۰ نفر
۲۰ دی ۱۳۹۰ - ۱۹:۳۰

قهوه به اعتقاد گروهی از دانشمندان خواصی دارد و برخی دیگر نیز معتقدند این نوشیدنی می‌تواند زیان‌هایی برای سلامتی افراد و به خصوص خانم‌های باردار داشته باشد. درباره قهوه که طرفدارانی پرشماری دارد شایعات و گاه نظرات متناقضی شنیده می‌شود. <BR>

با این حال اطلاعات منسجمی درباره این نوشیدنی اعجاب‌آور تا کنون به فارسی در شبکه جهانی اینترنت در دسترس نبوده است. سایت آی‌کافی که به تازگی راه‌اندازی شده است می‌کوشد تمامی اطلاعات درباره قهوه را در سامانه‌ای منسجم و آنلاین در دسترس علاقمندان به این نوشیدنی پرطرفدار قرار دهد. این اطلاعات شامل ارائه تعاریف در حوزه قهوه و قهوه‌جات٬ آداب قهوه‌نوشی در بین ملل مختلف٬ روش‌های تهیه انواع قهوه٬ اخبار اقتصادی قهوه٬ معرفی ادوات تفت‌ دادن ٬ آسیاب و دم کردن قهوه٬ مباحث مرتبط با تاثیرات نوشیدن قهوه بر سلامت بدن٬ نقد و معرفی کافی‌شاپ‌ها در شهر‌های مختلف است.
«قهوه و ادبیات» از دیگر بخش‌های سایت آی‌کافی است که در آن به اشعار و داستان‌هایی که به نوعی با قهوه مرتبط هستند پرداخته شده است.
در بخش دیگری از سایت آیکافی از خوانندگان دعوت شده تا با نوشتن از آداب قهوه‌نوشی شهر و کشوری که در آن زندگی می‌کنند و کنکاش در ترجیحات مردم آن منطقه در تهیه قهوه٬ در تولید محتوای سایت سهیم شوند.
گردانندگان سایت درباره اهداف راه‌اندازی این پایگاه اینترنتی می‌گوید: «قهوه در فرهنگ عمومی ایرانیان همیشه در سایه رقیب سنتی خود٬ یعنی چای قرار داشته. همین باعث شده چنان که شایسته است٬ در فضای اینترنت فارسی به آن پرداخته نشود. در آیکافی تلاش خواهیم کرد مطالب خواندنی برای علاقمندان به قهوه٬ کافی‌شاپداران٬ تجار قهوه و دست‌اندرکاران این صنعت ارائه دهیم».
4545

کد خبر 193594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =