۰ نفر
۱۵ مهر ۱۳۸۸ - ۱۶:۲۶

افرادی که دچار افسردگی یا ناامیدی هستند بیش‌تر نسبت به افرادی که دارای سلامت ذهنی هستند به افسردگی دچار می‌شوند.

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که دچار افسردگی یا ناامیدی هستند با احتمال دو برابر بیش‌تر نسبت به افرادی که دارای سلامت ذهنی هستند به افسردگی دچار می‌شوند. محققان در این زمینه هشدار دادند، افرادی که دچار افسردگی مزمن هستند و مدت طولانی است که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند به طور خاص در خطر ابتلا به چاقی قرار دارند.

هم‌اکنون بیش از یک چهارم مردم بریتانیا چاق هستند و به گفته پزشکان در خطر بالقوه ابتلا به دسته گسترده‌ای از بیماری‌ها شامل بیماری‌های قلبی، سرطان و دیابت هستند.

محققانی که در این تحقیق شرکت کردند در این باره اعلام کردند افرادی که از افسردگی و ناامیدی رنج می‌برند با احتمال بیش‌تری در تغذیه خود زیاده‌روی می‌کنند و فعالیت بدنی خود را نیز به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند.

این تحقیقات که نتایج آن در نشریات پزشکی بریتانیا به چاپ رسیده است نشان می‌دهد افرادی که در قسمتی از طول زندگی خود افسرده بودند 33 درصد بیش‌تر از دیگر افراد ممکن است به چاقی دچار شوند. اگرچه محققان معتقد بودند چاقی هم می‌تواند باعث بروز افسردگی شود اما آن‌ها در طی بررسی‌های خود به شواهدی که این موضوع را ثابت کند، دست پیدا نکردند.

اگرچه دانشمندان استرالیایی در طی تحقیقاتی که در دانشگاه سیدنی انجام دادند متوجه شدند افرادی که دچار اضافه وزن هستند بیش از دیگران در خطر ابتلا به افسردگی قرار دارند.

این یافته‌ها نتیجه تحقیقی بود که از سال 1985 تا سال 2004 و روی 4 هزار و 363 انگلیسی صورت گرفت که بین 35 تا 55 سال سن داشتند.

دکتر میکا کیویماکی از دانشگاه College London در این باره گفت: این بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که دچار اختلالات روانی هستند با احتمال بسیار بالایی در خطر ابتلا به چاقی هستند. افسردگی تغییرات زیادی در شیوه زندگی افراد به وجود می‌آورد. افراد افسرده معمولاً تحرک بدنی بسیار پایینی پیدا می‌کنند و از غذا خوردن بیش از حد به عنوان راهی برای مبارزه با این بیماری استفاده کنند.

تلگراف، 7 اکتبر

کد خبر 19555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =