رویداد خوشنویسی « خط انرژی» در قزوین برگزار شد

در یک حرکت ابتکاری و خلاقانه رویداد خوشنویسی « خط انرژی» با رویکرد تبلیغ و فرهنگ سازی مصرف بهینه برق با استفاده از ابزار هنرخوشنویسی در خانه خلاق قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ در راستای بهره گیری از ابزار هنر در فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف رویداد خوشنویسی، خط انرژی با رویکرد مدیریت مصرف برق در خانه خلاق و نوآوری سعدالسلطنه قزوین برگزار شد.

در این مراسم که با حضور یوسف اینانلو، سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین و بابک البرزنیا رئیس انجمن خوشنویسی قزوین وجمعی از مدیران برق استان برگزار شد ۳۵ تن از خوشنویسان ممتاز و فوق ممتاز استان با حضوری نویسی با خطوط نستعلیق و شکسته نستعلیق موضوعاتی در خصوص مدیریت مصرف برق را به صورت زنده مشق کردند.

این رویداد هنری اهدافی شامل کمک به محیط زیست و کاهش آلودگی، نهادینه سازی فرهنگ صرفه جویی با استفاده از ظرفیت هنر خطاطی قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی ایران و آگاه سازی شهروندان به منزله بهترین راه بهینه سازی مصرف را دنبال می کرد.

در این رویداد هنری ۳۵ استاد ممتاز و فوق ممتاز خوشنویسی شرکت کردند و پس از تحریر زنده، آثار مشق شده توسط داوران برگزیده استان استاد بابک البرز نیا، استاد پیمان پارس مهر و استاد حمید نیرومند مورد قضاوت و داوری قرار گرفت.

در پایان این رویداد در رشته نستعلیق: علی ملا کاظمی، معین دانشگر نژاد، داود مجیدی، محمدرضا سلیمانی، داود حمیدی، هومن بابا اولادی، کمال سلیمانی نیا، حسن قنبری، عبدالله کلهری و خانم فاطمه ارجمندی به‌عنوان منتخب برگزیده شدند و در شکسته نستعلیق هم منتخبان: خانم نیره صلواتی ها، فاطمه کاظمی، علی اسفندیاری و علی اکبرحمیدی بودند.

قرار است آثار خوشنویسی منتخب پس از تذهیب به صورت تابلوهای زیبای خوشنویسی به عنوان آثار فاخر هنری زینت بخش ادارات شرکت توزیع برق استان قزوین باشد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1913188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =