ایسنا نوشت:<BR>

 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، پهپاد را یک غنیمت توصیف کرد و بازگرداندن آن به آمریکا را به هیج وجه عملی ندانست.
محمدکریم عابدی درباره‌ درخواست باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای بازگرداندن هواپیمای جاسوسی این کشور که وارد خاک ایران شده بود اظهار داشت: پهپاد یک غنیمت محسوب می‌شود و آن را پس نخواهیم داد.
عابدی تاکید کرد: سازمان ملل و شورای امنیت باید تجاوز هواپیمای جاسوسی آمریکا را محکوم کنند اما ما به هیچ وجهه، پمپاد را پس نخواهیم داد.
 همچنین 186 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، طبق بیانیه‌ای از حماسه‌آفرینی نیروهای مسلح و سپاه پاسداران در کنترلهواپیمای آمریکایی قدردانی کردند.
متن کامل این بیانیه که توسط محمد دهقان قرائت شد به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
امام خمینی(ره)، ماه محرم را ماه پیروزی خون برشمشیر اعلام کرد؛ بار دیگر قدرت این ماه الهی و عاشورایی پیروزی خود را برقدرت هایجهانی نشان داد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با بکارگیری فناوری بومی در یکجنگ واقعی الکترونیک و ضد الکترونیک همه قدرت تکنولوژی آمریکا را به سخره گرفتند وپیشرفته‌ترین هواپیماهای بدون سرنشین فوق مدرن جاسوسی آمریکا به نام RQ170 را کهبرای امر جاسوسی از مرزهای هوایی ایران گذشته بود در صحرای طبس در اختیار و کنترلخود قرار دادند و اینک این هواپیما را برای تحقیقات بیشتر در اختیار دارند.
آمریکا بداند با این گونه حرکات به قصد جاسوسی ،ارعاب و وحشت در ملت ایران هیچ طرفی نخواهد بست و همانند شکست مفتضحانه صحرای طبسکه ماشین جنگی آنها در 5 اردیبهشت‌ماه 1359 به دام رمل‌ها افتاد، هر بار که بخواهداقدامی نماید پوزه‌اش به خاک مالیده خواهد شد.
در حمایت این دشمنان همین بس که نمی‌دانند آزمودهرا آزمودن خطاست؛ فراکسیون هوا و فضا و هوانوردی مجلس شورای اسلامی و نمایندگانمجلس با محکومیت این اقدام جاسوسی لازم می‌دانند به خاطر حفظ حریم بین‌المللی همهکشورها، ‌سازمان‌ها و مجامع حقوقی مستقل بین‌المللی شورای امنیت ، مجمع عمومیسازمان ملل و رییس سازمان ملل موضوع را هرچه سریعتر مورد بررسی قرار داده و موضعشفاف خود را نسبت به محکومیت این اقدام خطرناک نشان دهد.
همچنین ملت شریف ایران حق خود را در مورد ضرورتدریافت خسارات ناشی از این اقدام که مصداق بارز تروریسم بین‌المللی و خلاف محرزقوانین بین‌المللی است از کشور متجاوز آمریکا محفوظ می‌داند.
/212
کد خبر 189183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =