سریال «میهن» جایزه بهترین سریال درام را از شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب دریافت کرد.

حسین عیدی‌زاده: مراسم این دوره جوایز گلدن گلوب یکشنبه شب (دوشنبه صبح به وقت ایران) در هتل بورلی هیلز برگزار شد.
 
برنده بزرگ جوایز گلدن گلوب در بخش تلویزیون سریال «میهن» بود که در دو رشته بهترین سریال درام و بهترین بازیگر زن سریال درام جایزه گرفت.

این سریال داستان افسر نیروی دریایی آمریکا در جنگ عراق است که پس از هشت سال مفقودالاثر بودن به آمریکا برمی‌گردد. همه با او مثل یک قهرمان جنگی برخورد می‌کنند، اما به نظر می‌رسد او نقشه‌های تروریستی در سر دارد. این سریال در رشته بهترین بازیگر مرد نیز نامزد جایزه گلدن گلوب بود.
 
سریال‌های «داستان وحشت آمریکایی»، «رئیس»، «روشن بین» و «بازی تاج و تخت» نیز که همگی از سریال‌های جدید سال بودند، هر کدام یک جایزه به خانه بردند.
 
کیت وینسلت که با بازی در سریال کوتاه «میلدرد پیرس» برنده جایزه امی (اسکار تلویزیونی) شده بود، جایزه بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی را از آن خود کرد. این سریال کوتاه را تاد هاینس (کارگردان «من آنجا نیستم» و «دور از بهشت») کارگردانی کرده و داستان زنی به نام میلدرد پیرس است که در دوران رکود اقتصادی آمریکا به موفقیت در کسب و کار می‌رسد.
 
این در حالی بود که جایزه بهترین سریال کوتاه به «دانتن ابی» رسید. این سریال بریتانیایی و محبوب ماجرای زندگی چند خانواده از طبقه اشراف و خدمتکاران آنها در دوران جنگ جهانی اول است. فیلمنامه این سریال نوشته جولین فلوز است که برای نوشتن «گاسفورد پارک» برنده اسکار شده است.
 
سریال «خانواده مدرن» هم که سال 2010 جایزه گلدن گلوب بهترین سریال کمدی را گرفته بود، امسال نیز بار دیگر این جایزه را به خانه برد.
 
ریکی جرویز بازیگر، نویسنده و کارگردان برای سومین سال مجری مراسم گلدن گلوب بود که از شبکه ان‌بی‌سی روی آنتن رفت. مورگان فریمن بازیگر 74 ساله آمریکایی در این دوره جوایز گلدن گلوب جایزه سسیل بی. دمیل را دریافت کرد.
 
جوایز گلدن گلوب را انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA) اعطاء می‌کند. این جوایز پس از جوایز امی مهمترین جایزه تلویزیونی در آمریکاست.
 
فهرست برنده‌های این دوره جوایز گلدن گلوب در بخش فیلم‌های سینمایی به شرح زیر است:
 
بهترین سریال درام: «سرزمین مادری»
دیگر نامزدها: «داستان وحشت آمریکایی» / «امپراتوری پیاده‌رو تخته‌کوب» / «رئیس» / «بازی تاج و تخت»
 
بهترین سریال موزیکال یا کمدی: «خانواده مدرن»
دیگر نامزدها: «روشن‌بین» / «قسمت‌ها» / «گِلی» / «دختر جدید»
 
بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: «دانتن ابی»
دیگر نامزدها: «سینما واریته» / «ساعت» / «میلدرد پیرس» / «بزرگتر از آنکه سقوط کند»
 
بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: ادریس البا برای «لوتر»
دیگر نامزدها: هیو بون ویل برای «دانتن ابی» / ویلیام هرت برای «بزرگتر از آنکه سقوط کند» / بیل نایی برای «صفحه هشت» / دامنیک وست برای «ساعت»
 
بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: کیت وینسلت برای «میلدرد پیرس»
دیگر نامزدها: رومولا گارای برای «ساعت» / دایان لین برای «سینما واریته» / الیزابت مک‌گاورن برای «دانتن ابی» / امیلی واتسن برای «Appropriate Adult»
 
بهترین بازیگر مرد سریال موزیکال یا کمدی: مت لِب‌لانک برای «قسمت‌ها»
دیگر نامزدها: الک بالدوین برای «30 راک» / دیوید دوکاونی برای «Californication» / جانی گاله‌کی برای «نظریه انفجار بزرگ» / توماس جین برای «Hung»
 
بهترین بازیگر زن سریال موزیکال یا کمدی: لورا درن برای «روشن‌بین»
دیگر نامزدها: زویی دشانل برای «دختر جدید» / تینا فی برای «30 راک» / لورا لینی برای «سی بزرگ» / ایمی پولر برای «پارک‌ها و تفریح‌ها»
 
بهترین بازیگر مرد سریال درام: کلسی گرامر برای «رئیس»
دیگر نامزدها: استیو بوشمی برای «امپراتوری پیاده‌رو تخته‌کوب» / برایان کرانستن برای «بدبیاری» / جرمی آیرونز برای «خاندان بورجا» / دمین لوئیس برای «میهن»
 
بهترین بازیگر زن سریال درام: کلر دینز برای «میهن»
دیگر نامزدها: میریل انوس برای «قتل» / جولیانا مارگولیس برای «همسر خوب» / مادلین استو برای «انتقام» / کالی ترون برای «خشونت لازم»
 
بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: پیتر دینک‌لِج برای «بازی تاج و تخت»
دیگر نامزدها: پل جیاماتی برای «بزرگتر از آنکه سقوط کند» / گای پیرس برای «میلدرد پیرس» / تیم رابینز برای «سینما واریته» / اریک استوناستریت برای «خانواده مدرن»
 
بهترین بازیگر زن مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: جسیکا لنگ برای «داستان وحشت آمریکایی»
دیگر نامزدها: کلی مکدانلد برای «امپراتوری پیاده‌رو تخته‌کوب» / مگی اسمیت برای «دانتن ابی» / سوفیا ورگارا برای «خانواده مدرن» / ایون ریچل وود برای «میلدرد پیرس»
 
فهرست برندگان جوایز گلدن گلوب در بخش سینمایی را اینجا بخوانید.
 
58241
کد خبر 194325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =