مروری بر حوادث ایران در سه شنبه 22 آذر 1390

قتل مرموز زن جوان در خانه اش

 مهر نوشت: تحقیقات پلیسی برای کشف راز قتل زن جوان که قربانی سرقت طلاهایش شده بود آغاز شد.
روز جمعه مردی هراسان در تماس با پلیس شیراز از قتل همسرش خبر داد. دقایقی بعد تیمی از ماموران همراه بازپرس جنایی خود را به محل جنایت رساندند. در نخستین بررسی ها مشخص شد مریم 33 ساله با ضربه های کارد از پا درآمده است. همسر مقتول در جریان تحقیقات گفت: امروز عصر وقتی از سر کار آمدم با بهم ریختگی خانه روبرو شدم. برای یافتن مریم به جستجو پرداخته و با جسد غرق در خون او در یکی از اتاق ها روبرو شدم.
در ادامه پزشک جنایی علت مرگ زن جوان را خونریزی شدید اعلام کرد و گفت: مقتول قبل از مرگ با عامل جنایت درگیر شده بود. از سوی دیگر با توجه به سرقت شدن طلاهای مقتول کارآگاهان احتمال می دهند که دلیل مرگ مریم سرقت طلاهایش بوده است. پس از بررسی های مقدماتی جسد مقتول برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.

 

یک قاچاقچی مواد مخدر در رشت اعدام شد

ایرنا نوشت: یک قاچاقچی به اتهام خرید و فروش مواد مخدر و نگهداری 44 کیلوگرم هروئین روز سه شنبه در رشت اعدام شد. حکم اعدام محمدرضا فرزند علی صبح روز سه شنبه در منطقه سلیمانداراب رشت و با حضور مردم و مسئولان مربوطه اجرا شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان در حاشیه این مراسم از شناسایی 105 منطقه آلوده به موادفروش و افراد معتاد در استان خبر داد و اظهار داشت: پلیس مواد مخدر، کلانتری ها و سایر نیروهای انتظامی نسبت به شناسایی و پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز اقدام کرده و به مبارزه با پدیده مخرب اعتیاد و جمع آوری محل های تجمع معتادان و عوامل توزیع مواد مخدر اهتمام دارند. محمدحسین کارگرنیا با اشاره به نقش مؤثر نهاد خانواده در جلوگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر خاطرنشان ساخت: والدین باید کنترل بیشتری بر فرزندان خود داشته و دوستان و اطرافیان آنها را بشناسند و فرزندان شان را با خطرات مواد مخدر آشنا کنند.

 

قتل با کلت کمری در بروجرد

ایسنا نوشت: ماموران انتظامی کلانتری 16 شهرستان خرم‌آباد و اداره مبارزه با جرایم جنایی آگاهی بروجرد، دو نفر را به اتهام قتل در خرم‌آباد دستگیر کردند. ماموران اداره مبارزه با جرایم جنایی آگاهی بروجرد در هشتم آذرماه سال‌جاری از وقوع یک فقره قتل در شهرستان بروجرد مطلع و پس از هماهنگی با مقام‌قضایی به محل اعزام شدند. در ادامه ماموران پس از اخذ نیابت‌قضایی، با همکاری ماموران کلانتری 16 خرم‌آباد، دو متهم به قتل متواری را در خرم‌آباد دستگیر و به بروجرد انتقال دادند.
متهمان در بازجویی‌ اعتراف کرده‌اند که با استفاده از یک دستگاه خودرو پیکان سواری مقتول را با ترفندی از منزل خارج و در مسیر جاده کمربندی بروجرد ـ دورود در خودرو با استفاده از سلاح کلت کمری به قتل رسانده و جسد وی را در حوالی یکی از روستاهای شهرستان دورود رها کردند. تلاش برای کشف آلت قتاله از سوی پلیس ادامه دارد و پرونده‌ای در این باره تشکیل شده است.

 

دستگیری سارق ویلاهای گلسار ساوجبلاغ

 مهر نوشت: سرپرست فرماندهی انتظامی ساوجبلاغ گفت: ماموران کلانتری گلسار ساوجبلاغ هنگام گشت زنی به فردی مشکوک شدند. سرهنگ حسین کربلایی زاده اظهار داشت: این ماموارن در هنگام گشت زنی خود به فردی که به همراه مقداری اموال مسروقه در خیابان های گلسار پرسه می زد مشکوک شدند و وی را دستگیر کردند. این متهم در بازجویی های اولیه لب به اعتراف گشود و به هفت فقره سرقت از ویلاهای منطقه گلسار ساوجبلاغ اعتراف کرد. سرپرست فرماندهی انتظامی ساوجبلاغ گفت: اعتیاد و شرایط نامناسب اقتصادی انگیزه سارق تبعه افغانی تبار بوده است و متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی ساوجبلاغ شد.

 

زمین لرزه حوالی هجدک در استان کرمان را لرزاند

ایرنا نوشت: زمین لرزه ای به بزرگی 8/3 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 8 و 17 دقیقه و 11 ثانیه امروز - سه شنبه - حوالی هجدک واقع در استان کرمان را لرزاند. شبکه های لرزه نگاری وابسته به این مرکز موقعیت جغرافیایی این زمین لرزه را در عرض شمالی 94/30 و طول شرقی 92/56 ثبت کرده اند.
47282

کد خبر 189216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =