قلب گردشگری تاریخی و مذهبی قزوین احیا می‌شود

استاندار قزوین گفت: دولتخانه صفوی، بقعه چهار انبیا و امامزاده صالح(ع) قلب گردشگری تاریخی و مذهبی شهر قزوین هستند و احیای ظرفیت های آن منجر به شکوفایی گردشگری استان می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین روز شنبه در آیین امضای تفاهم نامه طرح ساماندهی و توسعه بقعه چهارانبیا و امامزاده صالح (ع) اظهار کرد: یکی از عمده ترین ظرفیت های قابل توجه استان قزوین حوزه گردشگری طبیعی، تاریخی و مذهبی است و استان در این حوزه ها ظرفیت های بی نظیری دارد.

وی افزود: برنامه امروز ورود به فاز اجرایی یکی از برنامه های استان در راستای توسعه گردشگری می باشد که در ۲ سال گذشته مورد توجه و پیگیری بوده است و امیدواریم هرچه سریعتر مورد بهره برداری قرار گیرد.

اعلایی گفت: در سفر رئیس جمهور به استان قزوین یکی از تاکیدات مجموعه مدیریتی استان به برنامه ریزان سفر، بازدید ایشان از ظرفیت های گردشگری و توجه به این حوزه پر ظرفیت بود، موضوعی که مورد توجه قرار گرفت و رئیس جمهور شهید بازدیدی داشتند و دستوراتی صادر کردند که بخش عمده ای وارد فاز اجرایی شده و بخش دیگر هم در حال اجرایی شدن است.

استاندار قزوین اضافه کرد: دولتخانه صفوی، بقعه چهار انبیا و امامزاده صالح(ع) که در نزدیکی این فضا قرار دارد قلب گردشگری تاریخی و مذهبی شهر قزوین هستند و احیای ظرفیت های آن می تواند منجر به شکوفایی گردشگری استان شود.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: براساس دستور رئیس جمهور و مصوبه سفر، آزاد سازی هایی برای احیای دولتخانه صفوی در نظر گرفته شده که در این راستا جایگزینی دبیرستان پاسداران و مجموعه ورزشی با تمام توان در دستور کار قرار دارد و به زودی این مجموعه ها در اختیار میراث فرهنگی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: برای اجرای پروژه امروز هم جلسات متعددی در سطح مسئولان ملی برگزار شده است و آزادسازی ها و طراحی های جدیدی انجام خواهد شد و به طوری که ارتباط این بقعه با دولتخانه صفوی هم برقرار می شود.

اعلایی گفت: مرمت گراند هتل از دیگر دستورات رئیس جمهور بود که با پیگیری و زحمات انجام شده پس از چند سال توقف، مجددا با جذب سرمایه گذار در فرآیند بازسازی قرار گرفته است و این ظرفیت هم به پیشرفت گردشگری کمک خواهد کرد.

استاندار قزوین اضافه کرد: در سایر حوزه های گردشگری استان هم اقدامات قابل توجهی رخ داده، البته اقدامات زیادی هم در حال انجام است که پس از نهایی شدن به طور قطع اعلام می شود.

آیین امضای تفاهم نامه طرح ساماندهی و توسعه بقعه متبرکه چهارانبیا و امامزاده صالح (ع) با حضور محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین برگزار شد که این تفاهم نامه به امضای رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، حجت الاسلام و المسلمین مجیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین و خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین رسیده است.

قلب گردشگری تاریخی و مذهبی قزوین احیا می‌شود

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1920023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =