عبور از بحران پیری جمعیت نیازمندمشارکت دولت و مردم است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی چهارمحال و بختیاری در پیامی با گرامیداشت روز و هفته ملی جمعیت گفت: عبور از بحران پیری جمعیت نیازمند همت، مجاهدت و مشارکت دولت و مردم در کنار یکدیگر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین چهارمحال و بختیاری، متن پیام دکتر محمدحسین اعرابی به شرح زیر است:
"جمعیت هر سرزمینی مهمترین سرمایه ملی آن مرز و بوم است؛ چرا که سرمایه انسانی هر کشور در ساختن جامعه جوان، سالم و غنی ساختن میراث فرهنگی و انتقال آن به نسل آینده نقشی موثر دارد.

ایران غنی از فرهنگ‌ها و قومیت‌های شریف، امسال در حالی هفته جمعیت را آغاز می‌کند که در مواجهه با یکی از مهمترین چالش‌های قرن با نام بحران هولناک پیری جمعیت قرار دارد؛ چالشی که تعالی تمدن اصیل ایرانی اسلامی را با تهدید مواجه کرده است و عبور از آن جز با همدلی و مشارکت همه مسئولین و آحاد مردم ایران ممکن نیست.

انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران گواه سربلندی ملت بزرگ ماست که بارها حیرت و خضوع جامعه جهانی را به دنبال داشته است. بحران‌ها و تهدیدهایی که با نقش آفرینی مردم در کنار حمایت‌های دولت تبدیل به فرصت شده اند. این بار سیاه چاله جمعیتی از خطراتی است که عبور از آن نیازمند همت، مجاهدت و مشارکت دولت و مردم در کنار یکدیگر است.

بی تردید هر یک از ما در این مهم سهمی داریم. در کنار اجرای تکالیف تعیین شده با عنوان «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» که تاکنون با موفقیت به اجرا در آورده، بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی و نخبگانی نیز امری سرنوشت ساز است.

دانشگاه علوم پزشکی استان به عنوان دستگاه پیشرو در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت افتخار دارد به آسان سازی، ارزان سازی و کریمانه نمودن خدماتی همچون آموزش‌های هنگام ازدواج، باروری سالم، ارائه رایگان خدمات زایمان طبیعی، پیشگیری و تشخیص بهنگام و درمان ناباروری، پیشگیری و مقابله با سقط عمدی جنین اهتمام داشته و همچنان پذیرای مشارکت و همفکری آحاد مردم و اندیشمندان در تمام سطوح اعم از برنامه ریزی، اجرا و نظارت خواهد بود.

در پایان ضمن گرامیداشت و تبریک روز ملی جمعیت، از همه تلاشگران و فعالان این حوزه به ویژه همکارانم که در مسیر جوانی جمعیت گام‌های بلندی بر می‌دارند، صمیمانه تشکر می‌نمایم و از خداوند متعال، ایرانی جوان، پویا، بالنده و سالم را مسالت دارم. "

گفتنی است: ۳۰ اردیبهشت ماه سالروز ابلاغ سیاست‌های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری، به عنوان "روز ملی جمعیت" نامگذاری شده است، و امسال هفته ملی جمعیت از ۲۹ اردیبشهت تا ۴ خرداد با شعار" نقش من در جوانی ایران" گرامیداشته می شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1908456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =