رییس‌جمهور با بیان این‌که «دشمن از روحیه امیدواری، شکفتن و اراده‌های مستحکم عصبانی است» گفت: ملت ایران در طول تاریخ خوبی‌های خود را با دیگران تقسیم کرده و هیچ‌گاه بدی را برای دیگران نخواسته اما عقده‌های متراکم انسان‌های پست همیشه علیه ملت ما بوده است.

محمود احمدی‌نژاد طی سخنانی در چهارمین جشنواره ملی نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی، گفت: فصل مشترک همه ما رسیدن به زندگی سعادتمند، انسانی‌تر و کامل‌تر است. ما می‌خواهیم دنیایی بهتر بسازیم و مسیر ابدی خود را بهتر ترسیم کنیم که این امر با چند عامل محقق می‌شود.
اهم سخنان رییس جمهور در ادامه می آید:
  • ‌اگر ایمان و سعادت و ارزش‌های الهی نباشد، حرکتی اتفاق نمی‌افتد. همچنین اگر عشق به زیبایی نباشد انگیزه‌ای برای آینده نیز وجود نخواهد داشت.
  • ‌هیچ انسان و ملتی بدون کار و تلاش به جایی نرسیده است. دنیای مادی، دنیای سختی‌ها و محدودیت‌ها است و روح ملکوتی انسان در اسارت دنیای مادی است و حال اگر بداخلاقی‌ها، کج‌اندیشی‌ها و بی‌تدبیری‌ها را اضافه کنیم، این موانع دوچندان می‌شود.
  • بنیاد ملی نخبگان اقدامات بسیار خوبی انجام داده است. ظرفیت بنیاد این نیست که همه استعداد‌های ایران را به طور مستقیم هدایت کند، اما می‌تواند در این مسیر موانع را بردارد. همه جوانان ایرانی پاک، با استعداد و اهل کار و تلاش هستند و در حقیقت این جوانان هستند که باید صحنه را اداره کنند، ما نیز پشت سر آن‌ها در آن‌جایی که نیاز به کمک دارند پشتیبانی می‌کنیم. پشتیبانی‌های ما از نظر بودجه و مقرارت و ... ادامه می‌یابد.
  • امروز دشمنان از این‌که ملتی مثل ایران بتواند به قله‌ها برسد، عصبانی است و ننگ ترور دانشمند را برای جلوگیری از پیشرفت ملت ایران به خود می‌خرد.
  • شهیدان شهریاری، علی‌محمدی، رضایی‌نژاد و احمدی روشن از دانشمندان برجسته جهان بودند. ما هیچ‌گاه علم را به اهرم سیاسی و زورگویی تبدیل نکردیم بلکه آن را در خدمت سعادت گذاشتیم. هیچ‌گاه انحصارطلب و خودخواه نبودیم.
  • اگر شما (دشمنان) مخالف بمب اتم هستید کارخانه‌های خود را جمع کنید و سرمایه‌های آن را در اختیار افراد بی‌خانمان قرار دهید و هزینه‌ها را خرج رفاه مردم کنید. آن‌ها چند تن از دانشمندان ما را شهید کردند و در عین حال صد‌ها جوان مومن اعلام آمادگی برای تغییر رشته خود کردند.
  • آن‌هایی که با ادبیات زشت صحبت می‌کنند فکر می‌کنند می‌توانند ملت ایران را تحقیر کنند، اما بدانند همه جوانان ایران شهریاری، احمدی روشن، علی‌محمدی و رضایی‌نژاد هستند ما یک خانواده‌ هستیم و در یک جبهه قرار داریم و برای سعادت بشر کار می‌کنیم.

/27219

کد خبر 197338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =