وزارت نفت از چه جایگاه خاصی برخوردار است که کارکنانش باید حقوق ویژه بگیرند؟

خبرآنلاین، پاسخ به این سوال، دو جلسه از مجلس را به خود اختصاص داد. برخی نمایندگان بر این باور بودند که وزارت نفت تفاوت جدی با همه دستگاه​ها دارد و حقوق و مزایای کارکنان آن با همه جا باید فرق کند. اما برخی دیگر تاکید داشتند که نباید تبعیضی میان کارکنان وزارت نفت با دیگر کارکنان دولت باشد و حداکثر برای برخی متخصصین این وزارتخانه باید مزایای ویژه قائل شد.
جمشید انصاری نماینده زنجان در تذکری گفت که دسته اول نمایندگان،ا درمثال زدن فقط از چند نفری سخن می​گویند که زیر آب جوشکاری می کنند و در شرایط بد آب و هوایی کار می کنند. اما به قول آقای باهنر چه فرقی بین راننده در این وزارتخانه با وزارتخانه اموزش و پرورش هست؟
به این ترتیب او پیشنهاد داد که این حقوق و مزایای خاص فقط شامل کار کارکنان منطقه عملیاتی و متخصصین شود. اما در منطقه عملیاتی مثل خارک حتی یک راننده هم باید حقوق بیشتری بگیرد.
به این ترتیب پس از ساعت​ها مذاکره، نمایندگان این متن را مصوب کردند که «نظام​های اداری آن دسته از کارکنان که در واحدهای عملیاتی و تخصصی وزارت نفت شاغلند با رویکرد حفظ نیروی انسانی متخصص، تابع آیین نامه خاص وزارت نفت و تایید معاونت نیروی انسانی و خارج از قانون مدیریت خدمات کشوری باشد».
به این ترتیب نمایندگان این حقوق و مزایای ویژه را از دیگر کارکنان ستادی وزارت نفت سلب کرده و افزایش حقوق آنها را تابع قانون مدیریت خدمات کشوری کردند.
/2929
کد خبر 203679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =