مهاجری خطاب به زیدآبادی: باید وحدت ملی برابر اسرائیل حفظ شود /فعلا دندان سر جگر بگذارید تا از این مرحله عبور کنیم

فعال سیاسی اصولگرا خطاب به زیدآبادی نوشت: الان همه ما در برابر رژیم اسرائیل قرار داریم که هیچ قاعده سیاسی،دیپلماتیک و اخلاقی را حرمت نمی نهد. باید وحدت ملی در برابر چنین رژیمی که الان با ما سر جنگ دارد، حفظ شود. عناصر اپوزیسیون آن سوی مرزها دیگ اسرائیل را هم می زنند. راهی جز اینکه ما آب را به آسیاب مردم خودمان بریزیم وجود دارد آیا؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا خطاب به احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی خود نوشت:

آقای زیدآبادی عزیز! سلام

شرایطی که در این چندروز و بخصوص دیشب تا حالا داریم، عادی نیست. شرایط جنگی یا بهتر بگویم "شبه جنگی" است و قطعا تحلیلگر استخوان خردکرده‌ای چون شما اقتضائات آن را خوب می‌شناسد.

در یادداشت کوتاهی که نوشته‌اید، چون همیشه نقدی را مطرح کرده اید که در بخشی از آن با شما همراهم.

اشاره کرده اید، محافلی که اعصاب درست و حسابی ندارند، در شرایط اکنون و مشابه آن منتقدان را "ستون پنجم" معرفی می کنند. خب دلیلش را خودتان گفته اید: اعصاب درست و حسابی ندارند! و بالاتر اینکه زدن چنین انگهایی پیشه و هویت شان است و اگر این انگها و تهمتها و بهتانها را از آنها بگیرند، نابود می شوند.

نوشته اید در شرایط عادی، نقدها بعضا تحمل می‌شود اما در مقاطع بحرانی تحمل نمی‌کنند. آقای زیدآبادی عزیز! می گویید اوضاع بحرانی. اسمش روی خودش است. به هردلیل و توسط هرکس درست شده باشد و هرکس مقصرش باشد بحران است. باید همه تلاش کنند از وضعیت بحران خارج شویم.

بخصوص جامعه امروز ما که مختصاتش را می‌دانید در بحرانها آسیب پذیر است. هر تحلیل و نقدی ولو منصفانه حتی از سوی افراد شریف و وطن‌پرست(که شما را منصفانه مصداق آن می دانم) اگر به تشدید بحران و ایجاد نومیدی و سرگشتگی و اضطراب در مردم شود، نگفتنش بهتر از گفتنش است.

دست کم من تردید ندارم که صراحت و تیزی نوشته ها و گفته‌های شما از سر دلسوزی است و جز این از یک چهره سیاسی رسانه‌ای اصلاح‌طلب انتظار نیست. این را هم می فهمم که اولیای امور باید نقاط مبهم را به گونه‌ای توضیح دهند که نخبگان بتوانند با اتکا به توضیحات و اطلاعات دقیق، تحلیلهای درست ارائه کنند. اما بر فرض که در شرایط فعلی چنین نکردند و راه تحلیل را ناهموار ساختند. شما به عنوان چهره ای که حرف‌تان در رو دارد و خوانده و دیده می شود، ترجیح می‌دهید به فلان مسئولی که اشتباهش را من هم قبول دارم بتازید و نتیجه اش ایجاد دلهره یا خالی کردن دل مردم یا ایجاد ابهامات و پرسشهای اعصاب خردکن باشد؟ یا فعلا دندان سر جگر می گذارید تا از این مرحله عبور کنیم ؟

الان همه ما در برابر رژیم اسرائیل قرار داریم که هیچ قاعده سیاسی،دیپلماتیک و اخلاقی را حرمت نمی نهد. باید وحدت ملی در برابر چنین رژیمی که الان با ما سر جنگ دارد، حفظ شود. عناصر اپوزیسیون آن سوی مرزها دیگ اسرائیل را هم می زنند. راهی جز اینکه ما آب را به آسیاب مردم خودمان بریزیم وجود دارد آیا؟

ایام به کام، عزت‌تان مستدام

زیدآبادی چه گفته بود؟

احمد زیدآبادی فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی تحت عنوان «آسمان و ریسمان» سوالاتی را درباره حمله به اسرائیل از مقامات سیاسی و نظامی پرسیده بود که با واکنش هایی همراه شده بود.

۲۷۲۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1895228

برچسب‌ها