۰ نفر
۲۴ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۵

خبرگزاری میراث فرهنگی نوشت:

فرانسه با هدف بازگشت به جایگاه برتر جهانی خود در توریسم تاریخی، پس از موزه جنگ جهانی، این بار تم پارک ناپلئون بناپارت را باهزینه ای بالغ بر 280 میلیون دلار درجنوب پاریس احداث می‌کند.
در راستای رشد و توسعه جاذبه‌های توریستی ، مقامات دولت فرانسه در نظر دارند تم پارک ویژه‌ای را درهمکاری با موزه‌های این کشور و با تمرکز بر شخصیت انقلابی و سپس امپراتور جنجالی فرانسه به عنوان مشهورترین شخصیت این کشور طی سه قرن تاریخ این کشور احداث کنند.
به گزارش اکونومیست این تصمیم به ویژه از آن رو گرفته شده که مقامات و مسئولان موزه ای دراین کشور یادآور شده‌اند که به گونه شگفت‌آوری در فرانسه هیچ موزه ملی درباره زندگی و آثار این شخصیت که یکی از بحث برانگیز‌ترین شخصیت‌های فرانسه طی سه قرن متمادی بوده، وجود ندارد.
طبق همین گزارش احتمال می رود که این تم پارک با تمرکز بر میدان یکی از مشهورترین نبردهای او همانند نبرد واترلو یا نبرد تراقالگار و به سبک نمایشگاه‌های عصر رنسانس ایجاد شود. همچنین حوادث بزرگ زندگی ناپلئون همانند اعلام جرم برعلیه آخرین پادشاه فرانسه لویی شانزدهم را نیز به گونه‌ای جذاب به نمایش درآورند.
"ژوس ژوگو" شهردار مونتروا اظهارامیدواری کرده است که این تم پارک تا سال 2017 در 45 کیلومتری دیزنی لند و در مسیر یک ساعت رانندگی از جنوب پاریس افتتاح شود.
مقامات توریسم فرانسه درعین حال تلاش دارند با این اقدام، تصویر فرانسه را به عنوان توریستی‌ترین کشوری که بازار جهانی توریسم و جاذبه‌های تاریخی و خاطرات جنگ را در دست داشته احیا کنند. درهمین راستا اخیرا موزه جنگ بزرگ نیز در فرانسه به عنوان مجموعه‌ای از این تلاش‌ها در راستای ایجاد جاذبه‌های توریستی با موضوعات تاریخی افتتاح شده است.
توریسم جنگ که به ویژه از سال 2010 محبوبیت یافته، سبب شده است 155 موزه جنگ و سایت‌ های تاریخی مرتبط با آن در فرانسه بتوانند بیش از 6 میلیون توریست جذب کنند.
47301

کد خبر 198738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =