خبرگزاری میراث فرهنگی نوشت:

سرمای کشنده و درازمدت اروپا که تا کنون 220 کشته برجای گذاشته، پیش‌بینی می‌شود، ادامه یخبندان‌ها تا پایان هفته جاری، سیستم حمل و نقل و توریسم را در بیشتر شهرهای توریستی این قاره با خطر توقف کامل مواجه کند.
به گزارش فرانس پرس با مرگ مجموعا 223 نفر از سرمای شدید و نیز تعطیلی مراکز تفریحی و تاریخی و آشوب در سیستم حمل و نقل، اروپا یکی از سخت ترین زمستان‌ها را در دهه‌های اخیر پشت سر می‌گذارد.
بنا به همین گزارش اکراین با دمای منفی 16.6 درجه در کیف، پایتخت این کشور تاکنون 101 کشته و بیشترین تعداد تلفات را داشته است. اما در بلغارستان و رومانی نیزآمار کشتگان بسیار بالا بوده است.
این کشته گان شامل صدها تن مردم بی خانمان بوده است که از شدت سرما مرده‌اند. اما سرمای هوا که تا سربستان امتداد دارد، تا کنون هزاران نفر را در برف سنگین و یخبندان روستاهای کوهستانی زمین گیر کرده است.
در ایتالیا با بارش بیش ازسه اینچ برف در برخی از مناطق پایتخت ایتالیا، سرمای هوا سبب تعطیلی بنای تاریخی کلوسیوم شده تا از یخ زدگی ، سرخوردگی و بروز سانحه برای توریست‌ها و نیز از تخریب آثار تاریخی پیش گیری شود. در پاریس نیز شرایط مشابهی سبب یخ زدگی شهر و اخلال در حمل و نقل شده است.
در برخی از نواحی اروپا دمای هوا به منفی 22 درجه کاهش یافته که این امر سبب توقف کار برخی از مراکز قدیمی تامین برق و ایجاد آشوب در ترافیک و نیز بسته شدن بسیاری از مدارس و فرودگاه‌ها شده است.
پایین‌ترین دما در چک اعلام شده که دمای هوا در ساعات شب تا 36- درجه کاهش داشته است. در میانه این یخبندان طبق گزارش وال استریت ژورنال کشور روسیه نیز به عنوان یک صادرکننده قدرتمند گاز همچنان برای سومین روزصادرات گاز خود را به 9 کشور اروپایی کاهش داده یا متوقف کرده است.
روسیه عامل اصلی کاهش را افزایش تقاضای داخلی اعلام کرده است که در شرایط کنونی آب وهوایی و بروز یخبندان دراین کشورکه دمای هوا به 5- درجه کاهش یافته، بیش از میزان عادی به سوخت نیاز دارد.
طبق گزارش‌های آب و هوایی سرمای هوا در اروپا که طی هفت روز گذشته رخ داده ، تا پایان هفته همچنان ادامه دارد.
47301

کد خبر 197628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ... IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۷
    0 1
    تمام اين آمارهاتون مال اروپاي شرقي و روسيه است. من برادرم توي اتريش زندگي ميكنه و به حدود 10 كشور ديگه اروپاي مركزي و غربي رفت و آمد داره و ميگه از كولاك و سرماي شديد توي بقيه قسمتهاي اروپا خبري نيست. البته سرماي زمستوني هست ولي نه به اين شدت كه شما ميگين. اروپاي شرقي هم سهم اون چناني از صنعت توريسم اروپا نداره پس واسه چي بزرگش ميكنين؟!