فرارو نوشت:

سید فاضل موسوی، عضو کمیسیون اصل نود مجلس معتقد است برخورد با منتقدان باعث می شود که کسی دیگر سخن انتقادی مطرح نکند.
وي در خصوص نحوه برخورد با عماد افروغ گفت: «به نظر می‌رسد که اگر فردی عناد نداشته باشد می‌تواند مطالب خود را بیان کند با طرح این مباحث افرادی که از علم بیشتری برخورددار هستند می‌توانند وارد شوند و شبهات و مشکلات را پاسخ دهند.»
گزيده سخنان وي از اين قرار است:
·         برخی از کسانی که حمایت‌های نادرستی را انجام می‌دهند و با منتقدان به شدت برخورد می‌کنند در واقع در آینده امکان برخورد مشابه با خود را ایجاد خواهند کرد. باید واقع‌بین باشیم و میزان ما قرآن است و این قبیل رفتارها با اساس قرآن و اسلام سازگار نیست.
·         آقای افروغ انسان مومن و مقیدی است اگر قرار باشد با چنین منتقدانی چنین برخوردهایی شود بهتر است بگوییم دیگر کسی انتقادی را مطرح نکند، باید به تضارب آرا میدان داد تا انسان‌های مومن و متعهد سخنان خود را مطرح کنند و از قبل همین تضارب آراست که نتایج مثبتی به دست خواهد آمد که بتوان به شناخت بهتر اکنون و آینده پرداخت.
·         اگر چنین برخوردهایی با روشنفکران دلسوز شود و به آنها که حرف‌هایی مخالف ما دارند بگوییم حرف نزنند در آن صورت دیگر نباید کسی حرف بزند و اگر کسی حرف متفاوت نزند مانند آبی که جاری نباشد، جامعه هم دچار مشکل می‌شود.
·         ما باید به شکل منطقی بستر انتقاد را فراهم بکنیم، بی‌گمان منتقدین آقای افروغ هم دلسوزند اما ما ملاکی نداریم که بگوییم منتقدان ایشان دلسوز‌تر از آقای افروغ هستند. اگر ما منتقدان را حذف کرده و دامنه را کوچک‌تر بکنیم، مدام این مساله تکرار خواهد شد و ما به دنبال پیدا کردن دشمن در میان خودمان خواهیم بود.
·         ما اصلا بستری ایجاد کرده‌ایم که اگر کسی مخالف من باشد یا باید بیاید و توبه کند و یا آماده شهادت هم بشود. این یعنی ایجاد چالش نظام، نظام ما باورهای دینی دارد و نباید این بستر ایجاد شود. نمی‌توانیم به روشنفکر دینی و اصولگرا گفت که چرا این حرف را زده‌ای!
·         امام راحل گفته اند که تلویزیون ما باید دانشگاه باشد، چرا صبح تا شب دیگر دوستان صحبت می کنند و مشکلی ایجاد نمی‌شود و تنها مشکل جایی است که منتقدی از سیمای ملی سخن بگوید.
/2929
کد خبر 194888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علي IR ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۳۰
    36 0
    احسنت.بالاخره در اين فضاي توهين و تكفير منتقد،‌يك آدم دلسوز پيدا شد كه از اقاي افروغ و در واقع از "انتقاد" دفاع بكند!