آیدین آغداشلو، رخشان بنی‌اعتماد، قباد شیوا، نصراله کسراییان، ابراهیم حقیقی، کیانوش عیاری، جواد علیزاده و... آثار جشن نهم سال و بخش ویژه «شهر تهران» را داوری می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین، این داوران برندگان 20 تندیس ویژه «شهر تهران»، جوایز بخش جوانان زیر ۲۵ سال نهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر را انتخاب می‌کنند.
دبیرخانه جشن تصویر سال، فهرست نهایی دبیران مهمان چهار بخش عکس، فیلم، گرافیک و کاریکاتور و بخش ویژه «شهر تهران» را به‌شرح زیر اعلام کرد:
بخش فیلم: (بخش ویژه شهر تهران و جوانان زیر 25 سال)
دبیر:
پیروز کلانتری
داوران: رخشان بنی‌اعتماد، کیانوش عیاری و ابراهیم مختاری
بخش عکس: (بخش ویژه شهر تهران و جوانان زیر 25 سال)
دبیر:
احمد عالی
داوران: نصراله کسراییان، مهران مهاجر و پیمان هوشمندزاده
بخش گرافیک (پوستر)
بخش ویژه شهر تهران:
دبیر:
امراله فرهادی
داوران: آیدین آغداشلو، ابراهیم حقیقی و ساعد مشکی
بخش جوانان زیر 25 سال و نسل پنجم گرافیک ایران
داوران معرفی‌شده از سوی انجمن طراحان گرافیک ایران: قباد شیوا، فرزاد ادیبی و مجید کاشانی
بخش کاریکاتور: (بخش ویژه شهر تهران و جوانان زیر 25 سال)
دبیر:
کامبیز درم‌بخش
داوران: جواد علیزاده، علی جهانشاهی و هادی حیدری
در آستانه بیستمین سال انتشار نشریه «تصویر»، نهمین دوره «جشن تصویرسال» از اول تا بیستم اسفندماه در خانه‌ هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
در نهمین دوره، بجز موضوع «آزاد» که در رشته‌های عکاسی گرافیک، کاریکاتور و فیلم در تمام دوره‌ها مد نظر بوده است، «شهر تهران» به‌عنوان موضوع بخش ویژه این دوره برای کلیه‌ رشته‌ها در نظر گرفته شده که آثار تولید شده در سال‌های بعد از انقلاب را دربر می‌گیرد.آثار مربوط به «شهر تهران» برای همه‌ گروه‌های سنی مورد داوری قرار می‌گیرند و در هر بخش عکس، گرافیک، کاریکاتور و فیلم به پنج نفر برگزیده تندیس جشن تصویر سال (ویژه شهر تهران)، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا خواهد شد.
در نهمین دوره جشن تصویر سال و در ادامه رویکرد ویژه به ‌جوانان، جایزه جوانان زیر 25 سال به‌یاد و نام محسن رسول‌اف - هنرمند جوانی که شهریورماه سال 1387 در سانحه سقوط هواپیما درگذشت - در رشته‌های عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم، ازطریق آرای هیئت داوری هر رشته اهدا خواهد شد.
جوایز و تندیس ویژه در این بخش که به‌ منظور شناسایی و تشویق استعدادهای جوان کشور، در رشته‌های مختلف هنرهای تصویری در نظر گرفته شده‌، همچون دوره‌های گذشته از سوی «بنیاد فرهنگی هنری محسن رسول‌اف» اهدا می‌شود.
هنرمندان علاقمند به شرکت در نهمین جشن تصویر سال فقط تا پایان دیماه جاری فرصت دارند از طریق ثبت نام و آپلود در سایت رسمی تصویر به آدرس  tassvir. com و همچنین ارسال سی‌دی و دی‌وی‌دی آثار به دبیرخانه تصویرسال واقع در خیابان قائم مقام فراهانی، میدان شعاع، خیابان گلریز، پلاک 19، طبقه سوم، زنگ چهارم اقدام کنند.
58244
کد خبر 194147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =