای بدست آوردن هزینه مصرفی مواد مخدر خود دست به اخاذی می زند. این مقام مسوول گفت: تاکنون چندین نفر با مراجعه به کلانتری و شناسایی متهم، از وی مبنی بر اخاذی تحت عنوان مامور قلابی ارگان دولتی اعلام شکایت کرده اند. وی در خاتمه از تحویل متهم به مراجع ذی صلاح خبر داد و گفت: تحقیقات تکمیلی در خصوص کشف سایر جرایم احتمالی متهم ادامه دارد.

 

آتش سوزی خانه 6 نفر را گرفتار کرد

سایت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نوشت: رخداد آتش سوزی در منزل مسکونی بامداد امروز موجب آسیب دیدگی و گرفتار شدن 6نفر از ساکنان آن شد که با تلاش آتش نشانان نجات یافتند. در جریان این حادثه که بامداد امروز در خیابان منیریه، خیابان پیران رخ داد، طبقه اول ساختمان 3طبقه مسکونی کاملاً شعله ور شد و 4 نفر از ساکنان آن آسیب دیدند و در میان شعله و دود آتش گرفتار شدند. رخداد این آتش سوزی ساعت 7:04 دقیقه به سامانه 125 اطلاع رسانی شد و آتش نشانان ایستگاه های 1 و 67 همزمان راهی محل حادثه شدند.
آتش نشانان که در 4 دقیقه به محل آتش سوزی رسیدند بی درنگ همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی تلاش خود را برای مهار و خاموش کردن شعله های آتش آغاز کردند و سرانجام موفق شدند آتش سوزی را کاملاً خاموش کنند. در جریان این حادثه دو نفر از ساکنان دیگر طبقات ساختمان نیز در میان دود ناشی از آتش سوزی گرفتار شده بودند که آتش نشانان آنها را نیز نجات و به خارج ساختمان انتقال دادند. آسیب دیدگان این حادثه برای مداوا و اعزام به مرکز درمانی در اختیار امدادگران اورژانس قرار گرفتند. کارشناسان ایمنی آتش نشانی بررسی های خود را برای تعیین علت رخداد این آتش سوزی آغاز کرده اند در حالی که احتمال نشت گاز از آبگرمکن هم به عنوان عامل آن مطرح بوده است.

 

کشف 52 دستگاه خودرو و موتور سیکلت مسروقه در پایتخت

سایت پلیس نوشت: سرهنگ خانچرلی از اجرای طرح پیشگیری از سرقت در کلیه کلانتری های تهران، طی چند روز گذشته خبر داد و گفت: در این رابطه 52 دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه،11 سارق حرفه ای و 6 اراذل و اوباش شناسایی و دستگیر شدند.
سرهنگ خانچرلی رییس پلیس پیشگیری پایتخت از اجرای طرح پیشگیری از سرقت در راستای اجرای طرح های امنیت محله محور، طی چند روز گذشته در تهران طی دو مرحله صبح و بعد از ظهر خبر داد. این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اجرای این طرح در تمام کلانتری های پایتخت ادامه داد: در این رابطه 11 سارق حرفه ای، 6اراذل و اوباش دستگیر شدند. سرهنگ خانچرلی کشفیات این طرح را 42 دستگاه خودرو و 10دستگاه موتورسیکلت مسروقه و مقادیری مواد مخدر اعلام کرد.

 

نجات 11 نفر از میان آتش و دود

سایت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نوشت: تلاش همه جانبه آتش نشانان در صحنه آتش سوزی منزل مسکونی موجب شد یازده نفر از اعضای یک خانواده که در میان شعله و دود آتش گرفتار شده بودند نجات یابند. این آتش سوزی در نخستین ساعت بامداد امروز هنگامی رخ داد که اعضای خانواده در پایان روز سختی که در سوگ فوت پدرشان گذرانده بودند، استراحت می کردند. آتش سوزی در طبقه دوم ساختمان رخ داد و ساکنان منزل مسکونی وقتی متوجه آتش سوزی شدند که در میان شعله های آتش و دود ناشی از آن گرفتار شده بودند و 3 نفر از آنها که موفق شدند خود را نجات دهند در تماس با سامانه 125 از آتش نشانی کمک خواستند؛ بقیه آنها هم که یازده نفر بودند برای فرار از آتش به بالکن طبقه دوم پناه برده بودند.
با اعلام خبر رخداد این آتش سوزی به ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های 77 و 34 با تجهیزات کامل همزمان ساعت 1 بامداد امروز راهی محل حادثه در خیابان ستارخان، خیابان سازمان آب شدند. به گفته مهدی داوری معاون منطقه 4 عملیات آتش نشانی تهران که در محل حادثه بود، آتش نشانان در قالب دو تیم عملیاتی تلاش خود را آغاز کردند و گروهی از آنان خود را به طبقه دوم ساختمان رساندند و موفق شدند 11 نفر اعضای خانواده را با استفاده از دستگاه تنفسی از میان شعله و دود آتش نجات دهند و از ساختمان خارج کنند.
گروه دیگری از آتش نشانان هم با قطع کردن جریان برق و گاز ساختمان و اجرای عملیات ایمن سازی خود را به کانون آتش سوزی رساندند و با بکارگیری تجهیزات خاموش کننده شعله های آتش را به سرعت مهار و آتش سوزی را کاملاً خاموش کنند. وی افزود: آتش نشانان همچنین عملیات جستجو را برای اطمینان بیشتر از نبود آتش پنهان در ساختمان به ویژه طبقه اول آن که استودیوی تولید فیلم و مملو از تجهیزات صوتی و تصویری بود انجام دادند و پس از3 ساعت عملیات و رضایت خاطر از نجات 11 نفر از شهروندان به ماموریت خود پایان دادند.

 

دستگیری جاعلان بیمه نامه خودرو در خوزستان

سایت پلیس نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان دزفول گفت: ماموران پلیس آگاهی کارکنان تعدادی از دفاتر نمایندگی بیمه را که با جعل بیمه نامه خودرو اقدام به کلاهبرداری می کردند را دستگیر کردند. سرهنگ ایرج نادبی زاده بیان داشت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان دزفول در پی دریافت خبری مبنی بر جعل بیمه نامه خودرو توسط یکی از دفاتر نمایندگی بیمه موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. ماموران پلیس پس از انجام اقدامات پلیسی و اطلاعاتی احدی از کارمندان یکی از دفاتر نمایندگی بیمه را که در امر تهیه و جعل بیمه نامه شخص ثالث خودروهای فاقد بیمه فعالیت می کرد را شناسایی و دستگیر کردند. ماموران پلیس در بازرسی از منزل و محل کار وی چندین برگ اسناد و مدارک جعلی از جمله 33 فقره بیمه نامه های شخص ثالث مربوط به چندین نمایندگی بیمه را کشف کردند. سرهنگ نادبی زاده در خاتمه با اشاره دستگیری 7 نفر از کارمندان دفاتر نمایندگی های مختلف خاطرنشان کرد: دستگیر شدگان پس از اعتراف به بزه انتسابی با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

2کشته در تصادف محور سقز - سنندج

واحد مرکزی خبر نوشت: سانحه رانندگی در محور سقز - سنندج 2 کشته برجای گذاشت. جانشین فرمانده پلیس راه شهرستان سقز گفت: در این حادثه که بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری پژو با کامیون در کیلومتر 25 جاده سقز روی داد، یک نفر هم زخمی شد. سروان مظفری، علت این تصادف را انحراف به چپ خودروی پژو اعلام کرد. جان باختگان و فرد مصدوم سرنشینان خودروی پژو هستند.

 

انهدام باند سرقت مسلحانه طلا در فارس

فارس نوشت: رئیس پلیس فارس گفت: باند سرقت مسلحانه طلا در این استان با دستگیری پنج سارق از سه استان کشور منهدم شد. سیروس سجادیان با بیان اینکه این سارقان از استان‌های فارس، خوزستان و اصفهان بوده‌اند، اظهار داشت: اوایل آذرماه جاری سرقت مسلحانه‌ای در بخش بیضا رخ داد که سارقان با استفاده از کلاه‌گیس زنانه و اسلحه کلاش اقدام به سرقت 8.5 کیلوگرم طلا کردند.  فرمانده انتظامی استان فارس افزود: با انجام طرح‌های عملیاتی و پیشگیرانه راه‌های خروجی و ورودی محل سرقت مورد کنترل قرار گرفت که بعد از 45 دقیقه خودرو سارقان شناسایی شد و بعد از تعقیب و گریز این خودرو به دره سقوط کرد. دو نفر از سارقان همراه این خودرو سقوط کردند و مابقی در هشت ساعت بعد شناسایی و دستگیر شدند. وی تصریح کرد: طی 14 ساعت سارقان دستگیر و طلاهای سرقتی کشف و ضبط شد.
سجادیان بیان کرد: این سارقان با هماهنگی مراجع قضایی به پلیس آگاهی این استان ارجاع شدند که پس از بازجویی‌های فنی به دیگر سرقت‌های خود از جمله سرقت از طلافروشی‌های اصفهان و سرقت دو سال گذشته شیخ علی چوپان شیراز اعتراف کردند. وی با اشاره به اینکه این افراد به سرقت دو بانک نیز اعتراف کردند، ابراز داشت: تمام سرقت‌ها در طلافروشی‌های استان فارس جز طلافروشی چهارراه سینما سعدی شیراز کار این باند بوده است. رئیس پلیس استان فارس خاطرنشان کرد: افراد این باند اقدام به سرقت بانک‌های ملت شعبه امیرکبیر، ملت شعبه قدوسی، تجارت شعبه آرین و سپه شعبه میدان احسان شیراز کرده که نافرجام بوده است. این مقام انتظامی با بیان اینکه سن سارقان بین 25 تا 37 سال است، تصریح کرد: افراد این باند اقدام به سرقت 10 طلافروشی، چهار بانک و پنچ خودرو کرده‌اند.
47282

کد خبر 189039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =