رشته‌های دانشگاهی فاقد بازار کار حذف می‌شوند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین گفت: بخش قابل توجهی از رشته‌های دانشگاهی که بازار کار ندارند حذف و رشته‌های به روز دارای بازار کار جایگزین می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ نقی سیاهکالی مرادی، مدیرکل آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه تخصصی هفته معرفی مشاغل شهرستان البرز گفت: سیاست آموزش‌وپرورش این است که ۵۰ درصد دانش آموزان به سمت رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای سوق داده شوند.

وی افزود: مقرر گردیده بخش قابل توجهی از رشته‌های دانشگاهی که بازار کار ندارند حذف شود و رشته‌های به روز دارای بازار کار جایگزین شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: منطقه البرز با توجه به اینکه قطب صنعتی است، دارای ظرفیت ویژه ای است که به آن کم توجهی شده است.

مسئول تعلیم و تربیت استان در ادامه اذعان کرد: هنرستان‌های جوار مراکز صنعتی باید افزایش پیدا کند؛ هم‌اکنون فقط دو هنرستان جوار در استان داریم.

سیاهکالی مرادی تاکید کرد: طی دوسال گذشته بودجه‌های قابل توجهی برای هنرستان‌ها جذب شده که کافی نیست و کمک سایر دستگاه‌ها را می طلبد.

وی اظهار کرد: توجه کامل به سند تحول بنیادین و اجرای کامل ساحت‌های آن مستلزم توجه به هنرستان‌ها و یاری صاحبان صنایع است؛ زیرا یکی از ساحت‌های سند تحول ساحت علمی و فناورانه است.

مدیرکل آموزش و پرورش در آخر خطاب به دانش آموزان و اولیا گفت: توصیه می کنم دانش آموزان و اولیا در رابطه با انتخاب رشته با احساسات تصمیم گیری نکنند و باتوجه به استعدادها و علایق نوجوان نسبت به این امر مهم اقدام کنند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1897904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =