مهر نوشت:

هنوز چند روزی از خروج نظامیان آمریکایی از عراق نگذشته که رسانه های غربی از تصمیم واشنگتن برای فروش 11 میلیارد دلار تسلیحات به بغداد به بهانه نوسازی ارتش این کشور جنگ زده خبر می دهند.

به گزارش نیویورک تایمز، دولت "باراک اوباما" در حال آماده کردن مقدمات فروش 11 میلیارد دلار سلاح به عراق است.

این تسلیحات شامل جنگنده و تانک است و به نوشته رسانه های آمریکایی با هدف نوسازی و افزایش توانایی ارتش عراق به این کشور فروخته می شوند.

این در حالی است که از روز گذشته شایعاتی در ارتباط با مستهلک بودن تسلیحاتی که قرار است آمریکا در اختیار عراق قرار دهد منتشر شده است.

نکته ای که در این بین جالب توجه است آن که در گزارش های رسانه های غربی آمده، به همراه این تسلیحات مربیانی نیز جهت آموزش نیروهای عراقی به بغداد اعزام می شوند.

پیش از آغاز طرح خروج نظامیان آمریکایی ار عراق، اغلب کارشناس در این موضوع  اشتراک نظر داشتند که آمریکا به هر نحو ممکن بخشی از نظامیان خود را در عراق نگاه می دارد که موضوع مربی و آموزش نظامیان عراقی یکی از این راه هاست.

علاوه بر این موضوع، نکته دیگری که از گزارش های رسانه های غربی در ارتباط با این موضوع قابل برداشت است و آن اینکه واشنگتن مانور زیادی بر روی تنش های اخیر بوجود آمده میان گروه های مختلف عراقی می دهد و حتی "جیمز جفری" سفیر آمریکا درعراق نسبت به فروش تسلیحات در شرایط فعلی ابراز نگرانی کرده است.

بر همین اساس احتمال آن وجود دارد که آمریکا برای فروش این تجهیزات به عراق شروطی را برای بغداد تعیین کند.51261

کد خبر 191889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۰
  3 3
  دولت شیعی مالکی از آمریکا تسلیحات خواسته اونها هم قبول کردند به زور که نمیشه چیزی رو به کسی فروخت.
  • سید کریم IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۱
   3 3
   بله در ظاهر. امریکا دارای دموکراسی و حقوق بشر هم میباشد وازادی هم رواج دارد ولی لابی صهیون وگنگره امریکا هستند که در مورد جهان تصمیم وتعین تکلیف میکنند نه حتی رییس جمهور امریکا