مهر نوشت:

علی مطهری نماینده مردم تهران که از سوی هیات‌های اجرایی انتخابات مجلس نهم رد صلاحیت شده است گفت: اعتراض خود را به هیئت نظارت تقدیم کرده‌ام اما در صورتی که از طرف شورای نگهبان هم رد صلاحیت شوم باز هم در انتخابات شرکت می‌کنم و رای خواهم داد.
وی در حاشیه اولین همایش جبهه مردم سالاری که در تهران برگزار شد با بیان این مطلب افزود: اگر رد صلاحیت شوم با نظام قهر نمی کنم چرا که اعتقاد دارم بخشی از نظام اشتباه کرده این در حالی است که من کل نظام را دوست دارم بنابراین در انتخابات شرکت می کنم و رای هم می دهم.
نماینده مردم تهران گفت: از طریق شورای نگهبان پیگیری می کنم اما اگر شورای نگهبان نیز رد صلاحیتم کند دیگر اقدامی نمی کنم. راه دیگر این است که موضوع را با رهبری در میان بگذارم و خدمت ایشان بروم اما خوب این کار را نمی کنم.
گزیده سخنان وی در همایش جبهه مردم سالاری را در ادامه بخوانید:
·          برخی که معلوم نیست ریشه شان از کجا آمده است تنها خود را انقلابی و اصولگرای واقعی می‌دانند و بقیه را منحرف و بی‌بصیرت و غیرانقلابی بر می‌شمارند.
·         آیا برای رسیدن به نمایندگی مجلس یا ریاست جمهوری می توانیم از دروغ، تهمت یا تخریب شخصیت دیگران استفاده کنیم؟ بدیهی است که هدف مقدس وسیله را توجیه نمی کند و این درست نیست که بگوییم حالا که هدف درست است پس وسیله هر چه بود اشکال ندارد.
·         مشارکت بالای مردم در انتخابات مجلس نهم به دو جهت اهمیت دارد. یکی به لحاظ موقعیت کشور در صحنه بین الملل و دوم از نظر نتیجه انتخابات. از یک سو در معرض تحریم‌های بسیار سخت و در معرض تهدید نظامی هستیم و به نظر می‌رسد که بهترین راه دفع این خطرها این است که مشارکت حداکثری داشته باشیم.
·         اگر عقل سیاسی ما به این حد رسیده بود که از شرایط انتخابات به عنوان بهترین فرصت استفاده کنیم و مشارکت بالای 70 درصدی در انتخابات ایجاد می کردیم غربی‌ها از نقشه‌های خود دست بر می‌داشتند. غربی‌ها هیچ گاه به کشوری که در داخل محکم است حمله نظامی نمی‌کنند آنها زمانی وارد عراق شدند که عراق از هم پاشیده شده بود و بسیاری از وزرای آنها را خریده بودند.
·         اگر مشارکت در انتخابات پائین باشد مطمئن باشید همین گروههای تندرو و افراطی یعنی همین کسانی که معتقدیم با عملکرد خود کشور را به اینجا رسانده‌اند پیروز انتخابات خواهند بود اما اگر مشارکت بالا باشد افراد روشن بین و مستقل و افرادی که به فکر آینده انقلاب هستند می توانند به مجلس راه یابند و در مجلس فراکسیونی تشکیل دهند که تاثیر گذار باشد و بسیاری از مطالبات مردم از طریق مجلس نهم قابل پیگیری شود.
·          یکی از انتقادهایی که به اصلاح طلبان دارم این است که مطالبات خود از انتخابات گذشته را به انتخابات آینده پیوند می‌دهند که این را درست نمی دانم. البته ما برای اصلاح طلبان احترام قائل هستیم و قبول داریم یک سری مطالبات دارند.
/2929
 
کد خبر 194455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
  5 0
  آقای مطهری عزیز چرا جلوی کسانی که کشور را به اینجا رسانده اند در مجلسی که شما عضوی از آن بودید را هما موقع نگرفتید ،به هر حال چه مجلس در اختیار همفکران شما باشد چه نباشد باز همین منوال است!
 • بدون نام IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
  3 1
  و این یعنی اصول گرا بودن.