الف نوشت:

اقدام بسیار، بسیار شجاعانه و اصرار و پایمردی مجدانه آن عالیجناب مبنی بر بستن و انحلال خانه سینما، عملی ستودنی و در خور تحسین است که ما بدان افتخار و مباهات می‌کنیم. این عمل هوشمندانه در آستانه دهه فجر و بزرگ‌ترین رخداد فرهنگی و هنری کشور که بناست نیرو و توان مضاعفی به اهالی نااهل سینما تزریق نماید، حکایت از درایت ذاتی جنابعالی دارد. انجام این عمل بغایت بهنگام نام جنابعالی را در تاریخ و هنر کشور ثبت خواهد کرد.
باور و امید داریم که جنابعالی به پاره‌ای از شایعاتی که سال‌هاست سینماگران می‌گویند توجه نفرمائید؛ درددلهای کهنه‌ای مثل اینکه:
«دشمن اصلی فرهنگ ما، سینمای آمریکاست که ارزش‌های ما را نشانه رفته و سیطره جهانی آن دمار از روزگار سینمای ملی ما درآورده است»
یا اینکه:
«ماهواره‌ها اساس و بنیان خانواده‌ها را هدف گرفته و از صبح تا شام بدن نیمه برهنه زنان را درون خانواده‌های مسلمان به نمایش می‌گذارد»
یا اینکه:
«رسانه‌های غربی در اقداماتی هماهنگ حلقه محاصره اقتصادی و فرهنگی را هر لحظه بر انقلاب و ملت ایران تنگ‌تر می‌کنند باور ننموده و بدانید»
شما وقتتان را صرف گوش دادن به این حرف‌های بی‌اساس نفرمایید شما کارهای مهمتری مثل انحلال خانه سینما دارید. این قبیل توهمات از ذهن بیمار اهل سینما برمی آید و جنابعالی باکیاست‌تر از آن هستید که فریب این اقوال غیرواقعی را بخورید.
جنابعالی به فراست و درایت شایسته و درخورشان یک وزیر فرهنگی دریافته‌اید که «دشمن اصلی» را شناسائی و گریبان او را بگیرید و قطعاً این دشمن اصلی کسی نیست جز سینمای ایران و اهالی فاسق و فاجر آن، لذا اقدامات ارزشمند آن عالیجناب در کشف و انحلال لانه فسادی بنام خانه سینما عملی ستودنی و درخور تحسین و قدردانی است.
تقاضای عاجزانه از درگاه آن عالیجناب داریم تا ریشه کردن جرثومه سینما از پای ننشسته و تا تمامی دست و پای این اژدهای مخوف را قطع نکرده‌اید خستگی و ملال بر شما غلبه ننماید.
در همین راستا پیشنهادهایی تکمیلی به شرف عرض می‌رساند با این امید که مسموع و بکار بسته شود.
1- پس از انحلال خانه سینما، اهالی آن را به سه دسته تقسیم نموده پاره‌ای را نفی بلد و تبعید، پاره‌ای را با قهوه قجری به دیار باقی و پاره دیگر را در جراید و نشریات افشاء و رسوا نمائید. ناگفته نماند تنی چند از اهالی منتسب به سینما که این روز‌ها خالصانه و بی‌هیچ چشم داشتی سیاست و برنامه‌های جنابعالی را محکمتر و قاطع‌تر از شما بیان می‌کنند حسابشان را از این جماعت جدا نموده ضمن استخدام رسمی آنان، مراتب فضل و کمال آنان را با اعطای دکترای افتخاری پاس بدارید (لطفا فدوی فراموش نشود)
2- نظر به تعطیلی قریب الوقوع سالن‌های سینما، جنابعالی پیش‌قدم شده و در اقدامی نمادین و با استعانت از اهرم شورای فرهنگ عمومی تعدادی از سالن‌های سینما را هرچه سریع‌تر تخریب و بجای آن عماراتی نوساز جهت کمبود فضائی اداری وزارت ارشاد تأسیس نمائید.
3- دستور تسریع در توقف فیلم‌های در حال تولید از دیگر اقدامات ضروری است، در دستور توقف این فیلم‌ها لطفا آیه مبارکه استرجاع فراموش نشود.
4- تخریب و تغییر کاربری موزه سینما که در این سالیان مبادرت به جمع آوری و نگهداری آلات و ادوات این سینمای فاسد گرفته و آن‌ها را بنام جوایز و افتخارات بنمایش عموم گذاشته و می‌گذارد از دیگر اقدامات بایسته‌ای است که عاجلاً باید در دستور کار قرار گیرد ضمنا مکان این موزه از هر حیث مناسب انتقال بخش بایگانی راکد آن وزارتخانه می‌باشد.
5- قطعه هنرمندان در بهشت زهرا از دیگر اماکنی است که ممکن است در آینده توسط اهالی فاسد این سینما مورد سوء استفاده قرار گیرد (مرده آن‌ها از زنده اشان خطرناک‌تر است)
لذا دستور تخریب و تسطیح مکان مزبور و محو سنگ مزار آنان از جمله اقدامات ضروری و تکمیلی می‌باشد.
بار دیگر فرصت را مغتنم شمرده، شم والای دشمن‌شناسی آن عالیجناب را در آستانه شرایط حساس کنونی تبریک گفته، شب و روز از داشتن وزیری بدین مرتبت از غایت و هوش بر خود بالیده و از درگاه خداوند شاکر سپاسگزاریم.
عمرتان طولانی، دولتتان پایدار و مستدام باشد. آمین
* رئیس شورای عالی داوری خانه سینمای ایران

5758
کد خبر 193024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۷
    اين وزير وزرا رفتني هستند ..هنرمندامون موندني...