۰ نفر
۲۲ دی ۱۳۸۷ - ۱۰:۰۱

هفته دوم و سوم لیگ برتر بدون داوران بین المللی فوتبال ملی ایران برگزار می‌شود.

درحالی‌که بسیاری از تیم‌های لیگ برتری از وضعیت داوری بازیهای لیگ برتر ایران می‌نالند ، 6 داور بین‌المللی ایران برای شرکت در کلاس توجیهی داوری آسیا به مدت دو هفته از فردا به مالزی می‌روند. در این دوره فشرده داوری مسعود مرادی ، هدایت ممبینی ، محسن ترکی ، سعید مظفری ، علیرضا فغانی و یدالله جهانبازی ، 6 داوری بین المللی فوتبال ایران حاضر می‌شوند . این داوران دیروز تهران را به مقصد کوالالامپور ترک کردند و به این ترتیب در هفته های سوم و چهارم دور برگشت لیگ برتر که از شنبه آینده آغاز می‌شوند حضور نخواهند داشت.
 بدین ترتیب تنها داورانی که در لیست داوران لیگ برتر می‌مانند ، خداداد افشاریان ، محسن قهرمانی ، رحیم رحیمی مقدم ، محمود رفیعی و احمد صالحی هستند . داورانی که قضاوت‌های شان در ماه های گذشته همواره با انتقاد بسیاری از مربیان لیگ برتری همراه بوده و جنجال‌های بسیاری را به بار آورده است. کمیته داوران همچنین برای پر کردن لیست خود ناگزیر از استفاده از داوران جوان لیگ یکی است و به احتمال فراوان به داورانی چون سعادت باغبان یا نوید مظفری هم قضاوت بازی‌های حساس تر می رسد اما در این جمع محتمل ترین داوران برای بازی های دو تیم استقلال و پرسپولیس محسن قهرمانی ، خداداد افشاریان ، رفیعی  و رحیمی مقدم هستند. همین دو هفته قبل بود که امیر قلعه نویی مربی استقلال اعلام کرد به دلیل اتفاقات رخ داده در بازی‌های قبلی تیمش حاضر نیست در بازی‌هایی که داورش افشاریان و رحیمی‌مقدم باشد ، حاضر شود. احمد صالحی و محسن قهرمانی هم داورانی هستند که پرسپولیسی‌ها خاطرات بدی از آنها دارند .
 در این دو هفته از لیگ کمیته داوران با مشکلی بزرگ برای انتخاب داورانش در این دو هفته روبرو است و باید منتظر اوجگیری دوباره انتقادات علیه مسعود عنایت بود که این روزها برای حضور در همایش داوران آسیا به مالزی سفر کرده است ، بود.

کد خبر 2036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =