مشاور احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه در جهان در حال تغییر است، اظهار داشت: گفتمان اروپایی و آمریکایی شکست خورده و گفتمان احمدی‌نژاد، چاوز و سید حسن نصرالله مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، حمید مولانا، در یک نشست خبری که در محل نمایشگاه مطبوعات برگزار شد، با اشاره به اینکه علت توجه مردم جهان به حرف‌های احمدی‌نژاد این است که او مسائلی را بیان می‌کند که دیگران نمی‌گویند، افزود: پس از فروپاشی شوروی، لیبرالیسم و نئولیبرالیسم در کنار محافظه کاری و نئومحافظه کاری رشد کرد ولی در جهان، خلا شخص یا اشخاصی که بتوانند حرف‌های تازه‌ای بزنند‏، پیش آمد و در این میان احمدی نژاد توانست این خلا را به یک فرصت تبدیل کند.

وی ادامه داد: سابقه بیشتر حضور احمدی‌نژاد در مجامع بین‌المللی، سبب شد وی در سفر اخیر خود به نیویورک در دیپلماسی عمومی، برتری محسوسی نسبت به همتایان فرانسوی، آمریکایی و انگلیسی داشته باشد.

وی هدف نهایی دیپلماسی عمومی را بیان مطالب به نحوی که برای مخاطب قابل درک باشد، دانست و افزود: معنای این دیپلماسی لزوما این نیست که مخاطب راضی شود.

مولانا از برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند برای انجام مصاحبه‌های احمدی‌نژاد در نیویورک خبر داد و گفت: صحبت‌های احمدی‌نژاد باعث شد تمامی تلاش‌های رسانه‌ای سران جمهور آمریکا‏، فرانسه و نخست وزیر انگلیس علیه ایران شکست بخورد و

وی با اشاره به اینکه لری کینگ در مصاحبه با احمدی‌نژاد، 13 بار قطع برنامه داشت و این نشان‌دهنده قدرت تیم ایرانی و احمدی‌نژاد است، ادامه داد: ترک صندلی توسط برخی کشورهای اروپایی مسئله مهمی نیست و هدف احمدی‌نژاد در سخنرانی خویش، مردم کشورهایی مانند اندونزی بودند.

وی همچنین علت عدم ملاقات احمدی‌نژاد با ایرانیان مقیم آمریکا در سفر اخیرش به نیویورک را تداخل برنامه‌ها اعلام کرد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 21064

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =