۲۲۷ نفر
۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵
سازمان بهشت زهرا قیمت کفن را اعلام کرد

معاون عروجیان سازمان بهشت زهرا(س) در ارتباط با هزینه کفن برای متوفیان گفت: قیمت کفن در فیش‌های که صادر می‌شود، ۲۵۵ هزار تومان است.

به گزارش خبرآنلاین، معاون عروجیان سازمان بهشت زهرا(س) درباره هزینه کفن و دفن متوفیان توضیح داد.

حسین زیار؛ معاون عروجیان سازمان بهشت زهرا(س) در گفت‌وگو با تسنیم، در پی انتشار خبری مبنی بر "قیمت کفن" در بهشت زهرا(س) تهران ۲.۵ میلیون تومان، اظهار کرد: در ارتباط با موضوع خدمات‌رسانی در بهشت زهرا(س) اولاً باید به این نکته اشاره کنم که تمام قیمت‌های ارائه شده در سازمان بر مبنای مصوبه شورای شهر تهران است و تمام هزینه‌های دریافتی از مراجعه‌کنندگان در فیش صادره ثبت می‌شود که این فیش نیز در اختیار مراجعه‌کنندگان و خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر دریافت هزینه ۲.۵ میلیون تومانی از سوی یکی از غرفه‌داران و دکه‌های پیرامونی سالن عروجیان بهشت زهرا(س) تصریح کرد: در بحث قیمت‌گذاری غرفه‌داران، سازمان بهشت زهرا(س) هیچ دخل و تصرفی ندارد و سازمان‌های نظارتی به صورت دوره‌ای بر روند کار غرفه‌داران و دریافت هزینه‌ها نظارت می‌کنند.

زیار ادامه داد: در سازمان بهشت زهرا(س) غرفه‌هایی برای ارائه خدمات از جمله چاپ اعلامیه، ترمه، تابلونویسی و... پیش‌بینی شده است که سازمان‌های نظارتی بر روند فعالیت این غرفه‌ها نظارت دارند.

معاون عروجیان سازمان بهشت زهرا(س) در ارتباط با هزینه کفن برای متوفیان گفت: قیمت کفن در فیش‌های که صادر می‌شود، ۲۵۵ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه هنوز هزینه کفن و دفن در سال جاری افزایش نیافته است، افزود: قیمتی که در حال حاضر دریافت می‌شود بر اساس قیمت سال ۱۴۰۲ است و با گذشت ۳ ماه از سال هنوز قیمت‌های جدید اعمال نشده است.

زیار در ارتباط با قیمت جدید هزینه‌های کفن و دفن تصریح کرد: قیمت امسال ۸۰۰ هزار تومان محاسبه شده است که این هزینه شامل کفن، کاور، سدر و کافور و... است، البته همانطور که گفته شده هنوز هزینه‌های دریافتی از سوی خانواده‌ها برمبنای سال ۱۴۰۲ است.

معاون عروجیان سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه قیمت کارشناسی شده کفن ۴۰۰ هزار تومان است، گفت: در حالی این قیمت کارشناسی شده است که بخش عروجیان سازمان بهشت زهرا(س) هزینه کفن را ۲۵۵ هزار تومان دریافت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه بهشت زهرا(س) نیز نظارت‌های مستمری را بر روند فعالیت غرفه‌ داران در بهشت زهرا(س) انجام می‌دهد، اضافه کرد: اداره درآمدی سازمان بهشت زهرا(س) به صورت دوره‌ای سرکشی‌هایی را انجام می‌دهد. همچنین معاونت عروجیان نیز در صورت ورود هرگونه تخلف موضوعات را پیگیری می‌کند.

زیار افزود: در برخی موارد پیش آمده که برخی از غرفه‌داران به دلیل توصیه برخی از مباشرین اقدام به خرید و تهیه برخی از اقلام کرده‌اند که این موارد با اطلاع معاونت عروجیان پیگیری و مبالغ به خانواده‌ها ارجاع داده می‌شود.

معاون عروجیان سازمان بهشت زهرا(س) تصریح کرد: در زمانی که خانواده‌ها به بهشت زهرا(س) مراجعه می‌کنند با توجه به شرایط آنها نمی‌توانند تصمیم مناسبی را در آن زمان اخذ کنند و در بعضی از مواقع نیز به اصرار اطرافیان و یا مباشرین اقدام به خرید کفن‌هایی "تحت عنوان کفن‌های متبرکه" از غرفه‌های پیرامون بهشت زهرا(س) می‌کنند که ما به هیچ عنوان این موضوع را توصیه نمی‌کنیم چرا که در برخی از موارد حتی این کفن‌ها با قیمت بالا و به صورت ناقص در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

وی افزود: معاونت عروجیان بهشت زهرا(س) نیز در ۴،۵ ماه گذشته بالغ بر ۶ نفر از مباشرین را جابجا کرده است و این فرآیند در صورت تخلف ادامه دارد ضمن اینکه ما پس از پایان مراسم خانواده‌ها که متوفیان خود را به خاک می‌سپارند در روز بعد با آنها تماس برقرار می‌کنیم و نسبت به خدمت ‌رسانی سازمان بهشت زهرا(س) نظرسنجی‌هایی انجام می‌شود و خانواده‌ها می‌توانند موارد، نکات و حتی تخلفات را به ما ارجاع بدهند.

زیار افزود: متاسفانه در هنگام ورود خانواده‌ها برای انجام مراسم خاکسپاری، تعدادی از دلالان در کنار اطراف بهشت زهرا(س) مستقر هستند و با دلال‌بازی هزینه‌های بسیار زیادی را از خانواده‌ها جهت انجام مراسم دریافت می‌کنند. به عنوان مثال این دلال‌ها صندلی‌ها را از بهشت زهرا(س) با هزینه ۹ هزار تومان رزرو و از خانواده‌ها ۱۵ هزار تومان دریافت می‌کنند.

وی افزود: خانواده‌ها می‌توانند از طریق سامانه ۱۸۸۸ و شماره تماس ۵۱۶۳۳۰۶۴ موضوعات را پیگیری کنند.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1913115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 73
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بهروز مهجورعنبرستان IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  90 6
  کی این مافیا ودلال بازی از ایران جمع میشه امیدوارم این دولت جدید جمع کنه
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  74 6
  هیچی دیگه ، کفن قبل از خشک شدن خُشکه حساب میشه !
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  80 6
  دولت به مردگان هم پول میگیره
 • ناشناس IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  خدایا احتکار و اختلاس هم به کفن رسید خودت به داد ای ملت برس
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  34 4
  مرسی
 • IR ۱۶:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  140 7
  وقتی آدم قبض روح شد وفوت کرد دیگه فرقی نداره کفن کنی یا نه کجا دفنش کنی اگربا خودش اعمالی داشت به دردش می‌خورد نداشت هم خدا کریم است بقیه چیزها خرافات وتجمل گرایی است یک ریال به درد نمی‌خورد سنگ قبر 2میلیونی نصب کنی یا40 میلیونی امامزاده دفنش کنی یااخر بهشت زهرا
 • IR ۱۷:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  100 9
  آخه مگه میشه اونجا کسی۲/۵بابت کفن از کسی دریافت کنه و شما بی خبر باشین!!!
 • IR ۱۷:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  70 8
  خوبه این یکی با دلار بالا نرفته 😂😂😂
 • IR ۱۷:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  71 12
  خداروشکر حداقل راحت،میمیریم، کفن هم ارزون شد،معمولا دویست پنحاه تومن ،تو کارتم پیدا میشه
 • IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  89 8
  خجالت بکشید فقط حیا خوب چیزیه
 • منتقد IR ۱۹:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  100 4
  واقعا خجالت آوره تا آخرین لحظه مرگ یک انسان هم باید جیب شو خالی کنید واقعا تأسف بار است
 • دروعگو دشمن خداست IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  94 7
  خدایا دیگه از نفس افتادیم اینها به جسد مونرهم رحم نمیکنن خدا ببین سر نوشت ما دستگاه کسانی افتاده به کفنداز دنیا بریده هم رحم نمیکنن بدادمون برس