رییس مجلس شورای اسلامی گفت:22 بهمن روز ملت و سرمایه ملت است و هر چقدر که مردم سرمایه‌گذاری کنند به اقتدار و حیثیت خودشان افزوده می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که جهت سخنرانی مراسم 22 بهمن مشهد به این شهر سفر کرده شامگاه دیروز در گفتگوی زنده تلویزیونی با شبکه خراسان رضوی با اشاره به اهمیت این روز، تاکید کرد : 22 بهمن روز خود ملت و سرمایه ملت است و هر چقدر که سرمایه‌گذاری کنند به اقتدار و حیثیت ملت افزوده می‌شود.

وی یادآور شد: فکر نکنید چون نزدیک 22 بهمن شده حرف‌های شعاری می‌زنم، باید مسوولین با مردم صریح باشند چرا که مشکلات مدیریتی و نواقصی در برخی کارها داریم واز آن طرف نیز حریف به دنبال این است که رخنه ایجاد کند.

وی با بیان اینکه مدیران کسانی هستند که خود مردم انتخاب می‌کنند، تصریح کرد: ممکن است برخی نسبت به رفتارهای دولت، مجلس و قوه قضاییه گلایه‌مند باشند و ما هم ادعایی نداریم که همه کارها خوب اجرا شده است اما این مسوولین توسط خود مردم انتخاب شده‌اند.

وی در ادامه افزود: روز 22 بهمن روز مسایل حاشیه‌ای نیست و ملت می‌خواهد از کلیه حیثیت خودش دفاع کند، هرچند می‌توان گفت در بخش‌هایی از کشور نقص داریم اما 22 بهمن نباید به خاطر این دلخوری‌ها مخدوش شود.

وی خاطر نشان کرد: ملت ایران یک راه استقلال‌خواهی را دنبال کرده است و در حال حاضر به یک الگو برای کشورهای دیگر تبدیل شده است.

لاریجانی با اشاره به دو موضوع مهم انتخابات و 22 بهمن در شرایط فعلی گفت: مردم با انتخابات بهتر اداره شدن کشور را نشان می‌دهند و حریف را پس می‌زنند، پس نباید کاری کنیم که دشمن وسوسه و تحریک شود، چرا که آنها با اختلافات درونی کشور و حضور کم‌رنگ مردم در راهپیمایی جشن می‌گیرند و از آن سوء استفاده می‌کنند.

وی تاکید کرد: باید در این شرایط مودت و دوستی را افزایش دهیم و مانند یک خانواده باشیم چرا که 22 بهمن و انتخابات اهمیت بسزایی دارند و می‌تواند جایگاه و هویت ایران را در جهان افزایش دهند.

 دیگر اظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی به نقل از ایسنا به شرح زیر است:

* مدرس به تاریخ پارلمان در ایران حیثیت داد. مردم باید افراد فهیم و شجاعی را انتخاب کنند، چرا که مجلس در قانون اساسی جایگاه بالایی دارد.

*سخنان امام (ره) مبنی بر اینکه «مجلس در راس امور است»  یک حرف شعاری و تبلیغاتی نیست و همه در این کار مسوول هستند و شاید نیاز باشد ساختارهای مدنی و ظرفیتی به وجود آوریم که مردم راحت‌تر نامزد خودشان را انتخاب کنند.

*مجلس فرصت یاد گرفتن نیست و افرادی که وارد مجلس می‌شوند باید ورزیدگی خود را به منصه ظهور برسانند و سابقه کار اجرایی داشته باشند.

* احزاب می‌توانند در معرفی افراد ورزیده به مجلس نقش به سزایی داشته باشند. احزاب باید نیرو تربیت ‌و برنامه‌ها را اجرایی ‌کنند.

*دولت و مجلس باید با کار و برنامه درست کار کنند و به جای نگاه قبیله‌ای دقت کنند مجلس به چه چیزهایی نیاز دارد.

/27212 

کد خبر 198421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =