تاکید بر مهارت‌آموزی در مراکز نگهداری زنان آسیب‌دیده و کودکان خیابانی خوزستان

ایسنا نوشت : دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان گفت: تمرکز بهزیستی و راهبری استانداری و همچنین نظارت دستگاه قضایی در زمینه مهارت‌آموزی کودکان خیابانی موجب می‌شود شاهد صحنه‌های ناخوشایند در حوزه آسیب‌دیدگان اجتماعی در سطح خیابان‌ها نباشیم و علاوه بر این، کودکان و خانواده‌هایشان توانمند می‌شوند و استعدادهای آن‌ها نیز شکوفا خواهد شد.

صادق جعفری‌چگنی در حاشیه آیین آغاز به کار یک مرکز نگهداری از کودکان خیابانی که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با همت شهرداری اهواز و استانداری خوزستان مجتمع شوق زندگی در خوزستان راه‌اندازی شد و امروز شاهد به بار نشستن بخش دیگری از اقدامات اجرایی برای ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان اجتماعی هستیم.

وی افزود: در حوزه کودکان کار و خیابانی، موضوع توانمندسازی کودکان و خانواده‌هایشان پیگیری شده است و هفته گذشته نخستین کارگاه مهارت‌آموزی کودکان خیابانی در مجتمع شوق زندگی در اهواز به بهره‌برداری رسید.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان در خصوص ارائه خدمات به زنان آسیب‌دیده اجتماعی بیان کرد: بخشی از آسیب‌های اجتماعی شامل زنان است، ممکن است دختران به دلایل مختلف دچار آسیب شده باشند و ارائه خدمات به این افراد نیز مانند سایر اقشار آسیب‌دیده اجتماعی در دستور کار است و این موضوع را به صورت روزانه و مستمر پیگیری می‌کنیم.

جعفری‌چگنی عنوان کرد: ما به صرف نگهداری از این افراد اتکا نکردیم و آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برای توانمندسازی آن‌ها در دستور کار است بنابراین سعی بر این است که تا پایان امسال، مرکز نگهداری بدون امکان توانمندسازی در بهزیستی خوزستان وجود نداشته باشد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1908932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =